Golf 7 1.2tsi sürüş profil seçimi - TR’de ilk.!

Geçenlerde ilanda 2017 highline 1.4 tsi manuel antalyada bir araç vardı. Açıklamada sürüş modu sonradan “yetkili servis” te yapıldığını ve faturasının mevcut olduğunu vs yazmıştı. Kendisini aradım ve sırf bu durum için bilgi aldım. “Antalya bayii doğuş oto ile iletişime geçmiş ver elini ordan almanya aranmış vs vs.” Abi çok uğraştım ama TR de ilk ben yaptırdım diyordu
yanlış hatırlamıyorsam telefonda söylediklerini, 1.800 gibi bir maliyetten bahsetmişti bilginize ..

Sent from my iPhone using GolfTutkusu mobile app powered by Tapatalk
Ondan haberim var vaner  lisans aldı ama kuramadılar ne yazikki , bende servise kapora verdim sonra kuramaZlar diye geri aldım. Tdi versiyonlarda lisans ile kurulum oluyor ancak tsi motorda hataya düşüyor uyumsuz olan birseyler var , başlıkta belirttiğim gibi servis dışı kendi imkanlarinla 1.2 tsi Türkiye’de bir ilkiz :)

Slm arkadaşlar. Başta emeğinize sağlık..

ilk golf aracımda bu opsiyon yoktu çok araştırdım. Ozaman yaptıramamıştım. Güzel anlatım olmuş. Aynı aracım olasaydı bu anlatımla kesin yaptırırdım.

Mevcut aracımda orjinal olarak aşağıdaki bazı donanımlar var bi seneden fazladır kullanıyorum. Fikir vermesi açısından paylaşim istiyorum.

Dsg -sürüş profili seçimi - ddc ve adaptif far - acc

eko mod

araç gaz pedalı tepkisi zayıflıyor. Yavaşça ivmelenmeye çalışıyor. Direksiyon normal. Farlar yavaş haraket ediyor. Start stop aktif oluyor(kapalıysa açılıyor) sispansiyon normal

klima yakıt ekonomisi için düşük performansta çalışıyor. 

en önemlisi gazdan ayağınızı çektiğinizde vitesi boşa alıyor ve süzülerek gidebiliyor.

özellikle ayağınızı gazdan kestiğinizde normalde araç yavaşlar ama rampa aşağı yada düz yolda araç ataletini devam ettirebiliyor.

Tüm bunlardan dolayı uzun yolda yavaşlamadan ekonomi yapmanıza olanak sağlıyor.% 10 -15 düşük yakıt tüketilebiliyor.

comfort mod

direksiyon ve sispansiyon yumuşuyor.

sehir içi kullanıma uygun güzel oluyor. İdeal oluyor.

ancak sispansiyon çok salınım yapabiliyor. 

Otoyolda tehlikeli olabiliyor. Çünkü sport moda alışınca aynı virajda tedirgin ediyor.

Acc özelliği eko kadar geç kalkmıyor, sarsıntısız kalkmaya ve yavaşlamaya çalışıyor. 

Farlar normal çalışıyor.

sport mod

direksiyon sertleşiyor

farlar hızlı haraket ediyor

acc sıkışık trafikte nerdeyse araya araç giremeyecek kadar öndeki aracı takip edebiliyorsun. Kısaca maksimum yakınlıkta araç takibi ve güvenli mesafede aracı tutuyor.

ondeki araç aniden durması halinde kaza önlemek için otomatik freni normalden daha önce devreye sokuyor.

kısaca acc kullanımda sürüş modlarına göre öndeki araca göre mesafeyi değiştiriyor.

süspansiyon sertleşiyor ve salınım yok denecek kadar az. Gaz tepkisi artıyor ve vites sport moda geçiyor.

frenlerde değişiklik yok ama tecrübe olarak şunu söyleye bilirim süspansiyon sert olduğu için daha kısa mesafede durabiliyor. 

