Golf'den Tiguan'a Geçiş

İlker34

Katılımcı Üye

İsim
İlker bal
Merhaba arkadaşlar geçtiğimiz hafta çok sevdiğim arabamı değiştirdim. 2017 model Tiguan 1.4 tsi DSG Rline  mavi renkli bir araç aldım.35.000 km’de  gayet temiz kullanılmış, düzgün bir araç. Şimdi dilimin  döndüğü kadarıyla  iki aracın arasındaki,farkları anlatmaya çalışacağım. İlk önce yalıtım; golf gerçekten çok kaliteli bir yalıtıma sahip fakat Tiguan bir kademe daha yukarıda. Benim aracımda 20 inç jant olmasına rağmen yol sesi çok az rüzgâr sesi çok az kabine yansıyor. Motor sesi neredeyse hiç yok. Performans tabii ki zayıf, hantal kalıyor. Golf karşısında tüketim daha yüksek çünkü ağır, rüzgâr direnci yüksek, lastiklerim  büyük. Malzeme kalitesi golf dolaylarında, standart donanım biraz zayıf tüm wolswagenlerde olduğu gibi. Aracımda bazı opsiyonlar var bunlar gerçekten günlük kullanımı kolaylaştırıyor. Adaptif hız sabitleme, şerit takip asistanı, kör nokta asistanı, ısıtmalı deri koltuklar, anahtarsız giriş ve çalıştırma, panaromik cam tavan, dynaudio ses sistemi, elektrikli bagaj, geri  görüş kamerası, dinamik şasi, park astanı gibi bazı opsiyonlara sahip ve inanın bunların birçoğu günlük hayatı çok kolaylaştırıyor. Mesela elektrikli bagaj, eller dolu iken bagajı açmaya çalışmayan bilemez  ne kadar kullanışlı olduğunu. Tamponun altında ayağı sağlıyoruz hop bagaj açılıyor. Çok kolay ve çok işlevsel, mesela adaptif şasi; kesinlikle herkes bu donanıma sahip olmalı aracın karakterini çok değiştiriyor, bambaşka bir araç kullanıyorsun hissi veriyor. Müzik sistemi yeterli daha kaliteli tabii ki olabilir ama bence yeterli standardın biraz üzerinde. Anahtarsız giriş çok güzel bir opsiyon anahtarın varlığını unutuyorsun. Hacim olarak   çok üstün, zaten sınıfta farklı olduğu için kıyaslamak doğru değil, Golf çocuklu aile için yetersiz hacme sahip zaten aracı değiştirme sebebim bu. İki yıl boyunca yaklaşık 40.000 km golf 7 1.4 tsi aracımı kullandım. Bir kez bile beni üzmedi,yarı yolda bırakmadı .Hiçbir masraf açmadı çok güzel deneyimler yaşadım.Satarken içim buruldu üzüldüm dönüp arkama bakmadan yeni sahibine teslim ettim.Allah kaza bela vermeden uzun yıllar kullanır inşallah.Bir gün sonrada yeni aracımı aldım içine bindiğimde aslında çok da yanlış yapmadığımı fark ettim.Kaliteli ve premierum hissi  olan bir model.Kafamda bazı soru işaretleri vardı,golf gibi  kaliteli veya iyi hissettiriyor.Bunların artık tamamı kayboldu kafamdan  gerçekten kaliteli bir araç Ve kesinlikle tavsiye edebilirim.

Yazım hatalarını düzeltmeye çalıştım. Okuduğunuz ve uyardığınız için teşekkür ederim.

