Yeni arabam

Güle güle kullanın hocam. İl kullanıcısının seçimleriyle araç tam Avrupalı aracı olmuş, avrupa müşteri kitlesi deri koltuğu pek sevmez, bakarsanız e sementi 5 serilerinde bile olağanca kumaş koltuk tercih edelerler. sebebi de basitçe düşünülürse soğuk iklimde koltuk ısıtma olması gerekli ama deriyi ısıtmak da kolay değil ısınana kadar insanı mahveder, yaz günü deseniz terletir, koltuk soğutma gerekir ki araçlarda ya olmayan bir opsiyondur yahut pahalı bir opsiyondur, pek tercih edilmez. Haliyle koltuk seçimi fazlasıyla gelenekçi olmuş, alcantra olmaması da bundan olsa gerek. 

Onun dışında aracınızın opsiyonları gayet yerinde hocam, tabi ambians aydınlatma yok sanırım ki bu kötü olmuş denebilir. Dilerseniz Çin’den vs piano black trimleri satın alıp ambians aydınlatma kapı altı aydınlatma vs de ekleyip, bir de fonksiyonel direksiyon tuşlarını eklerseniz highline ayarında bir araç sahibi olmuş olursunuz. Güzel günlerde binmeniz dileğiyle. İlgimi çeken 1.6 tdi’ın Alman pazarında olması oldu, mevcut golfte bildiğim kadarıyla 1.6 tdi Alman pazarına sunulmuyor, 2.0 tdi 150 ps ile başlıyor diye biliyordum.

Güle güle kullanın hocam. İl kullanıcısının seçimleriyle araç tam Avrupalı aracı olmuş, avrupa müşteri kitlesi deri koltuğu pek sevmez, bakarsanız e sementi 5 serilerinde bile olağanca kumaş koltuk tercih edelerler. sebebi de basitçe düşünülürse soğuk iklimde koltuk ısıtma olması gerekli ama deriyi ısıtmak da kolay değil ısınana kadar insanı mahveder, yaz günü deseniz terletir, koltuk soğutma gerekir ki araçlarda ya olmayan bir opsiyondur yahut pahalı bir opsiyondur, pek tercih edilmez. Haliyle koltuk seçimi fazlasıyla gelenekçi olmuş, alcantra olmaması da bundan olsa gerek. 

Onun dışında aracınızın opsiyonları gayet yerinde hocam, tabi ambians aydınlatma yok sanırım ki bu kötü olmuş denebilir. Dilerseniz Çin’den vs piano black trimleri satın alıp ambians aydınlatma kapı altı aydınlatma vs de ekleyip, bir de fonksiyonel direksiyon tuşlarını eklerseniz highline ayarında bir araç sahibi olmuş olursunuz. Güzel günlerde binmeniz dileğiyle. İlgimi çeken 1.6 tdi’ın Alman pazarında olması oldu, mevcut golfte bildiğim kadarıyla 1.6 tdi Alman pazarına sunulmuyor, 2.0 tdi 150 ps ile başlıyor diye biliyordum.
Teşekkür ederim. Ambians dediğiniz aynanın altından süzülen ışık mı? 

Belki alırsam kapı eşiği alabilirim fazla oynamak istemiyorum. Orijinal kalmasını istiyorum. 

Arabayı alırken istediğim güzel bir media player ve Bixenon du Onuda bu arada buldum. 

Avrupa da satılan golflerin büyük çoğunluğu 1.6tdi 

Dicital hız gostergesini ortaya getirmeyi başaramadım. 

IMG_20180608_123214.jpg

IMG_20180608_123209.jpg

IMG_20180607_202150.jpg

@Copcu hocam dediğim şeyler de oem ekipmanlarla yapılacak şeyler ancak aracınızın iç mekanının daha hol görünmesini sağlayacak şeyler ve renk uyumu kazandıracak şeyler.

Ambians aydınlatma konusuna gelince kapı tutamakları, kapı açma kolunun içi kapı üzerindeki dekoratif şeritlerde ve ayak kısmında loş Işıklar barındıran gece vakti seyahat ederken gözü yormadan içeriyi hafif aydınlık yapabilen, görsel şölen sunan Işıklar diyebiliriz. Ayrıca Almanya’da olmanızın avantajını kapı altı ışıklandırma konusunda da yaşayabilirsiniz. Şöyle ki biz golf kullanıcıları genelde 4 kapılı golf r’da kullanılan ve ayak eşiklerinde ışık olan orijinal plastik parçanın kodunu arıyoruz ama bildiğim kadarıyla o parçanın kodunu bulabilen yok, vw servislerinden parçayı edinme imkanınız vw ana vatanında bize göre daha yüksek bir ihtimal.

http://s.aliexpress.com/3iMjQFFF

Işıklı oem kapı elimi konusu da şurada var.

http://www.golftutkusu.com/topic/1572-yalnızca-golf-r-gti-ve-gtd-ile-gelen-ışıklı-led-kapı-eşikleri-illuminated-door-sills/

İlk almak istediğim plaka lambası komple olanlardan birde kapı eşiği, daha önce alan arkadaşlar varsa link atarsa sevinirim 

Bu uygunmudur? 

A-STYLE 2 Adet Araba LED Plaka ampul 12 V Lamba VW Için Golf 7 Passat 3C MK7 EOS Beetle Polo 6R Scirocco Beetle 35D943021A
http://s.aliexpress.com/qAnQjaA7?fromSns=Copy to Clipboard

Moderatör tarafında düzenlendi:
@Copcu  Yol bilgisayarını silecek kolu ucundaki tuşlardan değiştiriyorsunuz diye biliyorum.

@Copcu Aynı aracı bizim burada yaklaşık 19-20.000 Euro ödeyerek alabilirsin. Arada ciddi bir fark var ama sanki Avrupa’da çok daha ucuz diye anlatılıyordu hep. Golf Avrupa’da da ikinci elde tutulan bir araç mı acaba?

@Copcu Aynı aracı bizim burada yaklaşık 19-20.000 Euro ödeyerek alabilirsin. Arada ciddi bir fark var ama sanki Avrupa’da çok daha ucuz diye anlatılıyordu hep. Golf Avrupa’da da ikinci elde tutulan bir araç mı acaba?
Golf her zaman az kayıp ettiren araba, Almanyada daha düşük araç fiyatları 

Eskiden TR ile daha çok fiyat farkı vardı 

Son kur yükselişi fiyatlara tam anlamı ile yansımadı sanırım. Seçimden sonra fiyatlar bayağı artar 

Moderatör tarafında düzenlendi:

Geri
Üst Alt