Araç Muayenesi ve araç bakım genel paylaşım konuları

mrvolkan

Üye
İsim
Volkan
arkadaşlar servis bakımına daha var ama daha önce Hp dan puanlarımı kullanmak icin Mobil 1 ESP Formula 5W-30 almıştım

acaba bu yağ ile servis bakımına gitsek sıkıntı yaratırlar mı

böyle bir secenegimiz varmı

Moderatör tarafında düzenlendi:
@mrvolkan

Bildiğim kadarıyla hiç açılmamış ise bunu kullanın deme hakkınız var.

mrvolkan dedi:
arkadaşlar servis bakımına daha var ama daha önce Hp dan puanlarımı kullanmak icin Mobil 1 ESP Formula 5W-30 almıştım

acaba bu yağ ile servis bakımına gitsek sıkıntı yaratırlar mı

böyle bir secenegimiz varmı
Kullanılan motor yağı için bu linkte detaylar mevcuttur.

http://www.golftutkusu.com/sorunlar-cozumleri/tsi-motorlarda-yag-eksiltme-problemi/msg3798/#msg3798

Aldığınız motor yağı kaç litre?

Eğer 4 litreyse yeterli gelecektir.

Fakat servisten servise fark ediyor.

Benim servisimde sorduğumda; " bizim fıçı halinde alınıyor dışarıdan yağ getirilmesini kabul etmiyoruz " dediler.

Sağolsunlar 170 TL yazmışlar 4 litre yağ için.... s=s20

kullanılan ve önerilen bir yağ 5-30 fakat servise kabul ettirebilirmiyim bilmiyorum günü geldiginde ögreniriz

ayrıca 99 tl ye almısdım ve hala aynı fiyat 4 lt ...

@silvershadow

Kabul etseler bile bir sonraki yağ değişiminde servis başka bir marka kullanacak. Bu yüzden gerek yok bence. Ama her seferinde kendi yağımı götürür koydururum dersiniz olabilir.

castrol firması sadece volkwagen servisleri için ürettiği  PROFESSIONAL serisi olan ,CASTROL EDGE PROFESSIONAL LONGLIFE III 5W-30 var ve dısarda bulmamız imkansız.

ben açıkcası yağ konusuda biraz titiz olduğumdan farklı bir markaya yönelmekde istemedim.varsın olsun 50,60 tl fazla olsun.  hatta servislerde 200lt varillerden pompalar ile doldurdukları için kabul etmiyorum.cünkü variler acık olduğu için yağın havayla bolca temasları oluyor. rica ediyorum servis danışmanıma 1'lik yağlardan 4 adet actırıyorum ve koyduyorum, kafam rahat oluyor. :)

Hocam siz muayene öncesi 2016'da bir bakıma daha girersiniz hiç acele etmenize gerek yok.

@Orhan Hoca hocam normal araçlar 2 yılda bir olduğu için çok büyük ihtimalle sizinkini normal araçlarla karıştırdılar. Yoksa sıfır araçların muayene süresi 3 yıldır.

Orhan Hoca dedi:
bugün ikinci bakıma götürecem aracımı. samsun özön servise. 550 tl fiyat verdiler

özön bana ayrıca mesaj göndermiş muayeneniz yakın olduğundan servisimize gelin muayene öncesi bakım yapalım şeklinde

benim araç 2013 ekim çıkışlı. ilk muayeneye 3 yıl yok mu? yani 2016 ekim oluyor.

bu tezatı yaşayanlar oldu mu? ya da aracını muayene yaptıranlar var mı? neler yaşadılar?

Orhan Hoca dedi:
Hocam siz muayene öncesi 2016'da bir bakıma daha girersiniz hiç acele etmenize gerek yok.
muayene için bakımı ücretsiz yapıyorlar galiba.

evet hocam. seneye bu zamana zaten 3. ana bakım olacak inş.

o zaman benim bakım 2016 da. mesaj yanlış gelmiş

2012 modeller muayeneyi bu sene mi yaptırdılar?
Aynen hocam 2012 modeller bu sene giriyor muayeneye. Arkadaşın dediği gibi sizin aracınızı sıfır değil normal araç sanmış olabilirler.

Abi bakıma bende Özön' e gideceğim. Senin aracın vag-comla kodlandığını biliyolar mı? Sorun oluyor mu ?

@Orhan Hoca

Forumdaşlar burası yerimi bilmiyorum ama forumda' da arama yaptım fakat bilgi bulamadım.Yeri değilse uygun yere alırsanız sevinirim.

Nisanda aldığımız TDI golf' un bakımı geldi. Birkaç soru sormak istiyorum.

https://binekarac.vw.com.tr/pdf/bakim_araliklari.pdf

Yukarıdaki linkte nelerin değişmesi gerektiği söylüyor. Daha önce yaptıranlar kaç lira masraf yaptı?

Ayrıca polen filtresinin bu kadar kısa sürede değişmesine gerek var mıdır?

Online randevuda %5 lik indirim devam ediyor mu?

Birde ön tarafa araç kamerası taktıracağım sigortadan çektirip ayrı ücret alınır mı? Herhangi bir durum olursa garanti sıkıntısı olur mu? Gitmeden sorayım.Cevaplarınız için teşekkürler.

Moderatör tarafında düzenlendi:
@ultraghost

Bakım 15 bin hocam bir yanlış olmasın. 550 civarı tutuyor ilk bakım galiba. Renault da da her bakımda değiştiriyordular bu filtreleri. Online randevuda indirim mevcut. Bayi arayıp fiyat alabilirsiniz. Başka bayi daha düşük fiyat verebilir.

@yusuf

st bana da 15000 dedi ama sitede tdi için 10000 yazıyor bilemedim ben de.

bu arada volkswagenim.com'da hala tc kimlik no hatalı uyarısı alıyorum. bunu nasıl düzeltiriz?

Geri
Üst Alt