Golf 6 Rutin Bakım ve Kavrama Değişimi Hakkında

Emre34

Yeni Üye
İsim
Emre
Arkadaşlar 1.4 tsi dsg 2010 model aracımın kavramasının değişmesi gerektiğini öğrendim 2.viteste titreme bazen de vites geçişlerinde hafif vuruntu var. Bu şikayetle otomatik şanzımancıya gittim test sürüşü yapıldı ve kavramanın en kısa zamanda değişmesi gerektiği hatta bu şekilde kullanmaya devam edersem volant ve elektronik kartın da bozulabileceği söylendi. Aracım 90 binde ve bugüne kadar en ufak şeylerde bile hep yetkili servislerde bakımları yapılmış. En son kavrama değişimi 27 binde yapılmış. Yetkili servisi aradım baskı balata 3800, volant eğer değişmesi gerekirse 3200, işçilikte 1400 tl fiyat verdiler. toplam fiyat üzerinden %16 zubizu indirimi olduğunu da eklediler. Sanayideki otomatik şanzımancılara sordum 3000 civarı fiyat verdiler eğer volant bozulmuş ve değişmesi gerekiyosa ona da 1750 tl civarı dediler.

Bi an önce bu işi çözmek istiyorum. Özel serviste 3000 - 4750 arası, yetkili serviste de indirimli fiyatlara göre 4500 - 7000 arası bi rakam çıkıyo. Ne yapmalıyım ne önerirsiniz? 

Ek olarak 90 bin bakımını sordum, özel servis 480, yetkili servis 780 tl fiyat verdi. Forumda biraz araştırdım bana yüksek geldi bu fiyatlar. Sizce normal mi?

Moderatör tarafında düzenlendi:
@Emre34 aracınızın kavramasını yetkili servis de inceledi mi, yoksa sadece fiyat mı aldınız? özel serviste kullanılan parçalar orijinal mi?

@asdfg112 yetkili servise hiç gitmedim sadece telefondan işçilik ve parça fiyatı sordum. kavramanın bitik olduğunu hem gittiğim 2 farklı otomatik şanzımancı hem de iyi bi vw ustası araçla test sürüşü yaptıktan sonra söylediler. özel servis LUK marka orijinal parça kullanacağını belirtti, üzerinden çıkan da LUK marka zaten dediler. yetkili servise gitsem aracın hep yetkili servise gitmiş olmasının bi avantajı olurmu acaba?

@Emre34 yerinizde olsam mutlaka yetkili servise bir uğrardım. fazla ayrıntı vermeden vites geçişlerinde titreme olduğunu söyleyin, onlar inceleyip size problemin nerede olduğunu söyleyecektir. şimdiye kadar hep yetkili serviste bakımı yapılmışsa belki ilave indirim de yapabilirler.

eğer özel servisle aradaki fark fazla olursa o zaman tekrar düşünürsünüz.

@asdfg112 yetkili servise hiç gitmedim sadece telefondan işçilik ve parça fiyatı sordum. kavramanın bitik olduğunu hem gittiğim 2 farklı otomatik şanzımancı hem de iyi bi vw ustası araçla test sürüşü yaptıktan sonra söylediler. özel servis LUK marka orijinal parça kullanacağını belirtti, üzerinden çıkan da LUK marka zaten dediler. yetkili servise gitsem aracın hep yetkili servise gitmiş olmasının bi avantajı olurmu acaba?
Evet kullanılan LUK ama parekende satılan LUK kalitesine göre değişiyor atıyorum çek cumhuriyeti malı ile alman malı arasında fiyat ve kalite farkı vardır

Istanbuldaysaniz isinin ehli bir servis tavsiye edebilirim. Konusup fikirlerini alirsiniz

Sent from my iPhone using Tapatalk

Istanbuldaysaniz isinin ehli bir servis tavsiye edebilirim. Konusup fikirlerini alirsiniz

Sent from my iPhone using Tapatalk

Pendikteyim. Olabilir, fikir almakta fayda var.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Yetkili serviste yapılan işlemin 2 yıl garantisi var hocam bunuda dikkate alın.Ben yetkili servis diyorum.

SM-E500H cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

@Emre34 Öncelikle geçmiş olsun, Benim aracımın' da Volantı nın değişmesi gerektiğini söylediler, 2014 model DSG, 40000 bin bile değildi araç, Full servis bakımlı, bana 4372 TL fiyat verdiler, doğuş otoyu aradım iyiniyeti devam ediyor vs., şikayetvar.com a şikayetimi dile getirdim yetkili srrvisi aramış doğuş oto 2500 TL işçilik dahil yaptılar, sanayiden de 2000 TL istiyorlardı, ortalama %40 indirim yaptılar. Bende doğuş otoyu ara yada şikayetvar.com a şikayetini yaz zaten arıyorlar seni 2-3 gün içinde dönüş yapıyorlar fiyatla ilgili.

Bugün servise gittim araca bakıldı test sürüşü yapıldı. Mekatronik arızası ve kavrama değişimi yapılması gerekiyo dediler. Takriben 10 bin küsürlerde bi rakam telaffuz edildi indirimlerle birlikte. Yaştan dolayı araba hiç bi garantiden faydalanamıyo tüm bakımları serviste yapılmış olmasına rağmen. Demekki 7 yaşından büyük dsg li araba almak çok büyük bi kumarmış.. Özel servislerin yolunu tutucam yapacak bişey yok.

@Emre34 Öncelikle geçmiş olsun, Benim aracımın' da Volantı nın değişmesi gerektiğini söylediler, 2014 model DSG, 40000 bin bile değildi araç, Full servis bakımlı, bana 4372 TL fiyat verdiler, doğuş otoyu aradım iyiniyeti devam ediyor vs., şikayetvar.com a şikayetimi dile getirdim yetkili srrvisi aramış doğuş oto 2500 TL işçilik dahil yaptılar, sanayiden de 2000 TL istiyorlardı, ortalama %40 indirim yaptılar. Bende doğuş otoyu ara yada şikayetvar.com a şikayetini yaz zaten arıyorlar seni 2-3 gün içinde dönüş yapıyorlar fiyatla ilgili.
arabam 2010 model yaştan dolayı iyi niyet vs. hiçbirinin kapsamına girmiyo maalesef.

Geri
Üst Alt