Golf 7 Modifiye Önerileriniz

Selimyapağ

Yeni Üye
İsim
Selim
Selamün aleyküm

bende 2015 midline plus golf 7 var 

nasil bir modifiye yapmaliyim yardimlarinizi rica ederim

466766B7-23D0-4136-883B-108CB644F770.jpeg

E6B7D6EE-E444-422E-A92E-106EAB60CF99.jpeg

22246018-8BE2-4B7C-B8A0-CB72D6C7EB70.jpeg

4DDE756F-B1BB-432D-AADC-5EE418DD85D6.jpeg

8A41696A-1FA1-493F-BA3B-7443C2EAE7C4.jpeg

224ACE6B-AD34-49BD-A6E3-5E3C39E91C21.jpeg

Moderatör tarafında düzenlendi:
Aleyküm Selam Değerli @Selimyapağ hocam öncelikle forumumuza hoşgeldiniz.

Aracınız çok güzel, oldukça temiz görünüyor. :)

7 ile 7,5 arasındaki farkları ayrıntılı şekilde anlatan konular mevcut forumumuzda.

Onun dışında bu aracı modifiye etme konusuna gelirsek;

İlk olarak orijinal çıkma 17'' Dijon (Standart Highline Jantı) bulabilirseniz, jantları Dijon'lar ile değiştirin derim.

Onun dışında şu meşhur, Aliexpress'de satılan 6.5'' Makyajlı Kasa Golf ekranından alıp takabilirsiniz.

Araca LED Stop veya 7,5 Kasa'nın kayan sinyalli LED Stop'larından taktırabilirsiniz. (Hem bu işlemde, hem de jantta aracın üstünden çıkanları satacağınızdan dolayı işlemler bayağı uyguna geliyor.)

Ön farları, eğer çıkma bulabilirseniz Standart Highline farları olan Bi-Xenon Basic farlar ile veya U LED'li Bi-Xenon Plus farlar ile değişebilirsiniz, ama tabi bu işlem biraz maliyetlidir diğerlerine göre. @forjust1day

1.400-2.000 TL gibi bir maliyetle Katlanır ayna takabilirsiniz.

Direksiyonu fonksiyonel yapabilirsiniz.

Araca Sis farı taktırabilirsiniz.

Şimdilik aklıma gelenler bunlar.

Ya da bakarsınız bu kadar işlemin maliyeti yerine aracı satıp aynı model yılına ait temiz bir 2. El Highline Golf de alabilirsiniz. :)

Ön farlar için bir makul fiyatlı çözümü de ben sunayım, aliexpress’de golf 7 için golf 7.5 stilinde replika farlar bulunmakta, led olduğunuzdan muayenede kalma sorunu da yok. 

http://s.aliexpress.com/JJruAzY3

makyajlı kasa ön farlar ve stoplar ile birlikte iyi bir medya ekranı yeterli olacaktır. Bu süreçte de arka ayak aydınlatma ve kapı aydınlatması gibi küçük detayları da hallederseniz oldukça iyi bir araç olur. Golfte sınır yok hocam ama aracınız midline olduğu için eksik kablo tertibatı fazlalığından dolayı biraz daha fazla uğraşmanız gerekecek. Gerisi sizin keyfinize kalmış, koltuk ısıtma bile ekleyebilirsiniz hocam. Jant konusunda ise en kolay edileceğiniz şey olduğunu düşündüğümden en son keyfinize göre tüm jantları gördükten sonra halletmekte fayda var. Kur bu haldeyken önce yurtdışı vs gelecek olanları halletmek lazım. Dijon jantlar bulması kolay olanlardan, ancak jurva gibi jantlara yönelirseniz daha hoş ve kendine özgü kalacaktır.

Hayırlı günler son kasa 7,5 golf aldım jantlarımın ebatını yükselttiğim için dijonlarımı askıda lastikleri ile beraber duruyor satmayı düşünüyorum almak istersen irtibata geçersin görüşürüz üstündede bridgestone turanza lastikler var 

31de791d947dda6445fd91dd62c7cda7.jpg

Konu başlığı 7 ile 7,5 arasındaki fark lakin içerik bambaşka, sanırım başlığın değiştirilmesi uygun olacak gibi.

Araca piano black ic trim, 6.5” çinden ekran , xenon farlar, led stop, siyah ayna kapaklari,en kotu dover jant, sis farlari, ekrani taktiktan sonra geri gorus kamera ve sensor, otomatik far sensoru vb elinize para gectikce yapmasi cok zevkli oluyor arastirdikca yeni seyler buluyosunuz guzel oluyor bu forumda takilmanjzi oneririk uygun fiyatli satislar oluyor turkiyede 250liraya satilan ayna kapaklarini 120 liraya aldim mesela iyi gunlerr

Öncelikle ekran değişip aux kablosundan kurtulun. Sonra jant led stop. Kapaklar siyah boyanabilir

Sent from my iPhone using GolfTutkusu mobile app powered by Tapatalk

Hocam merhabalar ..

Aracı gösteren bana göre 2 şey vardır.

1-) jant

2-) led stop far u led falan 

bence bu 2 si aracın kaderini değiştirir..

daha sonrası için 

3-) yay

4-) katlanır aynalar

5-)aynalara karbon kapak ya da siyah kaplama olabilir belki

6-) sonrası motora girmemiz lazım :D  

"7 ile 7,5 arasındaki farklar..."

Arkadaşlar ben bu konu hakkında halen NET BİLGİ bulamadım. Uzman bir arkadaş sabit bir konu açsada öğrensek şu farklar nelermiş. Youtube bakıyorum yok boyu uzun, kuyruğu kısa vs. video çekenler olmuş ama İNANDIRICI gelmiyor...

Geri
Üst Alt