Silvershadow sonunda hayaline kavuştu

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Hocam Allah kazasız belasız kullanmayı nasip etsin. Darısı bana inşallah. Seçiminiz çok iyi bence. Comfort alıp sürüş ve ışık görüş paketini ekletmemek olmazdı. Eksiklerde start stopun durmadan çalışması golf 7 de vardı hocam. Bende 2015 comfort golf 7 vardı o da çoğu zaman araç durmadan stop ediyordu. Güle güle kullanın

@silvershadow Hareket halindeyken start- stop’un devreye girmesi benim araçta da var, tekerlekler henüz dönüyorken araç stop ediyor, 2017 çıkışlı makyajsız kasa ama benimki. Aynı şeyden mi bahsediyoruz?

Hocam hayirli ugurlu olsun gule gule kullanin.uzun suredir goremeyince neredeyse baslik acacaktim.neyse ki sorun yokmus,yani umarim oyledir :)

@silvershadow

Hareket halinde start stop un devreye girmesi!

kötüleşen özellikler kategorisine almışsınız hocam !

ancak bunun sebebi şudur ki!

aracınız ön bilgi ekranında ANLIK Tüketim açıkken  hareket sürdüğü anda 6 km/h hızdan sıfır hıza düşerken ki Anlık tüketime bir bakın  boş viteste gaza hiç basmıyorken bile 7-9- 11-13 şeklinde extreme değerler olduğunu göreceksiniz .(manuel için tabi! dsg 6 km/h hıza düşünce anlık tüketim ne gösterir bilemiyorum ?)

bundan dolayı yakıt tüketimini baskılamak adına bu minimal hızlara düşüldüğünde start stop devreye giriyor hareket halinde. 

bence +özellik ama alışana kadar

@Savatage 

Değerli Hocam

Araç duruyor veya durmaya yakın hızlara yaklaştığında kilometre ölçümü işe yaramayacaktır. Bu nedenle kilometre/litre  hesabı yerine  saat/kilometreye geçer..

Yanındaki değerlere dikkatle bakınca gorebilirsiniz bu tüketim  değerlerinin ölçü birimini.

Daha önce 2013 model kullanmıştım. 2015 sonrasında start stop için geliştirilen bir özellik olduğunu tahmin ediyorum.

Start stop un daha gelişmis versiyonu yeni 1.5 TSI motorda olacak.

Yeni 1.5 TSI Motor yarı hybrid olacak. motor daha önceki ACT de bulunan silindir kapatma yerine Motoru hareket esnasında tamamen kapatacak. Direksoyon, fren ve fren sistemine bağlı ASR ESP vb. özellikler , havalandırma,  vb Hayatî tüm ozellikler çalışmaya devam edecek ve tamamen elektrikli hale getirilerek Lityum pilleri sayesinde güc saglayacak.

Dostum ne kadara geldi arac bu arada merak ettim.Hayirli olsun Allah kaza bela vermesin.Bende 1.0 tsi comf.dsg aldim bir ay önce tek cam tavan eksik🤗

@silvershadow hocam iyi günlerde kullanmanız dileğiyle. Güzel bir araç almışsınız keyfini çıkarın.

Ben de start-stop'un hızlıca devreye girmesinden şikayetçiyim aslına bakarsanız, özellikle yavaş trafikte hareket halindeyken stop etmesi kaza riskini artırıyor.

@fanajal 

Değerli Hocam

Kampanya indirimi %8+ Bayi indirimi %2+sadık müşteri indirimi %1.5 + satışına vesile olduğum 10'larca  aracin vesilesiyle Doğuş'tan özel bir indirim daha aldım.

Şu ilana koyduğum araçlardaki gibi akla kolay gelmeyecek bir fiyata geldi.

Rakam bana özel olduğu için bende kalsın Hocam.

Çok keyifli bir makine

Hatta Ağustos ayında satmayı ve yine Golf ama bu kere Highline a geçme isteğim var..

@silvershadow katılamadığım bir nokta var

evet araç statik (durağan haldeyken) tüketim kabul tüketim litre/saat e geçiyor (0,6 l/h)

ama 5 km hızlan durmaya yakın 2. resimdeki tüketim halen litre/km ve aynen 12 litreleri gösteriyor (boş vitesteyim) vebu anda start stop açıksa bu 12 litre anlık tüketimden kurtuluyoruz

IMG_20180721_122044.jpg

IMG_20180721_122123.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:
@Savatage 

Brn de ayni seyi kafaya takmıstim uzun süre..

Hatta servise bu nedenle 2 kere gittim.

Basit bir yazılım hatası..

Rölantide 12 litre yakamaz ama DSG ise 1. Vitese düşünce manulede de 1. Viteste sanki arac kalkıs yapacakmış varsayilarak bu değerleri görebilirsiniz.

Ben 1.0 tsi dsg yi ilk aldigimda cok yakıyor diye tedirgindim ama artik normal hatta az bile deponun 50 lt olmasi ibrenin erken dusuyormus algisi yaratiyor.onceki aracim 55 ti.Bursa kkaracabey boğaz i git gel 200 km de 50 tl benzin yaktik 120 110 hiz 30 km köy yolu iyi degerler.hizlqnmasida cok iyi 110dan 180e cok kolay ivmeleniyor.millet cok on yargili fakat su anda bir yere nezman gidecegiz diye bekliyorum inesim yok aractan.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Geri
Üst Alt