Cam çatlağı

Ömer Arslantosun

Yeni Üye
İsim
Ömer
İyi günler herkese Aracımı alalı 15 gün oldu dün uzun yoldan gelirken kamyon tekerinden taş sıçradı ön camıma serçe parmak cm de u şeklinde bir çatlak oluştu morelim çöktü.Şimdi ne yapmalıyım ön cam tamirimi yoksa orjnl ön cam değişimi mi.kasko ön cam değşiyor ama hasar kaydına cam değişimi olarak işliyormuş bu yüzden tereddütte kaldım malum burası türkiye satarken gelde adama anlat taş geldide değiştim diye.Eğer varsa önerebileceğiniz cam tamiri yeri bilgilendirirseniz sevinirim. İstanbulda oturuyorum.doğuş oto tam evimin karşısında kafam atarsa servisine sokup değştirecem 😞

@Ömer Arslantosun 

Geçmiş olsun hocam, can sıkacak bir durum değil.
Cam tamiri olmaz değişir. Ayrıca kaskonun bedava değiştirdiği bir parça için fiyat kırmaya çalışan adamlara prim verirsek araçlarımızı satamayız.
Önemli olan nokta camın değişip değişmemsi seğil. Orijinal cam ile mi değişmiş değişirken döşemeye vs zarar verilmiş mi..  Ben geçen yıl ön camda sırf kılcal çizik var diye gittim camı yetkili serviste değiştirdim.Yemişim tramer kaydını.

Evet orjinal ile değiştiririm yan sanayi olmazda döşemeye zarar gelir diyede korkuyorum.

Ben Doğuş/Esenyurt'ta değiştirttim.Aracı teslim alan arkadaşı özellikle '' araç gerekirse 1 gün fazla kalsın ama acele iş yapmayın,döşemeye dikkat edin'' diye  uyardım.. Sonrasında sorunsuz bir şekilde teslim aldım..

Moderatör tarafında düzenlendi:
Aracınız da cam tavan varsa üst cam fitili hakkında mutlaka uyarın yetkili servisdeki elemanlar genellikle çok boş ve bilmiş...

Yok araç comfortline cam tavan yok ist esenyurt doğuş oto evimin önünde gerekirse beklerim aracın başında inş bi aksilik olmadan şu değişimi yaptırırım. Tavsıyelerınız için teşekkürler.Tabi bide kasko yuzde 20 muhafiyet mi neymiş öle bi para istemez umarım papaz oluruz.😇

Hocam geçmiş olsun.Ben kendi adıma 15 günlük arabanın camını söktürmem.camcıya danışarak büyümesini engelleyecek bir uygulama varmı onu öğrenin.iyice büyürse yapçak bişey yok tabi kaskodan mecbur değişim.

SM-E500H cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bu arada araç sıfır değil 2.el 25binde 2016 model ben alali 15 gun oldu.

4-5 ay önce yetkili serviste vw logolu ön cam değişimi 1500 TL idi. Kaskonuzun muhafiyeti varsa muhafiyet değerine, kaskonuzda muhafiyet yoksa hasarsızlık koruma klozuna dikkat edin. Aksi halde hasarsızlığınız bozulabilir veya logolu cam için sizden ücret talep edebilirler. 

Benden tavsiye altı üstü cam değişimi, zaten hakkım var demeyin. Kasko şirketi onlara rücu ettiğiniz bu bedeli, tekrar kasko yaptırdığınızda sürprim uygulayıp mevcut kasko prim değerinizi arttırarak karşılık veriyor. Konu tecrübeyle sabittir. 1 hafta önce kaskomu yeniledim, %30 hasarsızlık indirimim olmasına rağmen geçen seneye kıyasla daha yüksek fiyat çıktı. 

Cam değişimi ile ilgili olarak döşemelere hasar verme ihtimalleri var, serviste aracı teslim ederken mutlaka ama mutlaka konuya hassas yaklaştığınızı belirtmeniz faydanıza olacaktır. Yağmur sensörünüzü teslim alırken, cam silikonunda bir problem olup olmadığını da 120 km/h hızda kaymak asfaltta teyp kapalı şekilde rüzgar sesini dinleyerek test etmeyi unutmayın. 

Not: Çatlak ilerlemesi şeklinde değil de taş çarpması sonucu noktasal meydana gelen çatlak başlangıçları tamir edilebiliyor. Hatta DIY kitleri bile mevcut. 

@Ömer Arslantosun 

Geçmiş olsun hocam, can sıkacak bir durum değil.
Cam tamiri olmaz değişir. Ayrıca kaskonun bedava değiştirdiği bir parça için fiyat kırmaya çalışan adamlara prim verirsek araçlarımızı satamayız.
Önemli olan nokta camın değişip değişmemsi seğil. Orijinal cam ile mi değişmiş değişirken döşemeye vs zarar verilmiş mi..  Ben geçen yıl ön camda sırf kılcal çizik var diye gittim camı yetkili serviste değiştirdim.Yemişim tramer kaydını.
Ben de hocam gibi düşünüyorum. Muafiyet olsa bile yetkili serviste değişim öneririm ben. Hasarsızlık indirimi konusunda sıkıntı çıkacağını sanmıyorum, bana çıkmamıştı. 

@yekk 

Hocam geçen seneye oranla neyin fiyatı düştü de kaskonun primi düşsün !  Son 1 yıldır Türkiye'de yaşamıyorsunuz galiba ,birçok yerde 1 ayda en az 3 defa etiketler değişti. Bugün tedarikçilerimden fiyat alamıyorum. Sen indirimden bahsediyorsun.

Servis değiştirirse camı döşemeye zarar gelirse ne oluyor ? Döşemeyi değiştirmiyorlar mı ? Ne yapıyorlar ?

Döşeme derken nereyi kastediyorsunuz ? Direksiyon ile cam arasındaki polimerimsi malzeme mi ?

Moderatör tarafında düzenlendi:

Çoğu servis uyarmassaniz %90 zarar veriyor. (Uyarsanizda veriyor başıma geldi) dikkat edin.

Geri
Üst Alt