ww golf 6 ilginç arıza yardım lütfen

Furkan Üyüklü

Yeni Üye
İsim
Furkan
dün yokuş aşşağı iniyordum döneceğim sokağı geçtim durdum boşa aldım arabayı el frenini çektim geriye taktım arabayı yarım debrajdan hafif hafif gaza kökledim 1-2 geri gider gibi oldu stop etti araba  sonra düz aşşağı ineyim dedim  kontağa bastım 1-2 almadı sonrasında aldı devam ettim yoluma fakat bu sefer ön kaputtan casır cusur sesler gelmeye basladı tekerden sandım biraz gittim arabanın altına falan baktım bi sorun yoktu gaza basnca casur cusur sesler geliyor sadece 1-2 saat sonra tekrar calıstırdım arabayı  gaza basnca tekra gelmeye basladı o ses sonra boşa aldım öyle gidiyordum boşta arac stop etti durdum calıstırdım aracı akü ışığı yanmaya basladı ama arac calıstı biraz gittim epc ışığı yanmaya basladı yoluma devame ettim hararet 130 yükseldi birden durdum rölentide düştü hararet sonra devam ednce yükseldi en son evin önüne geldim stop etti  öyle bıraktım anlayan varsa neden kaynaklıdır sorun aksam kontrol edicem tekrar aracı

2011 golf 6 1.4 tsi benzin + tüp 

Şarj dinamosu kaynaklı olabilir hocam. O sesler şarj dinamosunun rulmanları olabilir. Buna bağlı v kayışı sağlıklı dönmüyor ve su devirdaim pompası sağlıklı çalışmayarak hararet yükseliyor gibi bi senaryo geldi aklıma

Sent from my iPhone using GolfTutkusu mobile app powered by Tapatalk

Sarj dinamosundan olabilir, araç ile trafige çıkmamanızdan yanayım Allah korusun fren direksiyon kitlenebilir aynısı başıma gelmişti.

Çok geçmiş olsun

Korku filmi gibi anlatmışsınız vallaha olayı :rolleyes:

@nightwolf tahmin ettiğiniz gibi şarj dinamosunun kayışı kopmuş v kayış araba sogutma sağlayamadıgından hararet meydana gelmiş 

@nightwolf evet  70 tl kayışa 30 tl de işciliğe verdim 100 tl ile sorunu cozduk   şarj dinamosu dağıldı diye 2-3 söyledi başta baya tedirgindim  de kayış kopmasıymış sadece 

Geri
Üst Alt