Golf 7 Kasislerde Ön Takımdan Gelen Ses

Bende de bu ses mevcut maalesef özellikle kasisten sonra böyle sanki sıkılmamış bir civata varmış gibi ses geliyor.

Acaba civata felan mi gevşemiş olabilir mi ya alt takımda? 

DSG sesini biliyorum o değil ek olarak burç sesi de değil çünkü yağladım o ses yok. Bu başka birsey böyle gevşek birsey var metal sesi geliyor ama her zaman değil bazen. 

@Kingslayer Bende vardı Ön koruma sökülerek  alt takıma komple  basınçlı su tutuldu.  yaz ayı 2 saat kadar süreçte kurudu.  Bu arada alternatör marş motoru vs.. beyin sardım poşetle.   Sonrasında hhs2000 sıktım önemli yerlere 2.turu yaptım. Ön kısımdan arkaya bir tur atıp öne 2.kat atılırsa  sıvı gres kısmen ince tabaka oluşturuyor. bu sayede koruma ve yağlama süreci uzuyor.   Yalıtım ve Bu işlemden sonra S Class gibi oldu araç :)

@rager007 Hocam yaglama sesi olduğunu düşünmüyorum ama şimdi ben Tunap 121 sıkmıştım acaba sizin Wurth HHS2000 mi etki yarattı aklımda şüphe oluştu? 

Yani YouTube da bayağı bi araştırdım sanırım bendeki ses subframe deki civara gevşemesi gibi birsey altta video bırakıyorum; umarım gelişme kaydedebilirim. 

Az önce aracı bakım için servise bıraktım.kasislerden vs geçerken gelen gacırtı gucurtu sesleri benim araçta da vardı,danışmana söyledim.bunun için özel bi gres yağ üretildiğini söyledi ondan uygulayacaklar 30-40 lira gibi bi ücreti varmış.bakalım durumu burda paylaşırım.

@ÖzDi Hocam sanırım bu yağ olacak orjinal vw grease yazınca çıkıyor parça numarası ise şu şekilde;

Part Number: G-000-450-02

Gerçi sunroof bakımında kullanıldığı söyleniyor ama bilemedim.

309319_x800.webp

Moderatör tarafında düzenlendi:
Az önce aracı bakım için servise bıraktım.kasislerden vs geçerken gelen gacırtı gucurtu sesleri benim araçta da vardı,danışmana söyledim.bunun için özel bi gres yağ üretildiğini söyledi ondan uygulayacaklar 30-40 lira gibi bi ücreti varmış.bakalım durumu burda paylaşırım.
Özel gres yağ dedikleri şeyin şişesi 70-80 liraya dışarda zaten satılıyor., Kullandıkları ürün Tunap 121 Professional

2-3 fıs fıs yapıcaklar müşteriye 30-40 lira fatura çıkarıyorlar., Komple 1 şişe ürün en az 10-15 araca yeter.

Servis ürünü toptan aldığından çok daha ucuza geliyordur., ne kadar güzel kâr ediyorlar helal olsun...

@ÖzDi Hocam sanırım bu yağ olacak orjinal vw grease yazınca çıkıyor parça numarası ise şu şekilde;

Part Number: G-000-450-02

Gerçi sunroof bakımında kullanıldığı söyleniyor ama bilemedim.

Hocam bu söylediğiniz ürünü kullanabilmeleri için burçları sökmeleri lazım., servis 30-40 lira gibi komik bir rakama ne aracın burçlarını söker ne de yağlar.,

Kullandıkları ürün Tunap 121 Professional (sıvı gres)., şişesi dışarda 70-80 liraya satılıyor.,

Zaten ister Tunap 121 kullansınlar, isterse de burçları söküp komple bu sizin dediğiniz ürünle de yağlasalar., ses bir süre sonra geri geliyor.,

Yağlama ile ne yaparsak yapalım kısa süreli tedaviden öteye gitmiyor., en iyi ihtimalle maximum 1 sene dayanıyor.,

Sorun burçların kalitesizliğinden kaynaklanıyor., kesin çözüm için VW 'nin malzemenin kalitesinde iyileştirme yapması lazım.,

Polo, Golf, Passat, Tiguan, Audi A3 hepsinde bu sorun var malesef..

Moderatör tarafında düzenlendi:
Aracı servisten aldım fakat faturada herhangi bişey göremedim yağa dair.artık her ne kullanmışlarsa şimdilik ses yok.

