Aliexpress'ten Alınabilecek Ürünler Listesi 2018

Aynı soruyu ben de soracaktım. Biraz araştırmaya çalıştım ama ölçü bulamadım internette. Kullanan, yapan biri ölçüp yardımcı olursa en iyisi olcak.
https://urun.n11.com/diger-krom-aksesuar/volkswagen-golf-7-krom-cam-citasi-alt-cam-citasi-2013-P123186190

Buradaki ürün Golf için tam uyuyor bilginize. Ürün plastik değil metal, ömürlük gibi geldi bana açıkçası, biraz ısıtıp montajını yaptım istesem de çıkacak gibi durmuyorlar artık o derece sağlam oldular.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Bagaj aydınlatması, linkteki ürünü bu gün taktım aynı orjinali gibi ama aydınlatması çok daha iyi kesinlikle tavsiye ederim arkadaşlar. Bi de bu gün dikkatimi çekti orjinali çok ısınıyormuş (el yakacak kadar hemde) bu gelen ısınmıyor. Bakalım ne kadar çalışacak bozulmadan.

https://tr.aliexpress.com/item/1Pcs-White-18-SMD-LED-Luggage-Trunk-Interior-Light-for-VW-GOLF-4-5-6-7/1609380422.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.2b524c4d7FXFfs

Ekli dosyayı görüntüle 16129
Bende sipariş verdim, Bugün ön tavan aydınlatmayı led yaptım. Arka tarafı beceremedim, fazla zorlamak istemedim varmi bir ince yolu acaba 

Araçta sigara içenler için güzel birşey ben aldım az çok çekiyor kendince kül türevi pislikleri USB ile çalışıyor 

USB Süpürge Link

image.png

https://urun.n11.com/diger-krom-aksesuar/volkswagen-golf-7-krom-cam-citasi-alt-cam-citasi-2013-P123186190

Buradaki ürün Golf için tam uyuyor bilginize. Ürün plastik değil metal, ömürlük gibi geldi bana açıkçası, biraz ısıtıp montajını yaptım istesem de çıkacak gibi durmuyorlar artık o derece sağlam oldular.
N11'dekileri gördüm de ben bütün camı çevreleyenden istiyorum. Onların fiyatı biraz fazla. Aliexpress'ten böyle 13 mt.lik alıp dilediğimiz gibi yapıştıralım diyorum. Tabi malzeme kalitesi aynı değildir ama bu aksesuardaki amaç tamamen görüntü. Çok tuzlu da olmayacağı için birkaç yıl sonra kullanılmayacak gibi olsa da sıkıntı değil at gitsin.

Arkadaşlar, spor pedal setini aldım, debriyaj ve freni taktım ama gaz pedalını takamadım. Tecrübesi ve tavsiyesi olan var mı aceba?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

@Kırcalı hocam gaz pedalı için bir ucunu takın diğer tarafı için ise bir kapı anahtarı tardımıyla geçirin. Bende çok uğraştım sonra lastik sökmek için kullanılan levye tarzı bi işlem oluyor :)  onun için ise bir kapı anahtarı işimizi görüyor bu şekilde takmam 1 dakikamı almadı :)  

Bagaj aydınlatması, linkteki ürünü bu gün taktım aynı orjinali gibi ama aydınlatması çok daha iyi kesinlikle tavsiye ederim arkadaşlar. Bi de bu gün dikkatimi çekti orjinali çok ısınıyormuş (el yakacak kadar hemde) bu gelen ısınmıyor. Bakalım ne kadar çalışacak bozulmadan.

https://tr.aliexpress.com/item/1Pcs-White-18-SMD-LED-Luggage-Trunk-Interior-Light-for-VW-GOLF-4-5-6-7/1609380422.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.2b524c4d7FXFfs

Ekli dosyayı görüntüle 16129
Bagajın karanlıkta aydınlatmasını atabilir misiniz acaba? Standart duya led taktım ama yeterli gelmiyor.   Eğer gerçekten güçlüyse sizinkinden almayı düşünüyordum çok iyi denk geldi :)

Arkadaşlar, spor pedal setini aldım, debriyaj ve freni taktım ama gaz pedalını takamadım. Tecrübesi ve tavsiyesi olan var mı aceba?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Baya uğraştım çekmecede durdu 1 aya yakın. Isıtıp takmaya çalıştım olmayınca bi tarafı kesip Çift taraflı bant yaptım. Diğer tarafı sıkıca taktıktan sonra bantlı kısmı da bastırıp oturttum son çare olarak :)    @kerimaslan27 Hocamın dediğini denemekte fayda var.  Bendeki fazla sert olup o geçmeli kısım çok ince olduğundan beceremedim :)

Ledler tabi ki flamalı ampullere göre az akım çekip daha çok ışık vermektedirler. Yani flamalı ampuller çektikleri enerjinin büyük kısmını yapıları gereği ısı olarak israf ederler. Ledler de ise bu kayıp çok daha azdır. Ayrıca iç ampuller arıza ışığı yakmazlar. Dış ampullerde can-bus free (no bulb) gibi özellikler varsa, BCM'yi yanıltmak için aynı akımı üzerindeki paralel dirençten geçirip tamamlayacağı için yaklaşık aynı ısınmayı yapacak, soğutucuya ihtiyaç duyacaktır.

Bagajın karanlıkta aydınlatmasını atabilir misiniz acaba? Standart duya led taktım ama yeterli gelmiyor.   Eğer gerçekten güçlüyse sizinkinden almayı düşünüyordum çok iyi denk geldi :)

Baya uğraştım çekmecede durdu 1 aya yakın. Isıtıp takmaya çalıştım olmayınca bi tarafı kesip Çift taraflı bant yaptım. Diğer tarafı sıkıca taktıktan sonra bantlı kısmı da bastırıp oturttum son çare olarak :)    @kerimaslan27 Hocamın dediğini denemekte fayda var.  Bendeki fazla sert olup o geçmeli kısım çok ince olduğundan beceremedim :)
Çeker atarım ama yeterli gelmiyorsa kesinlikle alın derim zaten pahalı da sayılmazdı açıkçası. Aralarında dağlar kadar fark vardı 2 sini de denemiştim çünkü takmadan önce orjinali çıkarma taraftarı değildim ilk önce ama aralarındaki farkı ve led olanın ısınmadığını görünce orjinal olan her zaman iyi olmuyormuş dedim. 40 watlık ampul ile 100 watlık ampul gibi geldi bana aralarında fark.

iç ışıklara da led sipariş ettim hatta :)

Otoparkta çektim ortam karanlık değildi maalesef :S ama biraz fikir verir yine de sanırım

@mustafacagri

@Kırcalı otopark hali bile böyleyse maşallah :)  şimdi gündüz ledi siparişi verdim 2 tane bagaj içinde kullanmak için.  Onları bi deneyeceğim.  İstediğim gibi olmazsa sizinkinden alıp takcam mutlaka.  

Noldu alinmaz mi :) degistirince buna da kodlama gerekir mi?
İlk çıktığında daha pahalı idi sanırım o yüzden pek bakan olmamıştı bu fiyata alınabilir olmuş bence önden bi kaç kişi alıp taksa öğrenirdik :)

Plaka ışığına bile kodlama gerektiğini düşünürsek buna da gerekebilir gibi görünüyor. Yapan çıkacaktır ama eninde sonunda.

Satıcı kodlamaya gerek yok yazmış ama bilginize !

Özellikle stopları kayar ledli olanlar almak isteyeceklerdir.

Geri
Üst Alt