Sonax Xtreme Brilliant Shine Detailer'dan Şaşırtıcı Performans !

BSD çok başarılı bir ürün. Yaklaşık 3 hafta su direnç gösteriyor. Parlaklığı rakiplerine göre biraz az olsa da gayet başarılı. Daha önce ultimate quık wax kullanıyordum ona göre hem daha Uygun hem daha kaliteli.

Uygulamayı az nemli bir bezle ürünü geçip, daha sonra küçük bir kuru Bir bezle hızlıca parlatırsanız daha başarılı oluyor.
Dediğiniz yöntemi de bir deneyeyim hocam önümüzdeki ay  :'(

@Alperen099 hocam tek kullanımda yüzde kırkı mı bitti :) ben üç defa araca cila yaptım hala çeyreği bitmedi, ben mi çok cimri davranıyorum bilemedim. 

Ama izlediğim uygulama videolarında hep çok çok az kullanılıyor. 

ürünü ben de kullanıyorum. boncuk boncuk olması iyi güzel de çamur yağdıgı zaman , o su buharlaşınca araba daha batıyor.

@Alperen099 hocam tek kullanımda yüzde kırkı mı bitti :) ben üç defa araca cila yaptım hala çeyreği bitmedi, ben mi çok cimri davranıyorum bilemedim. 

Siz doğru kullanıyorsunuz . Büyük paneller 3 kere küçüklere ise 1-2 kere sıkmanız yeterli . Örnek kaputa 3 kere tavana 4 kere kapılara 2 arka çamurlaklara 2 ön çamurluklara 1 kere yeterde artar . Fazla sıkarsanız yararı yok zararı var çok toz çeker .

Siz doğru kullanıyorsunuz . Büyük paneller 3 kere küçüklere ise 1-2 kere sıkmanız yeterli . Örnek kaputa 3 kere tavana 4 kere kapılara 2 arka çamurlaklara 2 ön çamurluklara 1 kere yeterde artar . Fazla sıkarsanız yararı yok zararı var çok toz çeker .
Doğrusunu öğrenmiş olduk hocam. Ben ilk defa yaptığım için bayağı bol kullandım, az olur da boncuklanma olmaz hesabı :D  

Sağolun Mahmut hocam :)  

bir de bu ürünü ön camda kullananlar var. iddia edildiğine göre hidrofobik performansını camlarda da gösteriyormuş. bu sayede sileceklere olan ihtiyaç azalıyormuş özellikle yüksek hızlarda.

bir de bu ürünü ön camda kullananlar var. iddia edildiğine göre hidrofobik performansını camlarda da gösteriyormuş. bu sayede sileceklere olan ihtiyaç azalıyormuş özellikle yüksek hızlarda.
Ben tüm camlara attım hocam kutunun arkasında camlara sürmeyiniz yazmıyodu :)  

Peki bu ikisinden hangisini tavsiye edersiniz? Zira aynı paraya birisi 1 LT diğeri 0.5 LT. 
Hocam ikisinide hiç kullanmadım ondan birşey diyemicem.

BLA-L09 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ürünü ben de kullanıyorum. boncuk boncuk olması iyi güzel de çamur yağdıgı zaman , o su buharlaşınca araba daha batıyor.
Aynı sorun bende de oluyor, hatta kuruyunca zor çıkan su lekeleri oluşuyor.

Meguiars'ın Quik wax acaip yağ gibi sürülürken, BSD kısmen daha zor sürülüyor. (Tabii bir katı wax gibi zor değil.)

Boncuklanması BSD'nin daha küçük ve düzenli iken, meguiars daha düzensiz ve büyük oluyor. 

Dayanım olarak sonax sanki daha uzun gidiyor.

@trooper meguiars ın uygulama sonrası olusturdugu kadife hissi sonax ta yok. ayrıca meg çok toz tutuyor.

Peki bu ikisinden hangisini tavsiye edersiniz? Zira aynı paraya birisi 1 LT diğeri 0.5 LT. 
4-5 aydır Auto Finesse Finale 500ml kullanıyorum güzel görünüyor araç kesinlikle, diğerini bilmiyorum ama hesaplı görünüyor denemekten zarar gelmez bence. Zaten aralarında dağlar kadar da fark yoktur büyük ihtimal ile.

4-5 aydır Auto Finesse Finale 500ml kullanıyorum güzel görünüyor araç kesinlikle, diğerini bilmiyorum ama hesaplı görünüyor denemekten zarar gelmez bence. Zaten aralarında dağlar kadar da fark yoktur büyük ihtimal ile.
Ben Meguiar’s Wash&Wax Cilalı Şampuan kullanıyorum. Onunla yıkadıktan sonra Auto Finesse Finale kullanabilir miyim ?

Geri
Üst Alt