Araç Muayenesi ve araç bakım genel paylaşım konuları

@maniax Bende ekleyemedim iletişimden mesaj attım. Zaten direk araç ekleme sorunu var.Bakalım ne dicekler.

ultraghost dedi:
@maniax Bende ekleyemedim iletişimden mesaj attım. Zaten direk araç ekleme sorunu var.Bakalım ne dicekler.
ben de şimdi mail attım artık. dönsünler bakalım

Bende sorduğumda Dizel benzin farketmeksizin 15.000 Km yada 1 sene ( hangisi önce dolarsa) 'de bakım yapılır demişlerdi.

ultraghost dedi:
Forumdaşlar burası yerimi bilmiyorum ama forumda' da arama yaptım fakat bilgi bulamadım.Yeri değilse uygun yere alırsanız sevinirim.

Nisanda aldığımız TDI golf' un bakımı geldi. Birkaç soru sormak istiyorum.

https://binekarac.vw.com.tr/pdf/bakim_araliklari.pdf

Yukarıdaki linkte nelerin değişmesi gerektiği söylüyor. Daha önce yaptıranlar kaç lira masraf yaptı?

Ayrıca polen filtresinin bu kadar kısa sürede değişmesine gerek var mıdır?

Online randevuda %5 lik indirim devam ediyor mu?

Birde ön tarafa araç kamerası taktıracağım sigortadan çektirip ayrı ücret alınır mı? Herhangi bir durum olursa garanti sıkıntısı olur mu? Gitmeden sorayım.Cevaplarınız için teşekkürler.
Değerli Hocam,

Aracınızın trafiğe çıkış tarihi 1 yılı doldurursa veya 15 bin kilometreyi doldurursa bakım için yetkili servise gitmelisiniz.

Bunlardan hangisi önce gerçekleşirse gerçekleşsin, fark etmez. Zaten aracın bilgi ekranında her aracı çalıştırdığınızda servise gitmeniz gereken gün  veya km.yi uyarı olarak görürsünüz.

Volkswagenim.Com. a  üye olursanız buradan da servis gününü size hatırlatma yapan bir takip sistemi mevcuttur.

Kısacası unutmak pek mümkün değildir.

Online Kayıt size mail veya telefonla teyid için dönülmezse geçerli  değildir.

Online randevuda araca ekletmek istediğiniz aksesuarları da önceden randevu talebine eklerseniz servis gibi %5 indirimle faydalanmak mümkün oluyor.

Polen filtresini kontrol  etsinler temize değiştirmesini istemiyorum diye kayıt düşürüp servise kabul yaptırırsanız...

Normalde 530 lira olan servis ücretine 470 lira ödeyip çıkarsınız.

Eğer zamanında veya yetkili servise bakım yaptırmazsanız aracınız garanti kapsamı dışında kalır

Hocam, bir yıl da olsa polen filtresini değiştirmenizi tavsieye ederim. Yetkli servislerde değişen parçayı görme imkanı olmuyor ama tali servislerde görme imkanım olmuştu. Uyduruk gördüğümüz o filtre bir yıl da olsa çok pislik tutuyor. Toz toprak böcek kelebek ne istersen var. Sağlık açısından önemli derim.

maniax dedi:
@yusuf

st bana da 15000 dedi ama sitede tdi için 10000 yazıyor bilemedim ben de.

bu arada volkswagenim.com'da hala tc kimlik no hatalı uyarısı alıyorum. bunu nasıl düzeltiriz?
aynı sorunu bende yaşıyorum.

ismailglf dedi:
Hocam, bir yıl da olsa polen filtresini değiştirmenizi tavsieye ederim. Yetkli servislerde değişen parçayı görme imkanı olmuyor ama tali servislerde görme imkanım olmuştu. Uyduruk gördüğümüz o filtre bir yıl da olsa çok pislik tutuyor. Toz toprak böcek kelebek ne istersen var. Sağlık açısından önemli derim.
Değerli Hocam;

Benim değiştirilen hava  filtrem o kadar temizdi ki yeni paketinden açılıp konmuş sandım ilk anda.

Şehir dışında yaşamadıkça veya yaşadığınız şehirde asfalt az toprak çok olmadıkça kirlenmez kanaatindeyim. Fakat garanti kapsamında zorunlu olarak değiştiriliyor. Önemli bir gelir kalemi çünkü.

Polen filtrem ise kullanıcı inisiyatifinde değiştirilmesi. Nitekim ben temizse değiştirmeyin dediğim için servis kontrol etti ve değiştirmeye gerek yok dedi.

@Rust  @maniax

O kayıt sorunu bayadır var müşteri hizmetlerini arayarak yada servise uğrayarak halledebilirsiniz.

Geri
Üst Alt