Kışlık 16 inç jant lastik almayı düşünüyorum.

Serkanasn

Katılımcı Üye

İsim
Serkan
Merhaba Arkadaşlar; 18 durban jantlı spor süspansiyonlu aracım için kışlık 16 inç jant ve lastik almayı düşünüyorum, jantlar orjinal çıkma lastikleri ise yeni almak istiyorum, et degeri vs pek bilmediğim için yanlış bir jant tercihi yapmak istemiyorum, Bu sebeple aracıma en uygun volkswagen ve audi jantları hangileridir, hangi jantı almamı tavsiye edersiniz?

Aranizda satmak isteyen olursa da almak isterim.

Hocam selamlar, aramızda daha bilgili arkadaşlar kesinlikle vardır ama ben bildiğim kadarıyla aktarmak isterim.

bijon aralığı 5x112 olan 205/55/16 ebatlı audi a3, seat leon ve diğer vw golf jant(hover, hita) ve lastikleri tavsiye ederim. 

Tüm bu değerler için bir web sitesi vardı, yine bu forumda bir arkadaşımız paylaşmıştı, oradan da faydalanabilirsiniz diye düşünüyorum.

Merhaba Arkadaşlar; 18 durban jantlı spor süspansiyonlu aracım için kışlık 16 inç jant ve lastik almayı düşünüyorum, jantlar orjinal çıkma lastikleri ise yeni almak istiyorum, et degeri vs pek bilmediğim için yanlış bir jant tercihi yapmak istemiyorum, Bu sebeple aracıma en uygun volkswagen ve audi jantları hangileridir, hangi jantı almamı tavsiye edersiniz?

Aranizda satmak isteyen olursa da almak isterim.
Comfortline 'nın 16" dover veya hita jantlarını her yerde kolayca bulabilirsiniz., bu şekide yok et değeriymiş yok bijon aralığıymış vs ile uğraşmak zorunda da kalmazsınız., bir arkadaşta forumda ilan açmış;

Boşta lastiksiz 17” Dijon jantlar var. 

18’e geçtiğim için boşta

Düşünürseniz...

Meehaba Hocam Kış aylarına daha zaman olsada şimdiden Halletmek mantıklı bu işi. Size Tavsiyem Öncelikle 16 ebat Kara jant veya Dover tarzı orjinal Vag Grubu jantlara bakmanız olacaktır. Daha sonra ise Lastikler için hem Uygun h3md3 Yeterince işinizi gor3cek olmasından dolayı Petlas snowvars761 onerebilirim. Lastik olarak Kışların Çetin geçtiği bie bölgede yada uzun süren Kış şartlarında yaşıyorsanız Nokia Marka Lastikleride düşünebilirsiniz. Kazası belasız sürüşler dilerim.

SM-G950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

bu jantları alın geçin derim. satan arkadaşımız 1700 lira sadece jantlar için fiyat belirlemiş(lastikler dahil değil yani)

ben alacak olsam 1600 üzerinden fit olmayı düşünürdüm. ederi değeri helali 1600 iyidir bence.

forumda 18 jant 2.el orjinal durban al/sat piyasası üstadı @Ender hocamız var

kendisinin en son 18 durban + lastikli satış fiyatı 4500 liraydı ve sattı kendi yazdığı şekilde foruma.

şimdi bu 16 lık durbanlar lastiksiz fiyatı 1600 desek + lastikli fiyatı en fazla (4 lastik 175x4 hesabından 700 lira daha anca fiyata bindirip 2300 tl jant +lastık fiyatı buluruz

18 inc 2.el durban jant +lastik 4500 ise

16 inc 2 el dover jant + lastik 2300 lira çok mantıklı fiyat.

lastiksiz 1600 halen yüksek diyen varsa ? bu DOVER ların kara bahtından ibaret bi durum

ikinci el dover ya da Lyon jant alabilirsiniz. Yalnız 1000-1200 arası bir rakama. Üstü abartı fiyattır.

17 inc almanız çok önerilmez kışlık için.

