Golf 7'ye Sonradan Park sensörü taktırmak

silvershadow

Emekli
İsim
Murat İNCİ
  Golf 7'ye Park sensörü taktırmak isteyenler

İlk olarak aracınızın  garanti kapsamından çıkmasına yol açacak müdahalelerden kaçınmanızı öneririm... Serviste 1500 TL civarında diye hatırlıyorum. Bu nedenle servise mutlaka danışılmalıdır.

Daha önce bu konunu da bahsi geçmişti...

Park sensörü diğer araçlar için sadece sesli veya göstergelerin üzerine konan mesafe gösterir ışıklı göstergeli olarak kolayca monte edilebiliyor. Çok farklı marka modeller ve dolayısıyla fiyatlar mevcut.(60TL'den başlayan fiyatlarla satıldığını biliyorum)

*Sonradan yaptırırım diye düşünmeyin çünkü orijinali gibi tamponda çıkıntı yapmayanları ve görsel destekli olanlarını yaptırmak hem yaptıracak yer bulmak zor hem de pahalı.

*Ayrıca çıkıntılı olanlar sadece görsel olarak göze batmasıyle değil, ufak sürtmelerde kırılma,bozulma ve yönü kaydığı için algılama sorunu yaşatabiliyor.

*Orijinal olmayan sensörlerde şöyle bir sıkıntı tespit ettim şimdiye kadar. En ufak basınçta içeriye doğru düşüyorlar. Orijianl park sensörü içeriden tampona, kendi özel braketleriyle tutturulduğu için böyle bir durum olmuyor.

*Orijinal olmayan ve sensör etrafında bir de çerçeve bulunan modellerde, bu çerçevenin boyası çok çabuk atma yapıyor. 

* Görsel destekli olarak servislerde takılabiliyor. Maalesef tüm servisler bu işi yapamıyor ama Kuşadası Lena ile İstanbul Doğuş 'ta takılabildiğini deneyimleyen dostlarımız vesilesiyle biliyoruz.

Karşılaştırabilmeniz için yan yana iki fotoğraf paylaşıyorum.

DM6Ll3.jpg

94q6RZ.jpg

rQ8qja.jpg

Sonradan serviste yapıldığında tamponda çıkıntılı olarak sonradan monte edildiği belli olan modelleri tercih etmenizi önermem. Hele hele aracınızın far yıkama özelliği olan modellerdense...

Tamponu değiştirerek orijinal sensörlü olanı takanlar var ki bu en pahalı yöntem..

Uygun makina ile sensörleri gömme yöntemi uygulayan Ender Elektronikte bu işlem 1500 lira toplamda ve görsel destekli.

Kesinlikle  garantinin bozulması da sözkonusu değil. Çünkü servis dahi bazı uğraşmak istemediği işlemler için buraya yönlendiriyor.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Geri
Üst Alt