Yakıt Tüketimi

@serhat_VwGolf  Benim araba fazla yakıyor o zaman. Peki garanti kapsamına giren bir konu mu ? Ne yapıyorlar bu durumda ? Hocam senin araba 100 km de kaç yakıyor ? Gösterge ne gösteriyor ?

Moderatör tarafında düzenlendi:

1.4 için ilk depo ile ankara akçay yakıt tüketimi menmun edici
94ecc6eb9bf679c11f15521fc6db8cad.jpg

7.9 luk tüketim yanıltmasın pınarbaşı mesire yerine tırmanış da bir sonraki gün

Ekli dosyalar

• 20180707_150250.jpeg
    20180707_150250.jpeg
    56.8 KB · Görüntüleme: 4
@csharpci Hocam 100 km de ki gösterdiği rakam tamamiyle kullanımınıza bağlı.

Açık yolda Başlangıçtan itibaren ki gösterge 45 km açık yol güzergahı için 4,0 lt ye kadar düşüyor.

Yakıt aldıktan sonraki durum ise (İstanbul Şehir içi sakin kullanım);

Yazın 6-6,5 lt

Kışın 6,5-7,5 lt civarı değişiyor.

Yakıt aldıktan sonra lt/km yaptığımda ekrandaki rakamla birebir tutuyor her zaman.

Arkadaşlar merhaba, Golf 7.5 1.4 150 hp, uzun vadeli yakıt hep 8, işe giderken ( İstanbulda Tem kullanarak akıcı ve seri bir şekilde) 6.9 lara düşüyorum. Nasıl 3-4-5 gibi sonuçlar alıyorsunuz
ben 6 nın altını görmedim henüz

km/lt hesabı yapınca 5.0 altına inmez. Servisle konuştum. Serviste bu şekilde diyor. Gösterge üçkağıt yaparak benzin sonrası ortalamada 4.0 gösteriyor. Ama km/lt de 5.0 yakıyor.@Byazici 

km/lt hesabı yapınca 5.0 altına inmez. Servisle konuştum. Serviste bu şekilde diyor. Gösterge üçkağıt yaparak benzin sonrası ortalamada 4.0 gösteriyor. Ama km/lt de 5.0 yakıyor.[mention=4473]Byazici[/mention] 
Ben 4 e 5 e de razıyım, 6,9 minimum 8 ortalama çıkıyor sürekli

90-110 km. hızla gidince 5 yakıyor. çok dur kalk yapıyormusunuz ? yavaşlayıp hızlanma çok yapıyormusnuz ? dur kalk ve yavaşlayıp hızlanamlarda yakıt tüketimi çok artıyor. @Byazici 

Günlük yolumun çoğu TEM de geçiyor, dur kalk sadece %20 lik kısmında oluyor, sabit 120 ile seyrediyorum genellikle. Şehirler arası gibi kullanıyor durumundayım
bugün deneme için 60 km boyunca son hız geldim, 14 litre yaktı, motorun tam güçte gittiğini düşünürsek mantıklı bir sayı, bana mantıklı gelmeyen 6.9 altını Eco modda bile görememem. Yakıt olarak Shell V-Power.

Anlık tüketimde düşük değerler görüyorum, ancak uzun vadeli, başlangıçtan beri veya dolumdan beri seçenekleri hep 8

1.0 tsi dsg golf kullanıcısıyım. Bugün izmir’den denizli’ye Yaklaşık olarak 100 km ortalama hızla geldim ve klima açıktı. Arabada 2 kişiydik ve bagajlarımız vardı. Ortalamamız 4.8 oldu. İstanbul’dan başladığımda yakıt almıştım, şu an 900km civarına geldik. Bi 60-70 daha gider gösteriyor.

Bu arada hep shell v-power alıyorum, lastiklerim de 17 nokian line. Hava basınçları 32 civarı.

eğer tdi dsg olsaydı benzer bir yakıt tüketimiyle karşılaşırdım diye düşünüyorum.

@unalkarakus 

Hocam 17 jant için özellikle şehirler arası için biraz düşük. 34-35ps daha uygun bir değer

İStanbul içi trafik-ordan kastamonu-Ankara geldim 1000km yi gördüm hayatımda ilk defa. Genelde 800 km de falan depoyu bitiridim 3 aşşağı 5 yukarı. 5-2 , 5-5 ben sakin araba kullanamıyorum zaten. Bu arabanın yakacağı bu arkadaşlar araç az yakıyor bizim ülkede benzin pahalı :)

Hocam 34-35 hızdan dolayı genleşince daha da artıyor ve lastiklerden ses gelmesine neden oluyor. O yüzden standart ağırlıkta hep bu şekilde kullanıyorum

Sent from my iPhone using GolfTutkusu mobile app powered by Tapatalk
her zaman aracın etiket değerlerine göre basınçlarını ayarlayın., etiket değerleri yanılmaz., 120km üstü ve otoban sürüşleri ve 17" jant için 32psi çok az., ve yüksek hızlar için riskli bir değer., nokian line kaç km dir kullanıyorsunuz? bu lastikten memnunuyet ve tecrübeleriniz nelerdir?

Nokia’nı bilmem ama michelin pilot sport 4 kullanıyorum , 120-140 km/s hızlar için 38psi basınçta makul sonuçlar veriyor ama daha yüksek hızlar için kullanılması büyük riskli lastik. 

Üzerinde gelen turanza t001 ler ps4 e göre kat be kat konforsuz iken yüksek süratte kat be kat güvenlikli bir lastik hem de 34 psi da.

——————

yakıt tüketimine gelirsek; dün mavişim bir arkadaşım içim gelin arabası idi. Muğaladan Denizli’nin ilerisine gittim/geldim. Gerek şehir içi gerekse şehirler arası , Her daim comfort modda , klima kullanıldı, Toplamda 600 km yol yapmışım ve yakıt ortalamam 6.0 idi.

( 2015 golf 1.4 tsi act bmt 150bg dsg )

Geri
Üst Alt