6,5" Ekranlı Composition Media

silvershadow

Emekli
İsim
Murat İNCİ

2015 Nisan sonu itibariyle Highline donanımında standart oldu.

Haziran sonu itibariyle yurdumuza giriş yapan araçlarda ilk kez görüldü.

İlk görüntüleri paylaşan Murat Hocama teşekkürü borç biliriz.@Maniax

Moderatör tarafında düzenlendi:

2015 Nisan sonu itibariyle Highline donanımında standart oldu.

Haziran sonu itibariyle yurdumuza giriş yapan araçlarda ilk kez görüldü.

İlk görüntüleri paylaşan Murat Hocama teşekkürü borç biliriz.@Maniax

*Bu cihazın bir önceki 5,8" ekranlı nesile göre 4 kat daha iyi görüntü çözünürlüğüne sahip olduğu söyleniyor.

*İşlemci hızı ise bir öncekinde saniyede milyon işlem sayısı bakımından 950'den 2500 birime çıkmıştır.

*Bu cihazda Bluetooth bağlantısı ile USB bağlantısı standart.

Discover Media'da ise giriş seviyesinde navigasyon sistemi olan bu cihaza opsiyonel olarak WLAN bağlantısı eklenebiliyor.

*Bu cihzala birlikte MirrorLink™ opsiyonel olarak alınabiliyor.

Bu sayede Android işletim sistemli akıllı telefonlarla kablo bağlantısı kurulabilmekte ve bu cihazlara kurulan Volkswagen şu uygulamaları uyumlu olarak kullanabiliyorsunuz:

Mobile Office, AudioMOTION, ThinkBlue.Trainer, Shared Audio, Drive &Track,  MyGuide, Audioteka, Glympse, Aupeo(Internet radio), Life360 (Family locator) ve Kaliki (Haberler)

*Composition Media'nın bir yeniliği de aynı anda iki telefon bulundurmak ve kullanmak zorunda kalanlara iki telefonu da Bluetooth ile bağlantıda tutma imkanı veriyor.

*Daha önce Discover Pro'da dahi bulunmayan metin mesajlarını sesli olarak okuyabilmesi.

* Discover Media'da atık daha önce sadece Discover Pro'da bulunan sesli komut özelliği mevcuttur.

*opsiyonel olarak sunulan Car-Net'in basic modelinde Discover Pro ve Discover Media ile alındığında telefon sistemiyle birlikte kullanılan bir sistem.

Bu sistem sayesinde On-line trafik bilgisine ulaşılabiliyor, Google Street View denen görüntüleri kullanarak 360 derecelik gerçekçi bir navigasyon  görüntüsü dağlıyor.

*Car-Net'in tam sürüm versiyonunda ise; Park alanındaki boş park yerlerinin sayısına, daha önce belirlediğiniz yakıt istasyonlarının güncel yakıt fiyatlarına, Hava durumuna, Haberler ile yol yapım çalışması ve benzeri duyurulara ulaşılabiliyor.

Dostumuz @forzaGilles nickli Ali Hocamın araştırmaları esnasında rastladığı bir yenilik ise şöyle:

"2. nesil 6.5" Composition Media cihazı olanlar (19A ve 24A) radyo logolarını ekranda göstermek için artık USB yada SD card'ta logo yükleme ile uğraş, uygun boyutlu logo bul, JPEG olarak kayıt et, karttan logo bul, onayla falan filan artık uğraşmak yok. Tek yapılması gereken radyo ekranından ayaralara girip, ordan da gelişmiş ayarlarda ki "istasyon logolarını otomatik olarak hafızaya al" seçeneğini aktik etmek., sonrasında tek yapmanız gereken ekranınızda kayıtlı olan radyoları basılı tutarak kayıtlı olan istasyonu tekrar hafıza almak  istediğimizde bize radyonun logosunu kayıt etmek edip etmemek istediğimizi soruyor Hatta birden fazla logosu olan istasyonlarda hangisini seçmemiz gerektiğini bile sormakta.. "

Kendisine teşekkürü bir borç bilirim 

hocam merhaba çok güzel bi haber bu. kaynağı nerden dir acaba. başka standart olan donanımlar varmı bildiğiniz?

muratesk dedi:
hocam merhaba çok güzel bi haber bu. kaynağı nerden dir acaba. başka standart olan donanımlar varmı bildiğiniz?
Değerli Murat Hocam;

Bu konu aylardır konusulmaktaydı.

