Golf 7.5 Kapı Gıcırtısı

emrecanozkaya

Yeni Üye
İsim
Emre Can
Merhaba arkadaşlar,

20 gün önce sıfır Golf aldım. Aldığım günden beri kapı fitillerinden gıcırtı geliyor, ilk başta sadece şoför kapısından geliyor gibiydi, şimdi diğer kapılardan da sesler geldiğini fark ettim.

Vazelin denedim, geçici olarak faydası oluyor, silikon sprey sürünce daha da arttı, geri temizleyip vazelinldim. Bazen hiç ses gelmezken bazen de ciddi rahatsız ediyor. Daha önce bununla ilgili açılmış konuları da okudum fakat kesin bir çözümü bulunamamış gibi.

Bununla ilgili ne yapılabilir? Siz de araçlarınızda böyle bir sorun yaşıyor musunuz, yaşadıysanız nasıl bir çözüm buldunuz?

Şimdiden teşekkürler.

@emrecanozkaya 

Yapılacak en iyi şey ön takımdaki burç , araç benzinli ise depodan gelen ve fitillerden gelen bu seslerle yaşamayı öğrenmek .. Bu sesleri dert etmeden kabullenmeniz sizin yararınıza olur. Azaltmak için çalışmalar-denemeler yapabilirsiniz ama öncesinde bu sesleri dert etmemeyi öğrenmeniz lazım..

Moderatör tarafında düzenlendi:
@emrecanozkaya Golf malesef gıcırtısı bol bir araç hocam. Özellikle ilk kışınızda burçlardan gelecek ses sizi ifritlendirebilir. Kronikleşmiş sorunlar bunlar. Güzel bir playlist (hafif de yüksek sesle) sorununuzun çözümü olacaktır :)  En azından çoğumuz böyle yapıyoruz.

@emrecanozkaya Golf malesef gıcırtısı bol bir araç hocam. Özellikle ilk kışınızda burçlardan gelecek ses sizi ifritlendirebilir. Kronikleşmiş sorunlar bunlar. Güzel bir playlist (hafif de yüksek sesle) sorununuzun çözümü olacaktır :)  En azından çoğumuz böyle yapıyoruz.
Anladım hocam sizde de var mı peki kapı fitillerinin gacır gucur ötme sorunu?

@emrecanozkaya 

Yapılacak en iyi şey ön takımdaki burç , araç benzinli ise depodan gelen ve fitillerden gelen bu seslerle yaşamayı öğrenmek .. Bu sesleri dert etmeden kabullenmeniz sizin yararınıza olur. Azaltmak için çalışmalar-denemeler yapabilirsiniz ama öncesinde bu sesleri dert etmemeyi öğrenmeniz lazım..
2018 model sıfır araç alınca da insan bu tarz sorunlar olmasını pek kabullenemiyor açıkçası.

@emrecanozkaya Hocam bakın şu an ana sayfada "burçlardan gelen ses" diye bir entry var. 6-7 sayfa ilerlemiş. Hepimizde var bu tip sesler.

Bende de giderken bazen cızzz diye çok hafif bir ses geliyor. Ama bu gün çangır çangır diye daha yüksek ses ara sıra  gelmeye başladı. İşe giderken vardı bu ses. Gelirken hiç farkına varmadım. Cam açıktı belki o yüzden farkına varmamışımdır. Bu sesler ne sesi olabilir ? Nereden geliyor algılayamıyorum.

Araç 11 . ayda aldım. Golf 1.0 TSI comfortline. 7-8 ay oldu. 10 bin km de.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Servise götürün kapılara silikon sprey sıkıyorlar garantiden bir şekilde sesi kesiyorlar.

@Emergency 

Esenyurt/Doğuş ta fitillere silikon sprey sıktılar bir işe yaramadı. Bu çok kısa vadeli bir çözüm

Geri
Üst Alt