Jump to content
AhmetCakmak

Sigorta ve Kaskonuzu Nerede, Ne Kadara Yaptırdınız?

Recommended Posts

Merhaba arkadaşlar, yeni yaptıracaklar ve yaptırmış olanlara fikir vermesi açısından bu başlık altında sigorta ve kaskonuzu nerede ve ne kadara yaptırdığınızı belirtebilirsiniz.

Ben 2013 1.6 TDI aracımı Ankara Sigorta'dan yaptırmıştım. Geçenlerde kasko yenileme tarihi gelmişti, %60 hasarsızlık indirimiyle geçen sene 750 liraya yaptırmıştım fakat hasarsızlığım küçük bir kazadan dolayı bozulunca Doğa Sigorta daha uygun fiyata geliyor diye Doğa'da 920 liraya yaptırdım. Trafik sigortası ise 470 lira.

arimayacik ve Ender bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

2017 çıkışlı 1.4 TSI highline aracımın kaskosunu 1100 TL’ye, trafik sigortasını ise tam 500 TL’ye yaptırdım. Ancak aynı şirketin bile farklı zamanlarda farklı fiyatlar verdiği oluyor. Çok iyi araştırmak gerekiyor. Geçen sene Allianz olan şirketimi bu sene Sanko Japan olarak değiştirdim bu arada.

AhmetCakmak bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bu konuda kazık yiyen bir benim sanırım. Ocak ayında kaskom ve sigorta sürem bitmeden 1 hafta evvel yeniledim. Sigorta 842 tl sompo japon. Kaskom ilk yıl hasarsızlık indirimi ile birlikte devam ettiğim groupama. 1800 küsür de o tuttu. Aracım 2017 ocak çıkışlı 1.4 tsi highline 

AhmetCakmak bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Bu konuda kazık yiyen bir benim sanırım. Ocak ayında kaskom ve sigorta sürem bitmeden 1 hafta evvel yeniledim. Sigorta 842 tl sompo japon. Kaskom ilk yıl hasarsızlık indirimi ile birlikte devam ettiğim groupama. 1800 küsür de o tuttu. Aracım 2017 ocak çıkışlı 1.4 tsi highline 

Bursa’dasınız sanıyorum fsm caminin yanındaki özan sigorta arkadaşımdır groupama ondanda fiyat alabiliriz rakamlarda elinden geleni yapıyor ve diğer firmalar gibi teminatlardan çalmıyor kısacası bizim kafamızda bizden biri önümüzdeki sene bi fiyat çalışması yaptırın derim :)

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
AhmetCakmak bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
4 dakika önce, Gökhan Bilgin yazdı:

Bursa’dasınız sanıyorum fsm caminin yanındaki özan sigorta arkadaşımdır groupama ondanda fiyat alabiliriz rakamlarda elinden geleni yapıyor ve diğer firmalar gibi teminatlardan çalmıyor kısacası bizim kafamızda bizden biri önümüzdeki sene bi fiyat çalışması yaptırın derim :)

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Hocam İstanbul’dayım. Önümüzdeki ocak ayında yenileme zamanı gelince belki İstanbul şubelerinden de yardımcı olabilir sigortacı arkadaşınız. :'(yoksa ben bu konularda üçe beşe bakmadan yaptırıyorum maksimum beş dakka da s=alsaa

Gökhan Bilgin ve AhmetCakmak bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Merhaba Dostlar;

Trafik Sigortası Kapsamı Aynı olduğundan En uygun rakamdan yaptırmakta fayda var.

KAsko için ise ; Fiyattan daha önemli olan Bence içerdiği Klozlar çok ön planda olmalıdır. Bununla ilgili Forumda konumuz da mevcut

Kendi Aracım için Trafik Axa ve Ethica Sigorta peş peşe 525 TL

Kasko 2 Yıldır Ak Sigorta 950 TL ( Bize Özel Fiyat) :) Tabiri caiz ise Full + Full Genişletilmiş kasko. Örneğin ; Aracım nerede kaza yapmış veya arızalanmış olursa olsun  en yakın yetkili servise değil istediğim servise Çekilme klozlu. Bu ve Buna benzer klozlar mevcut.

Herkese Kazasız belasız Sürüşler Diliyorum iyi Forumlar. 

AhmetCakmak bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
[mention=208]Ender[/mention] hocam bize ozel kismini biras acabilirmiyiz [emoji53]
Bir zamanlar Foruma davet etmiştim Sigortacı Arkadaşımızı ve O dönem birçok Dostumuza Yardımcı olmuştu. Halen de Yardımcı olacaktır [emoji41][emoji106]
Ilgilenen Dostlara bu konuda elimden geldiğince yardımcı olmak isterim.

SM-G950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Kırcalı ve AhmetCakmak bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
[mention=208]Ender[/mention]  hocam ben kasko 3250 tl verdim geçen sene ve önümüzdeki ay  yenileme zamanı geliyor. o arkadaşı bi rahatsız ederiz.
Elbette hocam irtibata geceriz Elmizden gelen her konuda yardımcı olmaya hazırız Forum Olarak Her Konuda.

