geri manevra yaparken titreme ve sürter gibi gacırtı sesi

İsim
Cengiz
Selam herkeze. Dsg aracım gerigeri manevra yaparken hafif meyil de kaldığı zaman araç şiddetli birşekilde sürter gibi kalınbir gacırtı sesi çıkarıyor zorlanıyor manuel araçlarda vites geçmezse gacırdarya onun gibi herhangi biryere sürtmesi yok acaba dsg .star stop veya oto holttan olabilirmi sürekli olmuyor şimdiye kadar 3 kere karşılaştım bu sorunla araç 4000 km de normalde vites geçişlerinde herhangi bir sorun yada ses Yok yorumlarınızı bekliyorum.

Sent from my iPhone using GolfTutkusu mobile app powered by Tapatalk

Kavrama bitmis. Sesi videoya cekip en kisa zamanda servise gidin degistiriyorlar kavramayi.

Zamanla biten bisey degil esasinda. 300 kmdeki aracinda degisiyor.

Selam herkeze. Dsg aracım gerigeri manevra yaparken hafif meyil de kaldığı zaman araç şiddetli birşekilde sürter gibi kalınbir gacırtı sesi çıkarıyor zorlanıyor manuel araçlarda vites geçmezse gacırdarya onun gibi herhangi biryere sürtmesi yok acaba dsg .star stop veya oto holttan olabilirmi sürekli olmuyor şimdiye kadar 3 kere karşılaştım bu sorunla araç 4000 km de normalde vites geçişlerinde herhangi bir sorun yada ses Yok yorumlarınızı bekliyorum.

Sent from my iPhone using GolfTutkusu mobile app powered by Tapatalk
Hocam kavramanız değişecek büyük ihtimal. Kavrama park ederken n ye alıp el frenini çekip yükü frenlere bindirmeyip, direk p ye alarak inildiği için bitiyor. Aracınız genelde eğimli bir yerde park halindeyse, kuvvet muhtemel bundan dolayı bitmiş. 

Hocam özellikle geri geri bayır yukarı çıkarken Auto Hold aktif ise balatalardan geliyor o ses bence belli bi güç yüklenemden freni bırakmıyorlar çünkü balatalar.

4000 km kavramanın biteceğine pek ihtimal vermiyorum açıkçası ama siz yinede bi servise uğrayın gönlünüzün rahat olması için.

Kırklareli nerdeyse dümdüz ova sayılır zaten pek bayırı bol olan yerlerden değil.

YouTube'a yükleyip oradan linkini ekleyin olacaktır tahminim.

Geri
Üst Alt