Kullandığınız İlk Araç Neydi?

AhmetCakmak

Yönetici
İsim
Ahmet Çakmak
İlk kez kullanmış olduğunuz araç neydi?

Benim ilk kez kullandığım araç, henüz ehliyetim yokken araba sürmeyi öğrendiğim 2007 model bir Seat Leon'du. Oldum olası o yıllardaki kasa olan MK2 Leon'a hep ayrı bir sempatim olmuştur :)  O zamanların bana göre en güzel binek arabasıydı.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Bizim zamanımızda yazdığınız araçlara binmek hayaldi
emoji3.png

ilk kullandığım araç Kartal
emoji41.png

Sent from my SM-G960U1 using GolfTutkusu mobile app powered by Tapatalk

Benim yazdığım mı hayaldi hocam ? 8D

İlk şöför koltuğuna oturduğum araba 88 model 4 vites şahindi. Sene 1998 yaşım daha 12 idi. 

Sonra 2003 yılında yaşım 17 iken kendi harçlıklarımla biriktirdiğim parayla ve daha sonrası 18 ay taksitle 98 model tipo almıştım. 

Arkadaşlarım mahalle arasında bisiklete biniyordu ben tipoya. Ergen çağlarım olduğu için mahallede ne kadar güzel kız varsa peşimde idi. Hey gidi günler heyyy  8D

12 yaşımda siteden bi arkadaşımın annesinin opel corsasını kaçırmıştık, ilk onu sürdüm :)  

Daha sonra 13 yaşımda Renault Fluence ile ciddi manada öğrenmeye başladım  :D  

16 yaşımda da 1.5 aylık daha yeni bir Ford Focus'umuz vardı onla kaza yaptım, alçak bi balkonun altına girdim :D  Babam ne kızmıştı yav :D :D  

İlk kullandığım araç incek taraflarında bir tarlada 99 model Opel Astra G kasa idi ancak ona da kullanmak denirse. Sürücü kursunda ilk defa trafiğe çıktığım araç 07 Hyundai Accent ile olmuştu. Ehliyet için uğraşırken adam akıllı kullandığım tek araba hyundai olup o zamanlar araba dünyasını hiç bilmediğim için alsam mı bir tane diye düşünmeye başlamıştım, tabi o derenin üstünden çok sular aktı.

Asıl zehri veren ilk kullandığım araç ise 2016 Audi TTS olmuştu, bir saat gazladıktan sonra golfe geri oturduğumda ben daha araba sürmemişim demem bir oldu. Yeni mühendis maaşı ile Golf 7 sürebilmek bile büyük şans ancak her yeni kasa tt gördüğümde keşke diye bakmadan duramıyorum :rolleyes:

İlk kullanılan araç ve ilk spor araba diye ayırmak lazım bu konuyu :)  

Ben babamdan dolayı şanslı olanlardanım [emoji3] ilk arabamız opel astra karavandı doğan şahin zamanı uzay gemisi gibiydi sonrası hala beğendiğim bmw 5.20 D hiç unutmamdım ehliyetsiz çok dayak yemiştirim [emoji3]

D6503 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ben babamdan dolayı şanslı olanlardanım
emoji3.png
ilk arabamız opel astra karavandı doğan şahin zamanı uzay gemisi gibiydi sonrası hala beğendiğim bmw 5.20 D hiç unutmamdım ehliyetsiz çok dayak yemiştirim
emoji3.png

8D 8D

İlk şöför koltuğuna oturduğum araba 88 model 4 vites şahindi. Sene 1998 yaşım daha 12 idi. 

Sonra 2003 yılında yaşım 17 iken kendi harçlıklarımla biriktirdiğim parayla ve daha sonrası 18 ay taksitle 98 model tipo almıştım. 

Arkadaşlarım mahalle arasında bisiklete biniyordu ben tipoya. Ergen çağlarım olduğu için mahallede ne kadar güzel kız varsa peşimde idi. Hey gidi günler heyyy  8D
Yakışır hocam, gerçi güzel kızların peşinizde koşması için Tipo’ya da ihtiyaç yok ama. :(' &:

• Beğen
Tepkiler: Nfk
Ben babamdan dolayı şanslı olanlardanım
emoji3.png
ilk arabamız opel astra karavandı doğan şahin zamanı uzay gemisi gibiydi sonrası hala beğendiğim bmw 5.20 D hiç unutmamdım ehliyetsiz çok dayak yemiştirim
emoji3.png

Ehliyetsiz araba kullanmanın zevki bambaşkadır hocam.  &:  @Nfk @Alperen099

Aynı zamanda sürekli çok iyi beyin jimnastiği yapmayı da sağlar, çevirme görürsem ne yapabilirim diye yol boyunca 4-5 tane dahiyane plan üretebilirsiniz. 8D

Ben ehliyeti aldıktan sonra araba kullanma isteğim pek olmuyor eskisi gibi. 8D

Her şeyde olduğu gibi yasak olan şeyler daha çok ilgimizi çekiyor. &:

Moderatör tarafında düzenlendi:

Geri
Üst Alt