Uzatılmış Garanti ve 60.000 bin bakimi

Gkhnd

Üye
İsim
Gokhn
Arkadaşlar merhaba aracım golf 7 1.2 dsg 2015 model. Şu an 53 bin km de temmuzda 60 bin bakımına girecek. Yanlız bu bakım diğerlerinden farklı olacak bakım yaptırdığım ay garanti de bitecek. Sormak istediğim

-Garantinin biteceği son bakım da nelere dikkat etmeliyim.

- Servis yetkilisine hangi parçalara bakmasını söylemeliyim.

- Garantisi devam ediyorken neleri garanti kapsamından değiştirebilirim.

Tüm öneri ve görüşlere açığım ilgilenirseniz çok sevinirim...

Sent from my SM-G935F using GolfTutkusu mobile app powered by Tapatalk

Öncelikle Periyodik bakımınızı 1000 km  kadar veya yıl bazında bikaç hafta öncesinde yaptırmanızda fayda olacaktır. 

Gelelim bakım kısmına;

60 bin km de Periyodik bakım yapılırken zaten bir çok nokta da kontrol edilecektir aracınız.Ayrıca olarak Fren hidroliğiniz şanzuman yağınız fren balata ve disklerinizi kontrol ettirmenizde fayda görüyorum. Genel olarak Elektornik aksamların da kontrolü ile Mutlaka DSG kontrol edilmesini talep edin. Mekatronik ve Kavrama için  Yol Adaptasyonu/ Kalibrasyon ayarı isteyin ,varsa Yazılım Güncellenmesi ile aracınızın yazılımın en Güncel haline kavuşmasıda  şüphesiz faydalı olacaktır. Son olarak bu bakım sonrasında Aracınız Servis Bakımlı olduğundan İyi Niyet Garantiniz Devam edecektir. iyi Forumlar Dilerim.

Öncelikle Periyodik bakımınızı 1000 km  kadar veya yıl bazında bikaç hafta öncesinde yaptırmanızda fayda olacaktır. 
Gelelim bakım kısmına;
60 bin km de Periyodik bakım yapılırken zaten bir çok nokta da kontrol edilecektir aracınız.Ayrıca olarak Fren hidroliğiniz şanzuman yağınız fren balata ve disklerinizi kontrol ettirmenizde fayda görüyorum. Genel olarak Elektornik aksamların da kontrolü ile Mutlaka DSG kontrol edilmesini talep edin. Mekatronik ve Kavrama için  Yol Adaptasyonu/ Kalibrasyon ayarı isteyin ,varsa Yazılım Güncellenmesi ile aracınızın yazılımın en Güncel haline kavuşmasıda  şüphesiz faydalı olacaktır. Son olarak bu bakım sonrasında Aracınız Servis Bakımlı olduğundan İyi Niyet Garantiniz Devam edecektir. iyi Forumlar Dilerim.
Cvplariniz için teşekkür ederim. Söylediklerinizi harfiyen uyguluycam.

Merhaba, aracım 2014 54bin km de. +2 senelik uzatılmış garantisi vardı ve geçtiğimiz mayıs ayında bitti. Bende yıldan dolayı 60bin bakımına girdim. Şikayetlerimi bakım sırasında belirttim ama kayda değer birşey çıkmadı. Garantiyi 1 yıl uzatayim diye sigortayı aradım 1700 lira fiyat çektiler. 4 yıllık süre içinde toplam 7000 lira üzerinde garanti faydalanımım-kullanımım oldu uzatmayı istiyordum ama onlar istemedi artık sanırım
Bakımı z.burnu tamaşta yaptırdım 60binde bujiler değişiyor 1150 lira tuttu.

Merhaba, aracım 2014 54bin km de. +2 senelik uzatılmış garantisi vardı ve geçtiğimiz mayıs ayında bitti. Bende yıldan dolayı 60bin bakımına girdim. Şikayetlerimi bakım sırasında belirttim ama kayda değer birşey çıkmadı. Garantiyi 1 yıl uzatayim diye sigortayı aradım 1700 lira fiyat çektiler. 4 yıllık süre içinde toplam 7000 lira üzerinde garanti faydalanımım-kullanımım oldu uzatmayı istiyordum ama onlar istemedi artık sanırım
Bakımı z.burnu tamaşta yaptırdım 60binde bujiler değişiyor 1150 lira tuttu.

Teşekkürler

haftaya 30bin bakımına gireceğim haliyle garantinin son dönemi çalışıyor dahi olsa benim talebim doğrultusunda garantiden parça değişme gibi birşey yaptırabilirmiyim

meela hoparlörleri komple yeniletebilirmiyim s=sapik  (gerçi bir kaçından patlamış gibi cızırtı geliyor ama oraya gidince sorun çıkmıyor sinir oluyorum)

birde sunrooftan trim sesi geliyor ama takmıyorum forumda 1 2 konuya denk geldim servis tecrubesizliği+işlem süresi gözümü korkuttu

Geri
Üst Alt