Herşey maksimumda çalışıyor.

bide tüm bunları kendin belirleyebildiğin individual mod var..

yani imkan varsa ve dsg de varsa yapılmasını tavsiye ederim.

Slm arkadaşlar. Başta emeğinize sağlık..

ilk golf aracımda bu opsiyon yoktu çok araştırdım. Ozaman yaptıramamıştım. Güzel anlatım olmuş. Aynı aracım olasaydı bu anlatımla kesin yaptırırdım.

Mevcut aracımda orjinal olarak aşağıdaki bazı donanımlar var bi seneden fazladır kullanıyorum. Fikir vermesi açısından paylaşim istiyorum.

Dsg -sürüş profili seçimi - ddc ve adaptif far - acc

eko mod

araç gaz pedalı tepkisi zayıflıyor. Yavaşça ivmelenmeye çalışıyor. Direksiyon normal. Farlar yavaş haraket ediyor. Start stop aktif oluyor(kapalıysa açılıyor) sispansiyon normal

klima yakıt ekonomisi için düşük performansta çalışıyor. 

en önemlisi gazdan ayağınızı çektiğinizde vitesi boşa alıyor ve süzülerek gidebiliyor.

özellikle ayağınızı gazdan kestiğinizde normalde araç yavaşlar ama rampa aşağı yada düz yolda araç ataletini devam ettirebiliyor.

Tüm bunlardan dolayı uzun yolda yavaşlamadan ekonomi yapmanıza olanak sağlıyor.% 10 -15 düşük yakıt tüketilebiliyor.

comfort mod

direksiyon ve sispansiyon yumuşuyor.

sehir içi kullanıma uygun güzel oluyor. İdeal oluyor.

ancak sispansiyon çok salınım yapabiliyor. 

Otoyolda tehlikeli olabiliyor. Çünkü sport moda alışınca aynı virajda tedirgin ediyor.

Acc özelliği eko kadar geç kalkmıyor, sarsıntısız kalkmaya ve yavaşlamaya çalışıyor. 

Farlar normal çalışıyor.

sport mod

direksiyon sertleşiyor

farlar hızlı haraket ediyor

acc sıkışık trafikte nerdeyse araya araç giremeyecek kadar öndeki aracı takip edebiliyorsun. Kısaca maksimum yakınlıkta araç takibi ve güvenli mesafede aracı tutuyor.

ondeki araç aniden durması halinde kaza önlemek için otomatik freni normalden daha önce devreye sokuyor.

kısaca acc kullanımda sürüş modlarına göre öndeki araca göre mesafeyi değiştiriyor.

süspansiyon sertleşiyor ve salınım yok denecek kadar az. Gaz tepkisi artıyor ve vites sport moda geçiyor.

frenlerde değişiklik yok ama tecrübe olarak şunu söyleye bilirim süspansiyon sert olduğu için daha kısa mesafede durabiliyor. 

Herşey maksimumda çalışıyor.

bide tüm bunları kendin belirleyebildiğin individual mod var..

yani imkan varsa ve dsg de varsa yapılmasını tavsiye ederim.
Hocam değerli anlatımınız için çok teşekkür ederim. Bende bugün cruise Control ile deneme yaptım. Hızı 110’a sabitledim eco moda aldim ve frene basarak hızı 80 e düşürdüm vitesi 4e aldim. RES e bastığımda yavaşça hızlandığını ve anlık tüketimin fazla yükselmediğini gördüm. Aynı senaryoyu sport modda denedim ve gazı kökleyerek 110km hıza ulaştım. 

