Yakıt Tüketimi

Örneğin

Realistik şehiriçi ?

Ortalama hız 22 olup harbi trafik kaoslarında 320 km yol icin ?

Tdi manuel verisi ekleyelim

IMG_20191125_162909_2.jpgIMG_20191125_162909_2.jpg

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: SCC

Start stopumuz inaktif yada 40 gündür devreye girmiyor ya ? Sebang efb akü işte herkesin malumu...ortalama 3 yıl yaşam süresi ....benimki 1 yıl 10 ayda start stopu destekleyemecek durumda !!

Belki km 46500 ? 3 yılı beklemeden km den dolayı tekliyor...

Geçen yine  start stop devreye girmiyor trafikte ...

120 saniyelik kırmızıda durdum...bari manuel kontaktan stop edeyim dedim (tasarruf yapcaz ya ??)

Kontağı kapatmadan önce başlangıçtan itibaren ortalama 4,7 idi ...neyse kontağı kapattım 120 saniye bitti çalıştırdım 

4,7 olan başlangıctan itibaren verisi daha vitese atıp hareket etmeden paaatt 5,7 ye fırlayıp ordan devam etti..

Neyse ilerde başka bi ışıkta deneyim dedim

Orada iken 6,3 te kontaktan stop ettim

50 saniye sonra çalıstırınca 6,9 a fırlayıp ordan devam etti.

Start stopun karadüzen el yordamıyla manuel olanı  araca daha fazla yaktırıyor onu anladık yani?

Aktif   çalışan start stop sisteminde ne ortalama ile stop ederse ? Çalışınca aynen kaldığı değerden  devam ediyor

Moderatör tarafında düzenlendi:
@Savatage Valla hocam daha bugunun yakıt ortalaması altta resımımde whatsaap grubuna atmıstım. 
Ruhsat bılgılerı bunlar hocam ancak benım aracta koltukaltı cekmeceler var :)

Ekli dosyayı görüntüle 25472
Hocam surekli 15-20 kmlik tuketimleri ortalamaymis gibi paylasip yaniltici istatistikler ortaya koyuyorsunuz da musait bir zamanda yakit aldiktan sonraki sehirici tuketiminizi ya da uzun sureli tuketiminizi de paylasirsaniz bize de arabamizi tekmelemek, fircalamak icin yardim etmis olursunuz...

Toroslarin tepesinden Antalya’ya kadar ya da Zigana’dan Trabzon’a kadar sizinkine benzer bir kullanimla 2 litrenin altinda istatistik elde edip fotografini buraya koymayi cok isterdim ama ne yazik ki İstanbul’dayim...

@yunusaktas91 Hocam paylastım bu postun altında 650 km lık ortalamaları da uzun yol oldugunu da belırtmıstım. Ayrıca son yazdıgımda genel ortalamamı de yazdım. Dikkatlı okusanız gorurdunuz.

• Beğen
99 saat olmus otomatik sifirlamadan yakaladim

Istanbul trafigi uzun yol yok icinde

2500 km 7.2 litre 1.2 dsg arac

Bence cok guzel ktm990 ve varadero motosikletlerim ortalamasi 9 litre civariydi

147e62ddbcf4fd33e474eae2014445eb.jpg

ankara akıcı trafik ve 2 kere uzun yol ortalaması 7250 km ortalaması 4.9 lt. bundan önceki uzun zaman kullanımım yine 4.9 du. kış geldi belki 5.1 lere cıkabilir görürüz.

araç manuel 110 ps high golf

benim de start stop um bu ara aktif olmuyor motor sıcaklığıyla alakalı oldugunu düşünüyorum ankara çok soğuk şu ara.  akünün durumuna bir bakayım

merhaba,ilk foto araç boş tek kişi Mudanya'dan Susurluk'a kadar 110-120 civarı hızım.

2. foto ise bagaj dolu ve 3 yetişkin 20-25 km 70-75 km/h ile sonrası 100km/h sabitleyici.istanbula gelip stop ettiğimde 4.8 lt ortalamam vardı.

araç:1.6 tdi dsg

IMG_5394.JPGIMG_5400.JPG

• Beğen
@Gökcan Tazeler sayın hocam bendeki ara. 1.0TSI ve 19000 km'de...şehirlerarası yakıtım ortalama hız 100 km iken 4.7 litre...dizel bi araçta sizin söylediğiniz değerlerden daha düşük olmasını beklerdim

Full istanbul içi sabah 10km akşam 10 km. Hava 5-9 derece arası, Normalde 6,0 -6,3 arası olurdu bu hafta baya kastım sonuç bu.

Araç 2019 tdi dsg

SM-A505F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

913604958749d19711b8320c251edfd5.jpg

Şöyle genel olarak resimlere bakınca şunu fark ediyorum kimsenin deposu dolu değil :)

Geri
Üst Alt