Golf 7 Halojen Farların Sıkıntısı

İsim
Hüseyin
Merhaba arkadaşlar aracımı 2014 ocak ayında aldım farlarım bu duruma geldi acaba nedendir kronik sorun mu acaba? Çözümü var mıdır acaba bilgisi olan yardımcı olabilecek arkadaş var mı bana :)   Fotoğraflar gündüz olduğu halde belli oluyor belirli açılardan. Gece olduğu zaman yandan baktığımızda bariz şekilde belli oluyor. ama karşıdan pek belli olmuyor, farlar kapalı olduğu zamanda hiç belli olmuyor.  

WhatsApp Image 2018-05-26 at 13.39.14(1).jpeg

WhatsApp Image 2018-05-26 at 13.39.14.jpeg

WhatsApp Image 2018-05-26 at 13.39.17.jpeg

WhatsApp Image 2018-05-26 at 13.39.18.jpeg

Moderatör tarafında düzenlendi:
sadece halojen değil hepsinin sıkıntısı onlar artacak artacak artacak taki farları etkileyip gündüz bile gözükene kadar bende öyle şuan :D

Uzun yol cok yapiyorsunuz sanirim bunlarin hepsi tas izi, hani bir arabanin arkasina girersiniz citir citir sesler gelir ama gozle gorulur birsey olmaz.O minnacik kum tanelerinin yuksek hizda carpip yaptigi etki
Oyle ise pasta cila duzeltir ustune seffaf filmde korur farlari 

ama benim farinda cok pis sabun ve su lekesi var yazin antalya sicaginda farlarda sabun oyle kurumus ki icide disida berbat halde onun temizligi nasil olur ?

Pasta cilaya hepsi geçer tertemiz olur. Benim önlerde de aynı sorun vardı, çok belli olmasa da biraz buğulanma izi vardı. Pasta cila ile cam gibi oldu. En iyisi pasta cila yaptırıp sonra da şeffaf folyo kaplatmak.

Taş izi ile filan alakası yok kardeşim. Benim Golf’te de var aynı problem aracım 2013 model ve daha 13 bin KM’de hiç uzun yol yapılmadı diyebilirim. Vw grubunda yılların vermiş olduğu bir yıpranma. Zaten dikkat edersen iç kısımda var bu olay yapacak pek bir şey yok gibi[emoji848]

Sent from my iPhone using GolfTutkusu mobile app powered by Tapatalk

Bunu bir problem veya kronik sorun olarak değerlendiremeyiz.

Taş izi ile filan alakası yok kardeşim. Benim Golf’te de var aynı problem aracım 2013 model ve daha 13 bin KM’de hiç uzun yol yapılmadı diyebilirim. Vw grubunda yılların vermiş olduğu bir yıpranma. Zaten dikkat edersen iç kısımda var bu olay yapacak pek bir şey yok gibi
emoji848.png

Sent from my iPhone using GolfTutkusu mobile app powered by Tapatalk
aynen hocam taş izi değil çünkü dıştan baktığın zaman tırnağa filan takılmıyor öyle olsa pasta filan işe yarar bi nebze içten olmuşmuş bunlar.

Pasta cila ile çözecekler çok dikkatli olsunlar, piyasada far temizliği yapıyorum diye far camının yarısını kazıyan ve çizikleri adam akıllı yok edemeyen bir sürü beceriksiz var. Biraz sabır ve işçilik gerektiren bir konu.

İşlem kuvvetli aşındırıcılar ile yapıldığında yüzeye eskisinden daha fazla zarar verilebilir ve geri dönüşü olmaz.

Şötle bir ürün ile uygulamayı dikkatlice kendiniz de yapabilirsiniz. Dışarıda 100-150 TL arası para istiyorlar ve çoğu adi pasta kullanıyor. Hem bütçenize hem farınıza yazık.

https://www.hepsiburada.com/meguiars-plastx-far-temizleyici-ve-parlatici-seti-p-OTOTODUK010957

Pasta cila ile çözecekler çok dikkatli olsunlar, piyasada far temizliği yapıyorum diye far camının yarısını kazıyan ve çizikleri adam akıllı yok edemeyen bir sürü beceriksiz var. Biraz sabır ve işçilik gerektiren bir konu.

İşlem kuvvetli aşındırıcılar ile yapıldığında yüzeye eskisinden daha fazla zarar verilebilir ve geri dönüşü olmaz.

Şötle bir ürün ile uygulamayı dikkatlice kendiniz de yapabilirsiniz. Dışarıda 100-150 TL arası para istiyorlar ve çoğu adi pasta kullanıyor. Hem bütçenize hem farınıza yazık.

https://www.hepsiburada.com/meguiars-plastx-far-temizleyici-ve-parlatici-seti-p-OTOTODUK010957
hocam pasta cila ile çıkmıyor ki bunlar farklı bişey

@huseyinkaraduman ben genel yazmıştım :)  sizinkiler ara katmanda küçük hava kabarcığı gibi duruyor ancak fotoğraftan anlamak zor.

Aslında böyle bir kusur ayıplı ürün kategorisine girer mi bilemiyorum ama kullanımdan kaynaklı olabilecek bir şey değil gibi. Servisle görüştünüz mü?

Geri
Üst Alt