Sigorta ve Kaskonuzu Nerede, Ne Kadara Yaptırdınız?

Yıllardır eureko sigorta ile çalışıyorum, grup indirimi artı %60 hasarsızlık ile birlikte 2017 Ekim’de 1.0 TSI Comfortline DSG için full genişletilmiş kasko 1050₺’ye yaptırdım, artı %10 garanti bonus geldi. Trafik için de yine eureko sigorta 543₺ harcadım.

Sent from my iPhone using GolfTutkusu mobile app powered by Tapatalk

@unalkarakus full genişletilmiş derken içeriği tam biliyor musunuz hocam? Benim aldığım teklifte sanıyorum 300bin civarı imm, orijinal cam klozu, anahtar ile çalınma gibi maddeler var dikkat çekici olarak. 

@asdfg112 300 bin civarı imm nedir ? @sigortacı Hocam ben arabayı 11. ayda aldım. Sigorta hakkında hiç bir şey bilmiyorum. bir defa okudum hepsi bu. Örneğin Allah korusun kaza yaparsam tutanağı karşı taraf imzalamaz ise ne yapıcam onu bile bilmiyorum. En önemli konulardan biraz bilgilendirirmisiniz bizleri ?

@csharpci "Bu sigorta ya da ek teminat, araç sahibinin üçüncü kişilere vereceği maddi ya da bedensel zararların, zorunlu trafik sigortasını aşan kısmını karşılamak amacı ile sunulur. Hukuksal olarak bu sigorta çeşidinin tam ismi motorlu kara taşıtları ihtiyari mali mesuliyet sigortasıdır."

Imm bu oluyor hocam. 

[mention=4355]unalkarakus[/mention] full genişletilmiş derken içeriği tam biliyor musunuz hocam? Benim aldığım teklifte sanıyorum 300bin civarı imm, orijinal cam klozu, anahtar ile çalınma gibi maddeler var dikkat çekici olarak. 
Hocam 100.000₺ IMM, orijinal cam, anahtarın çalınması, otopark ve oto yıkama hasarı, sınırsız ikame araç, yanlış yakıt konulması gibi klozları var.

@unalkarakus sanıyorum aşağı yukarı aynı şartlara sahip benim aldığım teklifle. Ben biraz pimpirikli olduğum için imm değerini biraz yüksek tuttum. Bir de kaza başı manevi tazminat vardı, ekstra olarak onu da eklettim 50bin liralık. Ne işe yaradığını tam olarak bilmiyorum bile :)

Moderatör tarafında düzenlendi:
[mention=4355]unalkarakus[/mention] sanmıyorum aşağı yukarı aynı şartlara sahip benim aldığım teklifle. Ben biraz pimpirikli olduğum için imm değerini biraz yüksek tuttum. Bir de kaza başı manevi tazminat vardı, ekstra olarak onu da eklettim 50bin liralık. Ne işe yaradığını tam olarak bilmiyorum bile [emoji4]
Evet benzer hocam, IMM değeri önemli bir şey aslında. Genelde filo şirketleri bu miktarlarda alıyor, her ihtimale karşı.

Garanti internet şubesini tavsiye ederim fiyat alırken. Gerçekten başarılı buluyorum bu konuda

Sigortacı bir arkadaşım size fiyatlar konusunda yardımcı olacaktur. Umarım uygun fiyatlar verir. Bu arada bazen kota doldurma mecburiyetinde dolayı veya firmanın kampanyalarından dolayı fiyatlar değişebiliyor unutmayın.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Kasko ile aklıma takılan bir soruyu aydınlatabilirmisiniz ? Allah korusun bir kaza yaptık 10 bin hasar ve kasko karşıladı. 1 ay sonra bir kaza daha yaptık hasar 7 bin tekrar kasko karşılıyor mu ? yani kaza yapma sayısı sınırsız mıdır kasko hepsinde karşılar mı ? Eğer karşılamıyorsa bu tür durumlarda nasıl hareket etmeliyiz ? Mantıklı davranış ne olur ?

@csharpci hasarlar yakın tarihli olursa ikinci hasarini suda karşılar fakat daha sonra sözleşmeyi tek taraflı sigorta şirketi sözleşmeyi iptal eder bilemedi n en fazla 3 hasari karşılar ve iptal eder daha sonra hasar sayısından iptal olacağı için yaptırmaya sirket bulmakta çok zorlanirsiniz hasar frekansı önemli 

benim kasko 15 ocak da sıfır highline tdi  manuel araç için 1038 TL fiyata yapıldı. 2038 de olsa yine farz yine zorunlu bişey kasko!

1038 lira tek kuruşuna acınmaz tümden HELAL!

ama 908 lira pazartesi vereceğim 15 bin bakımı bedeli tümden HARAM!

@Savatage Hocam bu konuda size bende katılıyorum. yaklaşık bir buçuk ay içinde tahminen bende 15 bin bakımına giricem. İçimden de helal etmek malasef gelmiyor. Çok yüksek fiyatları. Kaç saatte bitiyor oradaa o iş ? kaç kişi yapıyor ? Maliyeti nedir ? Bu durumda bizler helal etsek bile hesabını Allah sorar diye düşünüyorum.

Selamlar arkadaşlar evet trafik sigortasi nda genelde en uygun olan tercih ediliyor kasko da orjinal cam imm manevi tazminat ikame arac hangi servis lerde Onarim yapılabiliyor pert olma durumunda piyasa değerini ödeniyor mu bunlara dikkat etmek laxim fiyat ve teminat konusunda her zaman yardimi olabiliriz

Geri
Üst Alt