Dsg s1 den s2 'ye geçişte sarsıntı

emrher

Yeni Üye
Merhaba 1 ay önce 1.0 tsı golf aldım. Aracim aldigimdan beri mi yapiyor mu bilmiyorum ama yeni fark ettiğim bir sorun var. Spor modda yavaş kalkışlarda değil de hafif sert kalkışlarda s1 den s2 ye geçerken araç vurma yapıyor, sarsılıyor sanki birşey araca arkadan çarpmış gibi oluyor. Bu dediğim normal modda d1 den d2ye gecislerde olmuyor ama. Servise goturmelimiyim sizce yoksa bakımı bekleyeyim mi 11 ay.

Moderatör tarafında düzenlendi:
  • Beğen
Tepkiler: MHC
Hoşgeldiniz.

Eğer S modunda sürekli yapıyorsa müsait olduğunuzda servise uğrayıp usta ile 1 tur atın o size bilgi verecektir.

1.4 TSI DSG aracımda da var S modunda. Sorun olduğunu düşünmemiştim. Araç atik hızlansın diye 1.viteste aracı yarım kavramayla biraz tutup 2.dişli oranına hızlı geçiş yapıyor gibi geldi bana.

Hocam çok normal bir  durum . S modu sert geçiş yapmak için var . Eminim sürekli değil bazı durumlarda yapıyordur . Bende defalarca rastladım bu duruma , hatta keyif bile veriyor . Motor gücü yüksek olsa diğer viteslerde de hissedersiniz .

@İlker34 Teşekkürler.

O zaman yılık bakımında söylerim sırf bunun için gitmeye gerek yok gibi. Sorun olsa D de de olurdu herhalde.

bayağı hissedilen bir durum ise bence kavramaya bir baktırın derim eğer garantiniz var ise hemen işleme alıyor servis 

seat leon 1.4 tsi dsg aracımda yaşamıştım bu problemi dsg kullanımınada çok özen göstermiştim ama kavramayı değişmişlerdi sizlerede bir servise başvurmanızı öneririm 

Bu kavrama problemi olamaz.Eğer adı bir problem ise mekatronik problemi olur ki porblem değil bence. Ama kafanızda soru işareti varsa mutlaka servise gidin 

Bugün tekrar denedim. Eğer dipgaz ile veya gazın yarısından fazlasına basıyorsanız sarsma yapmaması lazım. Hafif gazla S modunda kalkış yapınca sarsıyor evet.

Dediğiniz gibi dipgazda ve yarışan fazla basınca bende de yapmıyor ya da çok az hissedilitiyor. Çok az basınca da yapmıyor yarım gaza kadar basınca yapıyor

Moderatör tarafında düzenlendi:

Geri
Üst Alt