Golf 7 Com. 1,6TDI 18 jant - lastik - yay deneyimim

Kerem Doğan

Yeni Üye
İsim
Kerem
Selamun aleyküm herkese arkadaşlar. 
Öncelikle formda yeniyim ve 1 ay önce GOLF 7 1,6 tdi comfortline  (2015) sahibi oldum .. yani golf ailesine yeni girdim diyelim.
Aracı alır almaz 18 lastik jant ve yay hevesim yüzünden 1 ay için de hepsini yaptırdım. Jant lastik yay yapmak isteyen arkadaşlara belki bir fikir olur diye resimde atıcam.
Bu olayı yaptıktan sonra ki şahsi fikirlerim.. kesinlikle yapmalısınız hem görüntü acısından hemde konfordan gerçekten çok farketmiyor. he farketmiyor konfor diyen yalan söyler ama fark eden deli gibi bir şey yok. bu da rahatsız etmiyor.. mazot işine gelirsek.. o evet fark etti. mesela şehir dışı 4,8 - 4,6 - 4,5 lt görürken, 5,5 gibi oldu ve 5,3 un altını göremedim malesef.
Spor Yay işini Eibach marka 30mm yaptım bu arada çünkü tek değilim ailemle biniyorum genelde. 

c447fdc5-4a1b-4ab6-9796-ca6f100c9e1d.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:
öncelikle aracınız hayırlı olsun. 18 inç jantlar gerçekten muazzam durmuş güle güle kullanın. 

17 daha güzel olabilirdi.

yinede hayırlı olsun. İyi günlerde kullanmanız dileğiyle

Maşallah hocam kazasız belasız sürüşleriniz olsun.. :)  

Konfor sürücü  için çok düşmez, onu bir de arka koltuktakilere sorun :)  

Jantı ne seçtiniz ? Kaç kilo gark var kontrol etme şansınız oldu mu ?

Hayırlı olsun rs jantı güzel durmuş lakin yanlış bilmiyorsam jant sahte(replika) 16 dan 18 geçince yüzde 20 gibi bir konfor kaybı yaşarsınız tabi 50-55 yanaktan 40 lara düştüğü için lakin orjinal olmayan jantın da vermiş olduğu bir ağırlık da olacaktır tabi bunda lastik seçimide önemli. sonuca gelince görüntü olarak mükemmel karizmatik olmuş ben orjinal olması taraftarıyım ama orjinalede bütçe yetmiyor ama memnunsanız sorum yok güle güle kullanın.

Hayırlı olsun Hocam. Güzel ve tadında olmuş düşüklüğü. Güzel günlerde kullanmanızı dilerim.

Hayırlı olsun rs jantı güzel durmuş lakin yanlış bilmiyorsam jant sahte(replika) 16 dan 18 geçince yüzde 20 gibi bir konfor kaybı yaşarsınız tabi 50-55 yanaktan 40 lara düştüğü için lakin orjinal olmayan jantın da vermiş olduğu bir ağırlık da olacaktır tabi bunda lastik seçimide önemli. sonuca gelince görüntü olarak mükemmel karizmatik olmuş ben orjinal olması taraftarıyım ama orjinalede bütçe yetmiyor ama memnunsanız sorum yok güle güle kullanın.
Hocam arkadaşın aldığı jant AKO'nun SHLK, MEGATİM, TORK  markalarından biriyse orijinal ile arasında fazla kg farkı olmayacaktır. Bunlar  TSE onaylıdır ,bende SHLK marka jant alırken özellikle tartmıştım, orijinal ile nerdeyse aynı kiloydu.

öncelikle aracınız hayırlı olsun. 18 inç jantlar gerçekten muazzam durmuş güle güle kullanın. 
çok sağ olun teşekkür ederim.

17 daha güzel olabilirdi.

yinede hayırlı olsun. İyi günlerde kullanmanız dileğiyle
17 diye girip 18 le çıktık.. hangi lastikçiye girsem 18'e resmen zorladılar.

Hayırlı olsun , led stop istiyor
emoji1360.png
yakışıklı olmuş.

Sent from my iPhone using GolfTutkusu mobile app powered by Tapatalk
istiyor istiyor hocamda.. fiyatları çok uçuk highline kıvamına getirip bide o paralara satamamak var .)

Hayırlı olsun hocam.
çok sağ olun

Maşallah hocam kazasız belasız sürüşleriniz olsun.. :)  
Amin, cümlemizin inşAllah.

Konfor sürücü  için çok düşmez, onu bir de arka koltuktakilere sorun :)  

Jantı ne seçtiniz ? Kaç kilo gark var kontrol etme şansınız oldu mu ?
:)  arka koltuktakiler evet bir tık daha zıplıyor hoca :)   jant replika olduğu için bu tip ayrıntılara hiç bakamadım ustam.

Jant evet hocam replika mecbur.. dediğim gibi hevesimi almak için hemen olsun istedim malum bütçede bunlara yetti. konfor yüzde 15-20 evet kesinlikle kayıp oluyor. ağırlık resmen hissediliyor buda yakıtı etkiledi. Ama maksadımız görüntü olduğu için bir takım şeylerden ödün verdik. :)  sağ olun 

Hayırlı olsun Hocam. Güzel ve tadında olmuş düşüklüğü. Güzel günlerde kullanmanızı dilerim.
Düşüklüğü hem kendi hevesim hemde aile bindiği zamanı düşünerek çok yapmadım. aklımdaki de böyleydi zaten. kaldı ki kasislerden çapraz geçmeyi pek sevmeyen biriyim.. Çok sağ olun teşekkürler ustam. :)  

@Kerem Doğan 

Hocam güle güle kullanın. Bende 17'' e geçerken bu modele heveslenmiştim. Ama uygun ET değerli lastik bulamamıştım.

Geri
Üst Alt