Jump to content

Gökcan Tazeler

Yakıt Tüketimi

Recommended Posts

5 saat önce, Savatage yazdı:

Örneğin 

Realistik şehiriçi ?

Ortalama hız 22 olup harbi trafik kaoslarında 320 km yol icin ?

Tdi manuel verisi ekleyelim

IMG_20191125_162909_2.jpg

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Start stopumuz inaktif yada 40 gündür devreye girmiyor ya ? Sebang efb akü işte herkesin malumu...ortalama 3 yıl yaşam süresi ....benimki 1 yıl 10 ayda start stopu destekleyemecek durumda !!

Belki km 46500 ? 3 yılı beklemeden km den dolayı tekliyor...

Geçen yine  start stop devreye girmiyor trafikte ...

120 saniyelik kırmızıda durdum...bari manuel kontaktan stop edeyim dedim (tasarruf yapcaz ya ??)

Kontağı kapatmadan önce başlangıçtan itibaren ortalama 4,7 idi ...neyse kontağı kapattım 120 saniye bitti çalıştırdım 

4,7 olan başlangıctan itibaren verisi daha vitese atıp hareket etmeden paaatt 5,7 ye fırlayıp ordan devam etti..

Neyse ilerde başka bi ışıkta deneyim dedim

Orada iken 6,3 te kontaktan stop ettim

50 saniye sonra çalıstırınca 6,9 a fırlayıp ordan devam etti.

Start stopun karadüzen el yordamıyla manuel olanı  araca daha fazla yaktırıyor onu anladık yani?

Aktif   çalışan start stop sisteminde ne ortalama ile stop ederse ? Çalışınca aynen kaldığı değerden  devam ediyor

tarihinde Savatage tarafından düzenlendi
Mmt0634 bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
On 29.11.2019 at 12:51 AM, Adv_Dbl yazdı:

@Savatage Valla hocam daha bugunun yakıt ortalaması altta resımımde whatsaap grubuna atmıstım. 
Ruhsat bılgılerı bunlar hocam ancak benım aracta koltukaltı cekmeceler var :)

IMG_3919.JPG

Hocam surekli 15-20 kmlik tuketimleri ortalamaymis gibi paylasip yaniltici istatistikler ortaya koyuyorsunuz da musait bir zamanda yakit aldiktan sonraki sehirici tuketiminizi ya da uzun sureli tuketiminizi de paylasirsaniz bize de arabamizi tekmelemek, fircalamak icin yardim etmis olursunuz...

Toroslarin tepesinden Antalya’ya kadar ya da Zigana’dan Trabzon’a kadar sizinkine benzer bir kullanimla 2 litrenin altinda istatistik elde edip fotografini buraya koymayi cok isterdim ama ne yazik ki İstanbul’dayim...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
99 saat olmus otomatik sifirlamadan yakaladim default_smile.png

Istanbul trafigi uzun yol yok icinde

2500 km 7.2 litre 1.2 dsg arac

Bence cok guzel ktm990 ve varadero motosikletlerim ortalamasi 9 litre civariydi default_smile.png

147e62ddbcf4fd33e474eae2014445eb.jpg

Ben hep ortalama hızlara bakıyorum bu aralar sanırım İstanbul ortalaması 23 ile 25 km/h leri arasında bu da motorun yağ değişim km ni doldurması için ortalama 625 saat çalışması demek . Kırsalda ortalama hızı 90km/h olan bir aracın 15.000 km bakım aralığında çalıştığı süre 166 saat iken istanbulda motorunuz 625 saat çalışıyor aynı yağla. Bence yağı daha sık değiştirmekte fayda olacak gibi . Ben öyle yapıyorum en azından . Herkes motoruna iyi baksın . Güvenli sürüşler.
Adv_Dbl, HONEY, bf417 ve 3 diğer bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...