Boya Koruma ve Seramik Uygulaması

Ahmetselim

Yeni Üye
İsim
Ahmet
Öncelikle herkese Selamun Aleyküm arkadaşlar bugun itibari ile aracıma GMG Garagada cam filmi yaptırdım ve yaptırdıktan sonra artık araca güzel bir boya bakımı yapmanın zamanı geldiğini fark ettim aracım 2014 model golf 7 comfortline beyaz renkte boya koruma dedikleri olay pasta mı oluyor boyanın vernik katmanına zararı oluyor mu değilse tam olarak pastadan farkı nedir bilgisi olan var mıdır ayrıca seramik uygulaması yaptırmayı düşünüyorum fakat aracın kaput ön tampon ve tavanı için düşünüyorum sürekli güneş ve reçine alan bölgeleri olduğu için sizce sağlıklı olur mu konu daha önce açılmış olabilir ama forumda yeni olduğumdan tam olarak inceleme fırsatım olmadı ayrıyetten aracın arka stoplarına çerçeve ve karartma uygulamakda istiyorum ankara içinde bu işi iyi ve uygun fiyata yapan bildiğiniz var mıdır acaba şimdiden teşekküler [emoji4][emoji113]

Sent from my iPhone using GolfTutkusu mobile app powered by Tapatalk

Dby , vintage detailing bu iki uygulama merkezine gidip birinci ağızdan bütün detayları öğrenip fiyatta öğrenebilirsiniz

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

boya koruma aracın verniğine zarar vermez bilakis onun ömrünü uzatır. Pastayla alakası yoktur uygulaması ise gayet basittir. Eğer aracınızla uğraşmayı seviyorsanız size tavsiyem bu uygulamayı direk siz yapın. Ben yıllarca hep kendim yaptım ve sonuç gerçekten çok güzel oluyor. Ayrıca çok daha az masraflı olur. Ben Meguiars ın ürünlerini kullandım. Küçük bir araştırmayla boya koruma uygulamasını çok rahat birşekilde siz de yapabilirsiniz. Boya korumanın ömrü seramik kaplamaya göre daha azdır ancak boya ömrüne ve özellikle aracın duruşu ve parlaklığına olan katkısı çok fazladır. Seramik kaplama çok maliyetlidir, tabi bunu da başkasına yaptırırsan. Sen kendin yapsan 500-700 civarı bi maliyeti geçmez seramik kaplama ama detailingcilerde 1500 civarı felan diye biliyorum.

Öncelikle herkese Selamun Aleyküm arkadaşlar bugun itibari ile aracıma GMG Garagada cam filmi yaptırdım ve yaptırdıktan sonra artık araca güzel bir boya bakımı yapmanın zamanı geldiğini fark ettim aracım 2014 model golf 7 comfortline beyaz renkte boya koruma dedikleri olay pasta mı oluyor boyanın vernik katmanına zararı oluyor mu değilse tam olarak pastadan farkı nedir bilgisi olan var mıdır ayrıca seramik uygulaması yaptırmayı düşünüyorum fakat aracın kaput ön tampon ve tavanı için düşünüyorum sürekli güneş ve reçine alan bölgeleri olduğu için sizce sağlıklı olur mu konu daha önce açılmış olabilir ama forumda yeni olduğumdan tam olarak inceleme fırsatım olmadı ayrıyetten aracın arka stoplarına çerçeve ve karartma uygulamakda istiyorum ankara içinde bu işi iyi ve uygun fiyata yapan bildiğiniz var mıdır acaba şimdiden teşekküler
emoji4.png
emoji113.png

Ahmet bey iyi ve uygun fiyata yapan yer bilmiyorum . İyi yapan 3 yer var dby , vintage , detailing dükkanı .

@Ahmet Tokmak öncelikle forumumuza hoşgeldiniz.

İnsanları kendisi yapması yönünde boya koruma veya özellikle seramik uygulamaya yönlendirirseniz profesyonel olmayan biri aracını eski halinden daha kötü hale getirebilir. Hatta boyasını yer yer eski haline döndürülemeyecek duruma getirebilir. 

Cevaplarınız için çok teşekkür ederim bir arkadaşımın autowax şubesinde bu işlemlerin yaptırılması için uygun bir fiyata anlaştım seramik korumayı tavan kaput ve ön tampona uygulayacağız bu konuda ne düşünüyorsunuz kapılara uygulamayı düşünmüyorum maliyet artıyor doğal olarak[emoji1]

@Ahmetselim  Seramik kaplama aracın kaportasındaki boyayı korumakla kalmaz aynı zamanda çizilmeye karşı da koruyucu bir kalkan görevi görür ayrıca bu uygulama aracın göze daha hoş görünecek şekilde parlamasını sağlar. Bu uygulamanın ömrü boya korumaya göre çok daha fazladır tabi bu da yapacak kişilerin tecrübesine bağlıdır. Bu yüzden boya koruma gibi sık sık yapılan bir uygulama değildir. Hal böyle olunca benim tavsiyem komple kaplatmanız olur. Ayrıca uygulamanın yapıldığı parçalar ile yapılmayan parçalar arasında gözle görülür bir parlaklık veya ton farkının olacağını düşünüyorum. Şimdi aracınız yeniyse belki çok batmaz göze ama ilerleyen yıllarda bu fark ortaya çıkarsa sizi üzebilir. Benim görüşüm komple yaptırın, golfün boyası çok hassas bir boya yanlışlıkla tırnağınızı saatini felan sürtseniz kalkabilecek bir boya. Bi de mutlaka seramik kaplama sonucu ön tampon ve kaputa şeffaf film çektirin.

Ayrıca detailingi merakı olup da bunu ben kendim yapmak isterim derseniz özelden varsa sorularınız cevaplayabilirim. Kaliteli belirli firmaların ürünlerini kullandığınız takirde hiçbir sorun yaşamazsınız. Ama merdiven altı yerlerde üretilen wax ları felan sürmenizi tavsiye etmem aracınıza. 

Geri
Üst Alt