@yusuf  siz haklı olabilirsiniz hocam ?  piyasaya baktımda !  1300 sanki iyi gibi .   Neyse satan arkadaş gönlüne göre fiyat biçmiş pazarlık var demiş. alana satana hayırlı olsun xxx fiyattan  

Moderatör tarafında düzenlendi:
@yusuf hocam haklı sevgili bence de @Savatage, geçen yıl A3 için standart olan jant lastikleri 1200 liraya almıştım, tertemizlerdi ve continental lastikleri vardı üstünde. 

Ne yazık ki jant piyasası, servisteki fiyatlarla doğru orantılı ilerlemiyor. o nedenle piyasa araştırmasıyla birlikte satılması süreci hızlandırır diye düşünüyorum.

16" için mümkün oldukça orijinal bir şeyler bulmaya çalışın, çıkma jant en mantıklısı.

kış lastiği olarak da Semperit Speed Grip 3 modeline bakın. Continentalin yan ürünü olmasına karşın yurtdışı testlerde çok iyi sonuçlar almış bir lastik. bendekileri yaklaşık 1500-2000 km kullandım, bir sorun yaşamadım ama zaten fazla km de yapmadım. forumda bir inceleme yazısı yazmıştım geçen sene ama birçok konu forumun server'ındaki problem nedeniyle silinince o konu da silindi.

aslında bendeki lastikleri size satabilirim ama aracı kışa kadar satıp satmayacağım belli değil henüz. 

Sanırım önce uygun fiyatlı yada daha doğrusu normal fiyata jant bulmam lazım artık bu jant işini önümüzdeki ay içerisinde halletmeyi düşünüyorum, bu arada kış lastiklerini artvin de kullanmayı planlıyorum hopa arhavi civarlarında birkaç arkadaşım kış lastiği gerekmeyebilir de diyor, siz ne düşünüyorsunuz bu konuda, trabzon giresun artvin civarında yaşayan arkadaşlardan bilgi almak isterim.

Sanırım önce uygun fiyatlı yada daha doğrusu normal fiyata jant bulmam lazım artık bu jant işini önümüzdeki ay içerisinde halletmeyi düşünüyorum, bu arada kış lastiklerini artvin de kullanmayı planlıyorum hopa arhavi civarlarında birkaç arkadaşım kış lastiği gerekmeyebilir de diyor, siz ne düşünüyorsunuz bu konuda, trabzon giresun artvin civarında yaşayan arkadaşlardan bilgi almak isterim.
kışın trabzon giresun artvin hopa civarında size kış lastiği gerekmiyebilir diyen arkadaşların kendilerine bişey demek istemiyorum ancak bu yerlerde kış lastiği bile yeyerli gelmeye bilir., zincir takmak zorunda kalabileceğiniz ağır kış koşulları oluyor buralarda

kışın trabzon giresun artvin hopa civarında size kış lastiği gerekmiyebilir diyen arkadaşların kendilerine bişey demek istemiyorum ancak bu yerlerde kış lastiği bile yeyerli gelmeye bilir., zincir takmak zorunda kalabileceğiniz ağır kış koşulları oluyor buralarda
Trabzon da Genel de Yağmur Olsada Kar yağdığında Kış Lastiksiz Asla Olmaz . Yukarda ki Resimde Görüldüğü Üzere Kışın Kar&Kış Lastiği Olan bir tek Benim Aracım ile Buluşma Yapabilmiştik [emoji16][emoji6][emoji106]. Kısacası Artvin Rize Ordu ve Giresun Doğu Karadeniz illerinde Kışın Kış Lastiği ve zincir bulundurmanizi tavsiye ederim.
1f508284f88b0162ee6acc971c4970eb.jpg

SM-G950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

@SerkanasnGünaydın merhaba hocam ,

Lastikler continental Ts 860. Jantlar 5x112 16 inch golf jantı. Lastikler 5000 km belki yapmamıştır bile. Son kış kar görmedi istanbulda. Düşünürseniz görüşebilirz.

1 (1).jpg

3 (1).jpg

3 (2).jpg

5 (1).jpg

5 (2).jpg

Geri
Üst Alt