Yakıt Tüketimi

@Copcu İyide sarfiyat verisi yok
Sanırım yanlış foto eklediniz!

Araçta bayiden gelen continental con premium 5 yazlık var. Hava basıncı 33 lastiklerde. Bugün servise gideyim ben de. Cidden tüketim çok 5 in altına ne yapsam inemiyorum

Arkadaşlar benim araçta da hankook var! Lastikleri katalog verisi olan 30’a ayarlattım fakat biraz inik duruyor! Mutlak bir bildikleri vardır 30 katalog verisinde ama 32 ye mi ayarlatsam bazen diye düşünüyorum! Sizin görüşleriniz nedir ?

Sent from my iPhone using GolfTutkusu mobile app powered by Tapatalk

Arkadaşlar
17" lastiker 34Psi
16" Lastikler 32psi doğrusu

benimde aracım TDİ Dsg 2017 yakıt tüketimi konusunda hiç sıkıntım yoktu ama son 1 aydır herhangi bir extreme durum olmamasına rağmen 2- 2,5 litre arası daha fazla yakmaya başladı, bunun nedeni ne olabilir sizce. 

@kdr Konfor tüketicilerinden olan klima bu artışa sebebiyet vermiş olabilir

@Adv_Dbl muhtemelen ama geçen sene yazın arabayı aldım klima açık bir yaz geçirdim 5 - 5.5 civarıydı ama bu yaz yakıt artı 7- 7.5 kullanım koşulları aynı olmasına rağmen, klima haricinde olabilecek etkenler nelerdir sizce..

@kdr hava filtresinden olabilir eski golfümde hava filtresi yüzünden hem yakıt tüketimi artmış hem de aracın çekişi zayıflamıştı. 

/monthly_2018_06/IMG_1962.thumb.JPG.379e4b0cc825d71bca8298084eb7872f.JPG

Bu akşam elde ettiğim değerler. Klima açık, 2 kişi, araç yüksüz sayılır.

1.4 TSI 125 HP DSG

lastikler 4ü de 35 PSI

yakıt shell v-power

Ekli dosyalar

• IMG_1962.JPG
    IMG_1962.JPG
    136.7 KB · Görüntüleme: 19
Arkadaşlar size tavsiyem,servise her gittiğinizde ekstra hava filtresi alın.60 tl falan olması lazım 6 ayda 1 değişin hava filtresini.Çok tozlu ve pis bir ortamda yaşıyorsanız duruma göre polene de bakabilirsiniz.

Bu gün araç göstergesi 3.6 ortalama gösterdi. Başlangıçtan itibaren. Benzin aldıktan sonraki 3.9. Fakat benim hesabıma göre yani doldurduğum benzini gittiğim km ye göre hesaplayınca ve lt ye çevirince 4.7 civarı çıkıyor. Arada çok büyük bir fark var. Bu fark normal mi servisi arayayım mı ?

Araç TSI 1.0 Comfortline Golf

@csharpci 

Bu gün araç göstergesi 3.6 ortalama gösterdi. Başlangıçtan itibaren. Benzin aldıktan sonraki 3.9. Fakat benim hesabıma göre yani doldurduğum benzini gittiğim km ye göre hesaplayınca ve lt ye çevirince 4.7 civarı çıkıyor. Arada çok büyük bir fark var. Bu fark normal mi servisi arayayım mı ?

Araç TSI 1.0 Comfortline Golf
Hatta 4.76 yakıyor. Daha fazla bile olabilir. 30 krş. yakıyordur diye hesapladım. 4.76 çıkıyor. Ama aslında 30-32 krş arası yakıyor.  Benzin 6.3 TL/lt

Moderatör tarafında düzenlendi:

@csharpci Hocam hesabınızı tabanca atana kadar depoyu iki dolum arası kullandığınız yakıt olarak yapıyorsanız ilk dolumda köpürmeden dolayı vs tabanca erken atmış olabilir. Yani aslında deponuz tam dolmamış olabilir ilk defasında. İsterseniz aynı yöntemi tekrar deneyin hocam belki bu defa yol bilgisayarına uygun değerler çıkar

Geri
Üst Alt