Ön arka değişim

41HU367

Üye
İsim
YLDRM41
Arkadaşlar selamlar aracımın üzerinde hankook 17 lastiklerle geldi 2 yılı devirdik lastiklerin durumu çok iyi acaba ön ve arkayı değişim yapmalımıyım değişimde rot balans yapılıyor mu değerli fikirlerinizi paylaşırsanız çok mutlu olurum

Sent from my iPhone using GolfTutkusu mobile app powered by Tapatalk

lastiklerin sadece yerlerinin değişimi sırasında rot-balans ayarını tekrarlamaya gerek olmadığını düşünüyorum. bu ayarlar lastiğin konumundan bağımsız olarak yapılıyor çünkü. ama 2 yıldır bu ayarlar hiç yapılmadıysa, zamanı gelmiş olabilir.

çoğu kişi lastiklerin belli aralıklarla çapraz şekilde (ön sol ile arka sağ değişimi @41HU367 gibi) rotasyona girmesinin aşınmayı daha simetrik hale getirdiğini söylüyor ve bana da mantıklı geliyor. ama bu yönde teknik bir incelemeye hiç rastlamadım.

Lastiklerin durumuna ve yaptığınız km'ye bağlı hocam gerekiyorsa değiştirin.

Abim 20.000 civarı değiştirmişti bende kışlıkları çıkartıp yazlıklara geçince değiştirdim tahminen 25.000-26.000km olmuştur zaten seneye yaza yeni yazlık lastik almadan olmaz bence benim lastiklerin durumuna bakarak.

Şu an araç 30000 de ben çok sakin kullanırım ani fren ani kalkış kesinlikle yapıma ters tahminim 50 veya 60000 kadar diye tanmin ediyorum o yüzden ön arkayı değiştirmek var kafamda yapanlar varsa görüşlerini almak istedim

Değiştirmenizde fayda olacaktır  hocam. İç kısımlarda aşınma yada deformasyon olup olmadığı da kontrol edilmiş olur ayrıca. Son olarak Rot balanas ayarı yaptırmanızda Güvenliğiniz ve Ekonomik olma açısından son derece faydalı olacaktır. Kazasız belasız sürüşler dilerim.

Arkadaşlar selamlar aracımın üzerinde hankook 17 lastiklerle geldi 2 yılı devirdik lastiklerin durumu çok iyi acaba ön ve arkayı değişim yapmalımıyım değişimde rot balans yapılıyor mu değerli fikirlerinizi paylaşırsanız çok mutlu olurum

Eğer kışlık lastik kullanıyorsanız kışı bekleyin seneye ön arka yaparsınız km çok yapmadıysanız bence gerek yok

D6503 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yok kışlık kullanmıyorum arabaya keyfi biniorum çok yağmurda bile çıkarmam arabayı karda hiç çıkmam yola hankook lastikler tahminimdende iyi çıktı o yüzden bi bu kadarda kullanabilirim gibi geliyor

Geri
Üst Alt