Sent from my SM-G950F using GolfTutkusu mobile app powered by Tapatalk

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Gelecek ay kasko ve trafik sigortami yenilemem gerekiyor. Henüz sigortacim ile görüşmedim ama online teklif veren bir siteden fiyat aldım, kasko Ray sigorta 815 lira, trafik doğa sigorta 545 lira. Sanıyorum üç aşağı beş yukarı fiyatlar böyle olacak. 

Trafik sigortası çok yüksek geliyor ama paramız resmen pul oldu. Döviz olarak düşününce 100€ bile değil aslında. 

1.0 comfortline otomatik

sigortacı bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Yıllardır eureko sigorta ile çalışıyorum, grup indirimi artı %60 hasarsızlık ile birlikte 2017 Ekim’de 1.0 TSI Comfortline DSG için full genişletilmiş kasko 1050₺’ye yaptırdım, artı %10 garanti bonus geldi. Trafik için de yine eureko sigorta 543₺ harcadım.

Sent from my iPhone using GolfTutkusu mobile app powered by Tapatalk

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

@asdfg112 300 bin civarı imm nedir ? @sigortacı Hocam ben arabayı 11. ayda aldım. Sigorta hakkında hiç bir şey bilmiyorum. bir defa okudum hepsi bu. Örneğin Allah korusun kaza yaparsam tutanağı karşı taraf imzalamaz ise ne yapıcam onu bile bilmiyorum. En önemli konulardan biraz bilgilendirirmisiniz bizleri ?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

@csharpci "Bu sigorta ya da ek teminat, araç sahibinin üçüncü kişilere vereceği maddi ya da bedensel zararların, zorunlu trafik sigortasını aşan kısmını karşılamak amacı ile sunulur. Hukuksal olarak bu sigorta çeşidinin tam ismi motorlu kara taşıtları ihtiyari mali mesuliyet sigortasıdır."

Imm bu oluyor hocam. 

csharpci bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
[mention=4355]unalkarakus[/mention] full genişletilmiş derken içeriği tam biliyor musunuz hocam? Benim aldığım teklifte sanıyorum 300bin civarı imm, orijinal cam klozu, anahtar ile çalınma gibi maddeler var dikkat çekici olarak. 

Hocam 100.000₺ IMM, orijinal cam, anahtarın çalınması, otopark ve oto yıkama hasarı, sınırsız ikame araç, yanlış yakıt konulması gibi klozları var.
csharpci bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

@unalkarakus sanıyorum aşağı yukarı aynı şartlara sahip benim aldığım teklifle. Ben biraz pimpirikli olduğum için imm değerini biraz yüksek tuttum. Bir de kaza başı manevi tazminat vardı, ekstra olarak onu da eklettim 50bin liralık. Ne işe yaradığını tam olarak bilmiyorum bile :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
[mention=4355]unalkarakus[/mention] sanmıyorum aşağı yukarı aynı şartlara sahip benim aldığım teklifle. Ben biraz pimpirikli olduğum için imm değerini biraz yüksek tuttum. Bir de kaza başı manevi tazminat vardı, ekstra olarak onu da eklettim 50bin liralık. Ne işe yaradığını tam olarak bilmiyorum bile [emoji4]

Evet benzer hocam, IMM değeri önemli bir şey aslında. Genelde filo şirketleri bu miktarlarda alıyor, her ihtimale karşı.

Garanti internet şubesini tavsiye ederim fiyat alırken. Gerçekten başarılı buluyorum bu konuda

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Sigortacı bir arkadaşım size fiyatlar konusunda yardımcı olacaktur. Umarım uygun fiyatlar verir. Bu arada bazen kota doldurma mecburiyetinde dolayı veya firmanın kampanyalarından dolayı fiyatlar değişebiliyor unutmayın.

sigortacı bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Kasko ile aklıma takılan bir soruyu aydınlatabilirmisiniz ? Allah korusun bir kaza yaptık 10 bin hasar ve kasko karşıladı. 1 ay sonra bir kaza daha yaptık hasar 7 bin tekrar kasko karşılıyor mu ? yani kaza yapma sayısı sınırsız mıdır kasko hepsinde karşılar mı ? Eğer karşılamıyorsa bu tür durumlarda nasıl hareket etmeliyiz ? Mantıklı davranış ne olur ?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

@csharpci hasarlar yakın tarihli olursa ikinci hasarini suda karşılar fakat daha sonra sözleşmeyi tek taraflı sigorta şirketi sözleşmeyi iptal eder bilemedi n en fazla 3 hasari karşılar ve iptal eder daha sonra hasar sayısından iptal olacağı için yaptırmaya sirket bulmakta çok zorlanirsiniz hasar frekansı önemli 

csharpci bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.