Yeni Golf 1.0 tsi mi yoksa 2015 model golf 1.2 comfortline mi almalıyım?

İsim
Sefa
merhabalar. Yeni Golf 1.0 tsi mi yoksa 2015 model golf 1.2 comfortline mi almalıyım? yeni golf 1.0 tsi 22.000 km 78.500 tl ye buldum bir tane ancak ara. çok boş arka park sensörü bile yok. 2015 model 1.2 tsi comfortline paket 45.000 km de ve sürüş konfor paketi bulunmakta hemde fiyat olarak daha cazip durmakta. yaklaşık 4-4.500 tl daha ucuz. Sizce hangisini tercih etmeliyim? İkinci elde ve sorunsuzluk bakımından  hangisi daha mantıklı olur?

@Sefa Gökçe bütçeyi zorlayıp 1.0 comfortline öneririm. en azından garantili araç olduğu için kafanız daha rahat olur. 

Mümkünse 1.0 comfortline değilse,1.2 yi alın hocam.1.0 comfort kullanıcısıyım.

maalesef 1.0 tsi comfortline'a bütçem yetmiyor azami çıkabileceğim miktar 79 bin tl. 

Hocam 2 aracıda almayın şu aralar piyasa karışık.
1.araç boş alsanızda mutlu etmez 2.si km yüksek.paranız umarım dövizde yada altındadır seçimden sonra ne olacağı belli değil durumun.
İlla golfmü olacak opel astra alın sıfır km 79 falan edition plus arkadaşım aldı yok yok arabada kocamanda bagaj var.Fiyat performans arabası tam.

SM-E500H cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

@slck opel astra yeni kasası mı o fiyat? opel benzinli çok yakıyor diye biliyorum

[mention=255]slck[/mention] opel astra yeni kasası mı o fiyat? opel benzinli çok yakıyor diye biliyorum
Şu anki güncel kasa sedan versiyon gayet güzel araba sıfır km daha ne olsun.
Hocam bu benim düşüncem yine siz bilirsiniz 2.el alacağıma sıfır alırım.Benzin pahalı az yakan araba yok.

SM-E500H cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

@slck anladım o sedan kasa benim pek hoşuma gitmiyor yinede öneriniz için teşekkürler

@Sefa Gökçe hocam iki aracıda ekspertizden geçirdiğinizi ve kaporta-mekanik-motor açısından sorunsuz olduğunu kabul edersek eğer 1.2 comfortline tercih edin bence. 

@nebraska neden 1.2 tsi yi tercih etmeliyim peki? esasen 1.0 tsi midline plusun en büyük artısı garantili olması ve yeni jenerasyon bir motora sahip olması harici bir artısını bende göremiyorum esasen.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Geri
Üst Alt