Lastik Tavsiyesi (Yazlık) - Wv Golf 1,6 TDI BMT 110 PS DSG 2015

ycetin

Katılımcı Üye

İsim
Yasin Çetin
Arkadaşlar Merhaba,

Aracıma yazlık lastik almak istiyorum. Şuan için Michelin energy lastik kullanmaktayım. Gerek derinlik seviyesi 3,5 & 4 mm arasına düştüğünden gerekse yumuşak hamuru sayesinde oldukça gevşemesi sebebi ile değiştirmek istiyorum. Araştırmalarım sonucu aşağıdaki 205/55/R16 91 V Michelin primacy 4 modelin karar kılmak üzereyim.

Tam emin olmadan konuyla ilgili tecrübeli arkadaşlarımında tavsiyelerini rica ederim.

Teşekkürler. 

Capture.PNG

Michelin energy saver'dan sonra alacağınız herhangi bir lastik sizi fazlasıyla memnun edecektir :) şaka bir yana, Primacy serisi, Continental CPC5, Goodyear EfficientGrip Performance (Avrupa üretimi olan) lastiklerinden herhangi birini alıp kullanabilirsiniz, kendini kanıtlamış modeller bunlar.

Ayrıca Nokian ve Hankook da kağıt üstünde çok başarılı modeller üretiyorlar, ancak ben olsam risk almazdım ve yukarıda saydıklarımdan en ekonomik olanı seçerdim.

@Ender hocam petlasdanda çok memnundu ama... onada danışın derim, Bende nokian veya goodyear tavsiye ederim, michellin'e karşı sebepsiz ön yargılarımın olduğu doğrudur. acıktım

Michelin P4 iyidir Hocam.
Ebatlar 205 55 16 olunca Fazlasıyla yeterli Olur diye düşünüyorum.

SM-G950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Michelin P4 iyidir Hocam.
Ebatlar 205 55 16 olunca Fazlasıyla yeterli Olur diye düşünüyorum.

Petlas düşünceleriniz değiştimi hocam

D6503 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Petlas düşünceleriniz değiştimi hocam

D6503 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Petlas velox sportu halen önersem de 16 ebat için Petlas  PT 741 F&P çok ön planda olmadığından hocam. ( Fiyatı 220-240 tl arası adet olarak petlas) 

Arkadaşlar Merhaba,

Aracıma yazlık lastik almak istiyorum. Şuan için Michelin energy lastik kullanmaktayım. Gerek derinlik seviyesi 3,5 & 4 mm arasına düştüğünden gerekse yumuşak hamuru sayesinde oldukça gevşemesi sebebi ile değiştirmek istiyorum. Araştırmalarım sonucu aşağıdaki 205/55/R16 91 V Michelin primacy 4 modelin karar kılmak üzereyim.

Tam emin olmadan konuyla ilgili tecrübeli arkadaşlarımında tavsiyelerini rica ederim.

Teşekkürler. 

Ekli dosyayı görüntüle 15837
Continental Premium Contact 5 205 55 R16 91V *FR

https://www.polatlastik.com/20555R16-91V-ContiPremiumContact-5-FR-Continental,PR-851306.html

Primacy 3 çok çabuk dağılan,kendini salan bir lastikti.Bu yüzden primacy 4 e temkinli yaklaşıyorum.4 kanallı olmak şartıyla Goodyear Efficient Grip Performance alabilirsiniz.Bütçeniz varsa Michelin Pilot Sport 4 işinizi görür.

@ycetin nokian lastiklerini değerlendirin.fiyat olarak bariz fark var. bmw 525d xdrive-Run Flat(2012),land rover 3.0 tdv6(2012),fort fiesta,a4(2017),opel combo da aktif olarak kullanılıyor.

Arkadaşlar herkese merhaba,

Değerli yorumlarınız için teşekkür ederim. Bugün aracıma 4 adet michelin primacy 4 lastik satın aldım. İlk izlenimim bi önceki energy modeline göre bozuk yollarda ve viyadük bağlantılarında oldukça sessiz.(Ortalama 50 km yol sonrası) Ayrıca bir önceki lastiğimin yanakları sebebiyle gözüme lastik inik gibi geliyordu. (31ps) Bu lastikler yanak destekli olması sebebiyle bu şekilde bir görüntü ortaya çıkarmamaktadır.

Yol tutuşu konusundaki tecrübelerini ilerleyen zamanlarda sizlerle paylaşmak isterim.

Tşkler.

Hayırlı Olsun Hocam. Güzel günlerde Kullanmanız dileğiyle

Geri
Üst Alt