Hocam bu söylediğiniz ürünü kullanabilmeleri için burçları sökmeleri lazım., servis 30-40 lira gibi komik bir rakama ne aracın burçlarını söker ne de yağlar.,

Kullandıkları ürün Tunap 121 Professional (sıvı gres)., şişesi dışarda 70-80 liraya satılıyor.,

Zaten ister Tunap 121 kullansınlar, isterse de burçları söküp komple bu sizin dediğiniz ürünle de yağlasalar., ses bir süre sonra geri geliyor.,

Yağlama ile ne yaparsak yapalım kısa süreli tedaviden öteye gitmiyor., en iyi ihtimalle maximum 1 sene dayanıyor.,

Sorun burçların kalitesizliğinden kaynaklanıyor., kesin çözüm için VW 'nin malzemenin kalitesinde iyileştirme yapması lazım.,

Polo, Golf, Passat, Tiguan, Audi A3 hepsinde bu sorun var malesef..
sorun senin de dediğin gibi burçların kalitesizliğinden yoksa yağlama falan kısa süreli çözümden öteye gitmez.

Bende araca öyle binmeyi kabullendim artık ne sprey ne de değişim öyle binmeyi düşünüyorum sıkıldım çünkü artık. 

Ustaya gidiyoruz sesi bulamayınca amortisor bitmiş diyor daha ne yapalım bilemedim :)

Neyse az kaldı zaten satacam aracı 

Yani YouTube da bayağı bi araştırdım sanırım bendeki ses subframe deki civara gevşemesi gibi birsey altta video bırakıyorum;

Merhaba

Sadece kasislerde değil aslında aracı sert kullanımda ani frenlerde iki demir parçasının birbirine vururken çıkarttığı bir şıngırtı sesi gibi gelen ses normal midir ? Ön takımlardan geldiğini düşünüyorum. Aracımı 3 ay oldu alalı. Alırken ekspertizden hatasız raporu da aldım. sizce ciddi bir sorun mudur ? Vites gibi diğer aksamlarda yaşadığım genel bir sorun yok.

2014 comf. mk7 kasa. DSG
Hocam mrb.Bende yeni bir golf 7 aldim.Sanirim ayni sesten beim aractada var.Sis bu konuda yol sldinizmi?
Merhaba

Sadece kasislerde değil aslında aracı sert kullanımda ani frenlerde iki demir parçasının birbirine vururken çıkarttığı bir şıngırtı sesi gibi gelen ses normal midir ? Ön takımlardan geldiğini düşünüyorum. Aracımı 3 ay oldu alalı. Alırken ekspertizden hatasız raporu da aldım. sizce ciddi bir sorun mudur ? Vites gibi diğer aksamlarda yaşadığım genel bir sorun yok.

2014 comf. mk7 kasa. DSG
Hocam mrb.Bende yeni bir golf 7 aldim.Sanirim ayni sesten beim aractada var.Siz bu konuda yol aldinizmi?

benim golf te de aynı ses var hatta servise götürmeyi düşünüyorum ön amortisörden geliyor diye düşünüyorum ben.

şehir içi normal kullanımda herhangi bir ses yok ama diyelim ki kasis gördüm kasise geldim yavaşladım ön teker kasisten geçtikten sonra o ses geliyor.sanki paslanmış demir sesi gibi araba yaylanıyor kasisten sonra ve o ses duyuluyor aynı ses mi sizinki ile bilemiyorum ama benim genelde bütün kasislerde bu ses var
Hocam mrb.Bu sesin aynisi bende mevcut.Siz cozum buldunuzmu?

benim golf te de aynı ses var hatta servise götürmeyi düşünüyorum ön amortisörden geliyor diye düşünüyorum ben.

şehir içi normal kullanımda herhangi bir ses yok ama diyelim ki kasis gördüm kasise geldim yavaşladım ön teker kasisten geçtikten sonra o ses geliyor.sanki paslanmış demir sesi gibi araba yaylanıyor kasisten sonra ve o ses duyuluyor aynı ses mi sizinki ile bilemiyorum ama benim genelde bütün kasislerde bu ses var
Hocam bu sesi iki ustaya gosterdim nedenini anlayamadilar.Iki sacin birbirine carpma sesi gibi.Sol amortisor diyen oldu, fren papuclari olabilir dediler.Net birsey soylenemedi.Sasirdim kaldim.Siz cozum buldunuzmu?

Hocam mrb.Sesin nedeni tesbit edildimi?

Geri
Üst Alt