R desing Başladı ( YARDIM )

armando

Katılımcı Üye

İsim
armand
Arkadaşlar yeni golf almaya tam karar vermiştim ki  :D  hanım biraz daha bekle dedi  :(  Ama en azından istersen arabaya yeni aksesuarlar alabilirsin onayını alır almaz, İlk olarak lastik , jant ve yay değişimini yaptım. 17" replika jant'tan vazgeçip yerine 18" Flow Form teknolojisi ile yapılan tse garantili jant ve petlas yeni ayakkabılar aldım,Yay olarak da Eibach taktım.  :D

ilk defa bu yayı kullanan biri olarak yol tutuşu ve lastiklerin direnji harikaydı  :'(  Lakin dün otobana çıkıp birazcık hız yaptığımda ise yoldaki hafif yüksekliklerde arac baya yaylanıyor,bu normal mi ?

IMG_0092.JPG

IMG_0095.JPG

Otobandaki yol dalgalanmalarında aracın sekmesi normal.Üzerindeki standart amortisörler yaylanmayı sönümleyemiyor.Bu yüzden de sekiyor.Köprü geçişlerinde daha çok hissedersiniz.

Arkadaşlar yeni golf almaya tam karar vermiştim ki  :D  hanım biraz daha bekle dedi  :(  Ama en azından istersen arabaya yeni aksesuarlar alabilirsin onayını alır almaz, İlk olarak lastik , jant ve yay değişimini yaptım. 17" replika jant'tan vazgeçip yerine 18" Flow Form teknolojisi ile yapılan tse garantili jant ve petlas yeni ayakkabılar aldım,Yay olarak da Eibach taktım.  :D

ilk defa bu yayı kullanan biri olarak yol tutuşu ve lastiklerin direnji harikaydı  :'(  Lakin dün otobana çıkıp birazcık hız yaptığımda ise yoldaki hafif yüksekliklerde arac baya yaylanıyor,bu normal mi ?

Ekli dosyayı görüntüle 15659

Ekli dosyayı görüntüle 15660
Hayırlı olsun, kazasız belasız binin inşallah.

@driver_can hocam peki bu dalgalanmaları kaybetmek sanırım biraz zor   :blink:  Amortisörleri de değiştirsek durum ne olur :D

@driver_can hocam peki bu dalgalanmaları kaybetmek sanırım biraz zor   :blink:  Amortisörleri de değiştirsek durum ne olur :D
O şekilde bir masraf yapmak yerine coilover sistemine geçiş yapabilirsiniz kaliteli markalarda sorun yaşamazsınız.Birde tavsiyem marşbiyeldeki göçüğü de yaptırın madem görsel harcamalara giriştiniz araç dışarıdan kusursuz durur.Led stop oem basic xenon vs gibi parçalarla görselliğini güzelleştirebilirsiniz.

@driver_can hocam aracta ufak tefek kusurlar var bu hafta kaportaya girecek ve sonrasında ise ön tampon ve mat beyaz kaplama yapılacaktır :D   coilover için önerebileceğin bir marka varmı ?

Fiyatına göre yüksekten başlayarak kw,st,vogtland ve eibach olarak gider.Kur çok yükseldi sıfır almak ciddi bir harcama gerektiriyor.İkinci el düşünülebilir onu da düzgün ürün bulmak gerekli.Bence eibach ile devam edin şu aşamada.Yine spor yaylar içinde en konforlularından biridir.Taktığınız eibach yay kırmızı mı siyah mı?

Moderatör tarafında düzenlendi:
@driver_can hocam kırmızı sem tuning ten aldım ürünü,renk konusunda fark nedir?

Kırmızı renk 5 cm düşürür fakat serttir bu yüzden sekme yaşıyorsunuz siyah olan 3.5 cm düşürür ama daha konforludur.

Geri
Üst Alt