İlk kez @Ahmet Hocam teyit almıştı satış temsilcisindan ve bizlerle paylaşmıştı sağolsun..

Bu Fotoğraflar ile fotoğrafların ait olduğu araç @Maniax nickli Murat Hocama aittir.

Başka bir değişiklik bildirilmedi hocam.

yabancı kaynak olarak takip ettiğim sitelerden biridir olan Vwvortex'te görmüştm ilk kez ve B8 Passat'ı test ederken fotoğraflarını paylaşmıştım.

http://www.vwvortex.com/news/volkswagen-news/detail-new-passat-generation-8-2/

@silvershadow

Estağfurullah hocam ne mutlu bana ki bu güzel haberin teyidini bekleyen arkadaslara ve bu foruma bişeyler verebildiysem.

Mirrorlink i sordum geri dönerken. Servise getirin bi ara aldıktan sonra, yükleriz dedi. Daha sonra opsiyonel olacak dedi.

Mirrorlink Apple cihazlara ne zaman gelecek bilginiz var mi hocam?

Şayet dediğiniz gibi daha sonradan alınabilen bir opsiyon ise mükemmel. Sizden ricam bu sonradan alınabilme durumu kesin mi yani daha sonra kötü bir sürpriz yapmasınlar bize. Çünkü gerçekten mükemmel bir özellik hele ki apple çıkarsa aman tanrım !!

bizim 5,8 lerin app storelardan kurulan yazılımları yokmu..6,5 ların sanırım var..daha doğrusu amerikada satılan golflerin tüm versiyonlarında bir yazılım var..bizde niye yok  X(

@mcanerol

vw nin sitesinde teknolojiler kısmında composition mediaya girince 6.5' için mirrorlink turuncu renkte bir yuvarlak var ve Açıklamasında opsiyon diyor. Valla st direk böyle dedi, kendisi su ana kadar gayet bilgili davrandı ve serviste yükleriz dedi. Ama ücretsiz mi bilemem tabi.

@maniax Umarım st bu konudada bilgili davranmıştır. Şayet olursa navigasyon olayı çözülmüş olucak büyük oranda özellikle birde ios apple ürünleri için böyle bir teknoloji gelir ise tadından yenmez yani.  :D

Arkadaşlar bir kaç ay önce 5.8 alanlar ne yapacak? Herhangi bir şekilde bu ekran ile değiştirilemez mi?

OmarFar dedi:
Arkadaşlar bir kaç ay önce 5.8 alanlar ne yapacak? Herhangi bir şekilde bu ekran ile değiştirilemez mi?
Veya Sipariş Verdiği Aracı Henüz Gelmiş Olan Ve Üzerinde 5  Olan  Serviste 5.8'e  Yada 6.5'a  Değiştirebilirmi ?

Ya ben comfortline araca 5.8 inc composition ekletmiştim hala net bişey yok mu bu konuda 5.8 mi gelecek 6.5 mi?

mustafaos7 dedi:
Ya ben comfortline araca 5.8 inc composition ekletmiştim hala net bişey yok mu bu konuda 5.8 mi gelecek 6.5 mi?
5.8'i  Sipariş Verirkenmi Eklettiniz Yoksa Aracınız  Geldikten Sonramı Eklettiniz Bende Bunu Öğrenmek İstiyorum .

Çakay dedi:
5.8'i  Sipariş Verirkenmi Eklettiniz Yoksa Aracınız  Geldikten Sonramı Eklettiniz Bende Bunu Öğrenmek İstiyorum .
Siparişi  verirken ekletmiştim. Eğer siparişiniz üretime planlanmadıysa ekletebilirsiniz planlandıysa ekletmek istiyorsanız teslimat 1-2 ay uzar benim bilgim dahilinde böyle.

Geri
Üst Alt