Golf Seçimi

Serkanasn

Katılımcı Üye

İsim
Serkan
Merhabalar;

2015 Model Golf 1.6 TDI Higline Manuel 41.000 KM 94.500 TL

2016 Model Golf 1.4 TSI Higline Manuel + Cam Tavan 20.000 KM 100.000 TL

2016 model olan 2017 ocak ayı trafiğe çıkışlı olduğu için garantisi devam etmekte, Her iki araçta da hata boya değişen hasar kaydı vs bulunmamakta, elbette 20.000 KM de olan taş sıçraması vs gibi durumlara istinaden biraz daha temiz.

Bu iki araç arasında fena şekilde kararsız kalmış durumdayım, bir önceki aracım 2013 Model 1.4 TSI Higline Manueldi ve 59.000 KM de ev almak için sattım ama kredi kampanyaları sona erdiği için ev alamadım ve yeniden golf alma düşüncesindeyim, siz kıymetli arkadaşlardan konu ile alakalı tavsiyelerinizi rica ediyorum.

Saygılarımla.

Benzin mi, dizel mi almak istiyorsun bence ilk ona karar ver.

Aslında Benzinli ve Dizel arasında illa ki şu olsun diyebileceğim bir konu yok, 20.000 KM 1.4 TSI aracımı kullandım ve tuttuğum kayıtlar Her 4000 km de yenilenen bilgisayar verileri ile 5.4 LT idi, dizel aracın 41.000 de olması ve 2 yılda 70-80 Km ye ulaşması ve satışta sıkıntı çıkarabileceği hususu kafamı kurcalıyor, TSI is 20.000 de olduğu için kıymetli yarın 60.000 de satarken yüzüne bakan olur mu acaba diyorum bazen, 20.000 KM daha düşük, arantisi devam eden ve cam tavanı olan bir araca dizel bir araçtan 5500 TL fazla verilir mi sizce?

Ben dizel alırdım. Tabi size kalmış. 

Hocam çok km yapan biri olmadığınız görülüyor.Bunun için benzinli düşük km cam tavanlı highline kaçırmayın derim.

SM-E500H cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Senede yaklaşık 10.000 KM yapıyorum, Bu arada Dizel olan tam adını bilmemekle siyaha yakın gri olan renkte TSI olan ise siyah renkte, Siyah renk olması aracın satılması aşamasında bir dezavantaj oluşturur mu bilemiyorum tercih edilmeme gibi, önceki aracım cam tavanlıydı eşim dahi cam tavanlı olsun istiyor, fiyat konusunda ne diyorsunuz kıymetli arkadaşlar 94.500 TL 41.000 KM de dizel higline için uygun duruyor lakin 100.000 TL 20.000 KM de benzinli higline cam tavanlı siyah golf için uygunmudur yarın zarar ettirirmi sizce, çok sık araç değiştirmeyi tercih etmem lakin yarın birgün gayrimenkul yatırım fırsatı karşıma çıktığında değerlendirmek isterim.

Hocam siyah renk biraz sıkıntı ama her aracın alıcısı olur fiyatlar için birşey diyemem piyasa çok kötü.

SM-E500H cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Geçen hafta 2013 model 59.500 KM de 1 Parça boyalı 1.4 TSI higline manuel cam tavanlı aracımı 85.000 TL ye sattım, ev alacağım diye acele ederek uygun fiyata verdim sanırım ucuza gitti.

2016 model olan tsi araç muhtelemen 2017 şase üretimi. Yaptığınız km'ye bakınca tsi almanız makul gözükmekte 

TSI derim bende hiç gerek yok dizele o kadar km için.

Hem daha yeni hem daha az km yol yapmış araç.

Hocam 

sizin gönlünüz anladığım kadarıyla dizel ve cam tavanlı olsun istiyorsunuz acele etmeyin biraz daha bekleyin çıkar elbet bir ilan daha aynı fiyatlara 

Sadece bu iki araç arasında kalmanız mantıklı değil. Piyasada bir sürü satılık golf var. 

dizel hocam km az yapıyorsunuz zaten her türlü dizel

zaten siyah araç alınmaz bence tsi siyahmış

Çok fazla golf olduğu doğru lakin ben 40.000 i aşmamış hatasız boyasız cam tavanlı ve bej döşemeli bir araç arıyorum, hal böyle olunca seçenekler çok azalıyor, yada niyeti bozup 110-155 limitlerine çıkmam lazım ona da bütçe müsaade etmiyor, bu kriterlerde 100.000 TL civarında alabileceğim araçta fazla yok, aslında bir yanım benzinliyi al geç diyor ama siyah oluşu problem oluştururmu diye düşünüyorum, temiz araba bulmakta iyice zorlaştı bu ara.

Geri
Üst Alt