Golf 7 benzinli arac kullanicilari hangi marka yakit kullaniyor??

Kampanya nerde ben orda 😁

Haziranda tam tatile gideceğim zaman PO'da kampanya vardı, ordan aldım,pompa fiyatına ‰3indirim ve 500tl ye 50tl  bonus geldi. Şuan Opet'te var ordan alıyorum.
ben de aynen sizin gibi yapıyorum. şimdiye kadar PO, BP, Shell, Opet istasyonlarından aldım hep benzini. aralarında hiçbir zaman bir fark görmedim.

@asdfg112 

Bende pek fark gözlemleyemedim ,o yüzden bukadar rahat davranıyorum  :000045-medium:

Ben opetten alıyordum hep sonra aldığım yer shell oldu bu sefer hep shellden almaya başladım.Ben benzinde performansta yada km de fark göremiyorum(yada ben anlamıyorum)burda en pahalı benzin shel-bp-opet-türk petrol sıramasıyla.Ayda 1 depoyu geçemediğimden kampayaları takip edemiyorum.

SM-E500H cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Arkadaslar benzinli arac kullanan golf 7 sahipleri yakitlarini genel olarak nerden almaktadir,

Fikirlerinizi almak isterim..

Sent from my iPhone using GolfTutkusu mobile app powered by Tapatalk
Hocam yorumum direkt olarak şu "fark etmez". Zaten 2-3 tane ana dağıtıcı var. Yurtiçindeki isimleri farklılık gösteriyor sadece. Sadece pompaların yanında yöresinde "10 numara yağ bulunur" ifadesi bulunan istasyonlardan almayın yeter. Keza o firmaların benzinine de güvenilmez, motorinine de, markette satılan sigarasına da. 

BP ultimate kullandım 5 depo boyunca, BP nin bazı istasyonları kendisine ait değil ( falanca Petrol gibi Franchiseler), o tür bir istasyona denk gelince motorun çekisi hissedilir şekilde duruyordu. Her halde kalite kontrol o istasyonlarda daha seyrek, bu olay birkaç kere daha tekrarlayınca gruptan okuyup Shell V-Power a geçtim, 10 kusur depo oldu 6 farklı ilden aynı yaktı aldım hiçbir performans kaybı veya yakıt kalitesinde hissedilir fark görmedim, ayrıca zubizuya kaydettim, Shell clup carda üye oldum, her ay minimum 15 lira puan kazanıyorum. Fuel save i denemedim ama v-power dan çok memnunum. Tavsiye ederim.

Vw ‘in BP ile kampanyası olduğu için ben BP den alıyorum ( % 5 puan veriyor ). Makul Kampanya olduğunda diğer markalardan da alıyorum. 

kalite anlamında baktığımızda ise hangi istasyon ve pompa daha işlek ise oradan alıyorum ki yakıt her daim temiz olsun. ( yakıt temizliğinde istasyona yakıt taşıyan tankerlerin ortak kullanılan tankerler olup olmaması da önem yaşıyor. Bazıları mazotu komple boşaltıp benzin dolduruyor. Ama bazı tankerlerin mazot ve benzin depoları ayrı ayrı oluyor)

2 yıllık aracımda sadece shell kullandım. V power veya fuel save karışık. Herhangi bir sıkıntı yaşamadım. 300 tlye 15tl zubizu kampanyasından yararlandım. Kampanya şimdi 400tlye çıkmış. Yeni aracımda ilk iki depo shell v power almıştım fakat petrol ofisine geçtim, filo kart ile litre fiyatında %4 indirim yapıyor. 6 tl/lt den dün depoyu fulledim. Fark olup olmadığını bende merak ediyorum.

Shell V Power ama önemli olan o değil dostlar, istasyon

İstanbul Kartal Çavuşoğlu Shell buradan alıyorum yaklaşık 2 aydır, gayet memnunum. 

Tuzlada oturuyorum ama her zaman ordan fullemeye çalışıyorum.

Shell V Power,  İstanbul E-5 te Londra Camping te ki şubesinden alıyorum. Full depo şehir içi fix 540-560 km arası götürüyor.

Düzenli olarak İzmir Fahrettin Altay Opet. Şehir dışında bir yerden almak zorunda kalırsam 1.tercih Opet, 2-Shell, 3-PO

Hep shell aldım başka yakıt hiç denemediğim için birşey demiyorum 

Herzaman TOTAL  

Özellikle Total mobilden totalin kendi istasyonu(DOCO : Total oil a.s.) seçip alıyorum.

Zaten evime en yakını totalin kendi istasyonu.

Screenshot_20180725-082456_Total.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:

Shell 95 oktav Fuel Shave. 6.30 fiat. aylık 300 tl ye 15 tl hediye bir 5 tl de başka yerlerden geliyor 20 tl civarı bedava oluyor. Opet motor garantisi veriyormuş ama araba 0 ken ilk depo ile birlikte hep opet alınca veriyormuş Garanti kapsamı tam olarak ne hatırlayamadım. İlk başta haberim olsaydı hep opet ten alabilirdim.

Geri
Üst Alt