Focus & Golf 7

Copcu

Üye
İsim
Mehmet
Arkadaşlar kardeşime yakın zamanda araba almayı düşünüyoruz. Beğendiği iki araç var. Focus hb(2013/2015) yada golf 7 bütçeye göre doluluk oranı değişecek iki araç da LPG li olacak, km 100bin altı 

Fiyat önemli eğer focus golf den düşük ise tercih focus olacaktır. 

Not piyasa hakında hiç bir bilgimiz yok

Her iki aracında kullanan arkadaşlar yorumlarınızı bekliyorum. Artısı eksisi hangisi daha iyidir LPG uyum yakıt vs. 

öncelikle hayırlısı olsun. golf 7 1.2 tsi ve 1.4 tsi benzinli motor seçeneklerinin lpg  ile uyumlu olmadığını hatırlatmak isterim.. her haliükarda golf 7 focustan daha yüksek fiyatlı olacaktır..

tsi motor lpg'ye uyumlu kitler var ama çok pahalı , sanırım en son 9bin lira civarıydı. Gereksiz. Zaten 1.2 tsi motor az yakıyor.

1.2 yakıtı nasıl acaba, focus da 1.6 benzinli var. Sanırım LPG olsa bile yakıt sigorta vergi bizi üzer gibi,dizel seçeneklerine mi yönelsek acaba focus da 1.5 1.6 var

@Copcu hocam Avusturya da yaşıyorsunuz sanırım. 1.2 Tsi ekonomik kullanımda sizi üzmez dizele yakın derece de az yakacaktır. Bu biraz da sizin yani aracı kullanacak kişinin sürüş karakteri ile alakalı.Kendimden örnek verecek olursam 1.4 Tsi aracımla İstanbul da sabah normal akşam sıkışık trafik ve rakım farkı ile beraber uzun süreli şehiriçi yakıt ortalamam 6,5 lt/100 km. Yaşadığınız yerde trafik yoğunluğu İstanbul kadar değilse fabrika verileri olan 5,9/100 km'leri çok rahat tutturabilirsiniz. Daha iyimser olunmak gerekirse 5,5 lt lerde gezinmeniz kuvvetle muhtemel. İki aracıda kullanma tecrübem oldu. Benim tavsiyem kesinlikle Golf'ten yana..

her iki aracıda kullandım fakat focus sedan kullandım.

golf ün artıları : iç hacim daha geniş-yol sesi daha az alıyor-motor doğal olarak tsi olduğu için daha seri-malzeme kalitesi daha iyi-piyasası focusa göre daha pahalı

focus ise:iç hacim daha spor ama golf e göre dar -donanım olarak titanyum hariç çok zayıf ve boş-yol sesini çok alıyor-malzeme kalitesi zayıf-motor lpg li bence daha iyi olur tsi a göre en azından 

bunlar aklımda kalanlar lpg li alacaksan ki para önemli bence focus al daha az yakarsın hem golfe göre daha ucuz ve üst model bulabilirsin

@Copcu hocam Avusturya da yaşıyorsunuz sanırım. 1.2 Tsi ekonomik kullanımda sizi üzmez dizele yakın derece de az yakacaktır. Bu biraz da sizin yani aracı kullanacak kişinin sürüş karakteri ile alakalı.Kendimden örnek verecek olursam 1.4 Tsi aracımla İstanbul da sabah normal akşam sıkışık trafik ve rakım farkı ile beraber uzun süreli şehiriçi yakıt ortalamam 6,5 lt/100 km. Yaşadığınız yerde trafik yoğunluğu İstanbul kadar değilse fabrika verileri olan 5,9/100 km'leri çok rahat tutturabilirsiniz. Daha iyimser olunmak gerekirse 5,5 lt lerde gezinmeniz kuvvetle muhtemel. İki aracıda kullanma tecrübem oldu. Benim tavsiyem kesinlikle Golf'ten yana..
Yorumunuz için önce teşekkürler. 

Aracı Alacağımız kişi kardeşim Ankarada yaşıyor memur kendisi, benim şuan kendimin 1.6tdi 2014 model golfüm var ve çok memnunum özelikle yakıt açısından

Kardeşim benzin ile dizel arasında pek fark kalmadı diyor O  yüzden benzinli LPG tercih ediyoruz. 

Sizin söylediklerinize göre 1.4 de çok yakiyo sayılmaz 

Belki 1.4 benzinli alırız, seçeneklere golf 6 da ekleyebiliz

her iki aracıda kullandım fakat focus sedan kullandım.

golf ün artıları : iç hacim daha geniş-yol sesi daha az alıyor-motor doğal olarak tsi olduğu için daha seri-malzeme kalitesi daha iyi-piyasası focusa göre daha pahalı

focus ise:iç hacim daha spor ama golf e göre dar -donanım olarak titanyum hariç çok zayıf ve boş-yol sesini çok alıyor-malzeme kalitesi zayıf-motor lpg li bence daha iyi olur tsi a göre en azından 

bunlar aklımda kalanlar lpg li alacaksan ki para önemli bence focus al daha az yakarsın hem golfe göre daha ucuz ve üst model bulabilirsin
Benzinli hangi focus sadece 1.6 Benzinli LPG var sanırım. Golf deki 1.4 benzinli arasında yakıt olarak nekadar fark eder acaba 

Tabiki GOLF hocam  :'(

Benzinli hangi focus sadece 1.6 Benzinli LPG var sanırım. Golf deki 1.4 benzinli arasında yakıt olarak nekadar fark eder acaba 
Golfte kullanılan 1.4 tsi turbo destekli motor,focusta Olan 1.6 atmosferik motora nazaran daha performanslı ve daha seri bir motordur.yakit konusundada 1.4 tsi 1.6 ya nazaran daha az yakıt tüketir.. nacizane düşüncem golf focusa göre her yönüyle üstün bi araç tâbi fiyat olarakta üstün;) tercih sizin..

Lpg konusunda verilen bilgiler tamamen yanlış yalnız. Tsi lpg 50bin km kadar oldu hiç bir sıkıntısı yok 10 numara performans düşüşü vs de yok motor zaten güçlü tabi 1.4 benim araç. Fiyatlar 2.500 e kadar var biraz araştırırsanız göreceksiniz ikisi arasından golf uzak ara önde focustan hocam.

LPG ile sorun yoksa tercih golf 

Hocam golf Almanya vs gibi ülkelerde tgi motor seçeneği ile satılıyor olması lazım, aklınızda böyle bir model mi var yoksa dönüşüm mü var? 

Geri
Üst Alt