Ondan haberim var vaner  lisans aldı ama kuramadılar ne yazikki , bende servise kapora verdim sonra kuramaZlar diye geri aldım. Tdi versiyonlarda lisans ile kurulum oluyor ancak tsi motorda hataya düşüyor uyumsuz olan birseyler var , başlıkta belirttiğim gibi servis dışı kendi imkanlarinla 1.2 tsi Türkiye’de bir ilkiz [emoji4]
Hocam kendisiyle görüşmemde aktif kullanıyorum problem yok demişti. Daha sonra geçenlerde sattığım manuel aracım için yaptırmak istedim burda uzay oto yu ziyaret ettim. Uzay oto yapamayacağını söyledi bende yapılan aracın plakasını verdim ve sistemden o plakalı aracı inceledi “ abi gerçekten yapmışlar” diyerek şaşırdı. Benim aracın yazılım versiyonu tutmuyormuş yoksa mümkünmüş artık ..

Hocam kendisiyle görüşmemde aktif kullanıyorum problem yok demişti. Daha sonra geçenlerde sattığım manuel aracım için yaptırmak istedim burda uzay oto yu ziyaret ettim. Uzay oto yapamayacağını söyledi bende yapılan aracın plakasını verdim ve sistemden o plakalı aracı inceledi “ abi gerçekten yapmışlar” diyerek şaşırdı. Benim aracın yazılım versiyonu tutmuyormuş yoksa mümkünmüş artık ..

Golf 7.5 icin belki kurulum yaparlar bisey diyemem , sizin aracınız golf 7’ise kodlamasini yapabiliriz

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

@forjust1day Hocam öncelikle tebrik ederim bu gayret ve başarınızı.

Şimdi biz de yaptıracak olsak hangi parçaları almamız gerekiyor, lütfen siz bir AliExpress linki paylaşabilir misiniz yanlış ürün almayalım diye?

Bir de kodlama/etkinleştirme işini nerede ve kaça yaptırdınız, bu konuda da yardımcı olur musunuz?

Tekrar tebrik ve teşekkürler

@forjust1day Hocam öncelikle tebrik ederim bu gayret ve başarınızı.

Şimdi biz de yaptıracak olsak hangi parçaları almamız gerekiyor, lütfen siz bir AliExpress linki paylaşabilir misiniz yanlış ürün almayalım diye?

Bir de kodlama/etkinleştirme işini nerede ve kaça yaptırdınız, bu konuda da yardımcı olur musunuz?

Tekrar tebrik ve teşekkürler
Teşekkür ederim hocam AliExpressten tuşu alip montaj yaparsaniz kodlama daha uyguna gelir 

http://s.aliexpress.com/R7NRZfIR

kodlama icin yönlendirme yaparim siz niyetine girin gerisi kolay. İstanbuldamisiniz ?

@forjust1day Eyvallah hocam. Kırklareli'de oturuyorum. Sanırım siz de Tekirdağ'dasınız. Eğer öyleyse montaj konusunda da kapınıza geliriz artık :)

Hocam yalnız ilandaki ürün Golf 7.5 demiş, bizim araç Golf MK7 1.2 TSI Comfortline Manuel 2015 model. Bize uyacak mı bu ürün?

@forjust1day Eyvallah hocam. Kırklareli'de oturuyorum. Sanırım siz de Tekirdağ'dasınız. Eğer öyleyse montaj konusunda da kapınıza geliriz artık :)

Hocam yalnız ilandaki ürün Golf 7.5 demiş, bizim araç Golf MK7 1.2 TSI Comfortline Manuel 2015 model. Bize uyacak mı bu ürün?
Ben bu linkten aldim  montaji yaparız hocam :)  kodlamayi yapacak arkadaş arada Çerkezköye geliyor 

Moderatör tarafında düzenlendi:
@forjust1day Üstad parçanın siparişini verdim ve yola çıktı. Gelince senin retrofit garajına uğrarız artık :) .

İyi tatiller

[mention=3153]forjust1day[/mention] Üstad parçanın siparişini verdim ve yola çıktı. Gelince senin retrofit garajına uğrarız artık [emoji4].
İyi tatiller
Hocam hangi sehirdesin ? Kodlamayi ben yapamam çünkü online odisim mevcut degil kodlama icin yönlendirme yaparim

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Geri
Üst Alt