6514F3B6-AE53-497A-B47C-11DCD9B07F4A.jpeg

FF60019D-512F-454C-9613-363CE40E71C6.jpeg

Moderatör tarafında düzenlendi:
 Merhaba arkadaşlar geçtiğimiz hafta çok sevdiğim arabamı değiştirdim 2017 model Tiguan 1.4 tsi DSG Rline  mavi renkli bir araç aldım 35k kmde  gayet temiz kullanılmış düzgün bir araç şimdi dilimin  döndüğü kadarıyla  İki aracın arasındaki farkları anlatmaya çalışacağım ilk önce yalıtım golf gerçekten çok kaliteli bir yalıtıma sahip fakat Tiguan bir kademe daha üste benim aracımda 20 inç jant olmasına rağmen yol sesi çok az rüzgâr sesi çok az kabine yansıyor motor sesi neredeyse hiç yok performans tabii ki zayıf hantal kalıyor  golf karşısında tüketim daha yüksek çünkü ağır rüzgâr direnci yüksek lastiklerim  büyük  malzeme kalitesi golf dolaylarında standart donanım biraz zayıf tüm wolswagenlerde olduğu gibi aracımda bazı opsiyonlar var bunlar gerçekten günlük kullanımı kolaylaştırıyor adaptif hız sabitleme şerit takip asistanı kör nokta sistemi ısıtmalı deri koltuklar Anahtarsız giriş ve çalıştırma panaromik cam tavan dynaudio ses sistemi Elektrikli bagaj geri görüş kamerası dcc pla gibi bazı opsiyonlara sahip Ve inanın bunların birçoğu günlük hayatı kolaylaştırıyor mesela elektrikli bagaj eller dolu iken bagajı açmaya çalışmaya bilemez ne kadar kolay ve işlevsel olduğunu tamponun altında ayağı sağlıyoruz hop bagaj açılıyor çok kolay ve çok işlevsel mesela adaptif şas Ve inanın bunların birçoğu günlük hayatı kolaylaştırıyor mesela elektrikli bagaj eller dolu iken bagajı açmaya çalışmayan bilemez ne kadar kolay ve işlevsel olduğunu tamponun altında ayağı sağlıyoruz hop bagaj açılıyor çok kolay ve çok işlevsel mesela adaptif şasi Kesinlikle herkes bu donanıma sahip olmalı aracın karakterini çok değiştiriyor bambaşka bir araç kullanıyorsun hissi veriyor  müzik sistemi çok yeterli daha kaliteli tabii ki olabilir ama bence yeterli standartın üzerinde Anahtarsız giriş çok güzel bir opsiyon anahtarın varlığını unutuyorsun  hacim olarak  Çok çok üstün zaten sınıfta farklı olduğu için kıyaslamak doğru değil ama golf Çocuklu bir aile için yetersiz hacme sahip zaten aracı değiştirme sebebim bu idi iki yıl boyunca yaklaşık 40.000 km golf yedi 1.4 tsi aracımı kullandım  Bir kez bile beni üzmedi yarı yolda bırakmadı hiçbir masraf açmadı çok güzel deneyimler yaşadım üzerine donanımlar ekledim bunlar hep keyif verdi satarken içim buruldu üzüldüm dönüp arkama bakmadan yeni sahibine teslim ettim Allah kaza bela vermeden uzun yıllar kullanır inşallah bir gün sonrada yeni aracımı aldım içine bindiğimde aslında çok da yanlış yapmadığımı düşündüm gerçekten kaliteli ve Premierum hissi  olan bir model Kafamda bazı soru işaretleri vardı golf ile ne kadar benzer veya kaliteli veya iyi hissettiriyor bunların artık tamamı kayboldu kafamdan  gerçekten kaliteli bir araç Ve kesinlikle tavsiye edebilirim
/monthly_2018_05/6514F3B6-AE53-497A-B47C-11DCD9B07F4A.thumb.jpeg.285ac47b8c1f982c703f16c3fdb05f1f.jpeg
/monthly_2018_05/FF60019D-512F-454C-9613-363CE40E71C6.thumb.jpeg.69bb3c5ec7eae259ff870718cbc60f40.jpeg
Hayırlı olsun gule gule kullanın R line modelleri cogaldı [emoji4]

Sent from my iPhone using GolfTutkusu mobile app powered by Tapatalk

Hocam hayırlı olsun. 

Keşke yazınızda noktalama işaretlerimizden de kullansaydınız 
Aslında çok dikkat ederim fakat bana cep telefonumdan dikte ile yazdım o sebeple biraz kaçırdım kusura bakmayın lütfen

@İlker34 hayırlı uğurlu olsun hocam. Tekerinize taş değmesin. Araç hem görsel hemde donanım olarak şahane  :'(

Hayırlı olsun İlker Hocam. Güle güle kullanın. Sizin de gelmenizle forumda 6-7 tane Tiguancı olduk. &:

@brave @setirekli @sedobey @baransaglik05 Diğer hocamızın nick unuttum onda da 19” jantlı R-Line vardı. :)

Hayırlı olsun İlker Hocam. Güle güle kullanın. Sizin de gelmenizle forumda 6-7 tane Tiguancı olduk.

[mention=5087]brave[/mention] [mention=2719]setirekli[/mention] [mention=2452]sedobey[/mention] [mention=191]baransaglik05[/mention] Diğer hocamızın nick unuttum onda da 19” jantlı R-Line vardı.[emoji4]

Hadı yaa abı tıguanlar fiyatları uctu yaa

Sent from my iPhone using GolfTutkusu mobile app powered by Tapatalk

Bir daha dikte ile yazı yazmayacağım  Çok kötü olduğuna şahit oldum 
Yine fena olmamış hocam, dikte ile yazıp daha sonra küçük yerler düzeltilebilir. :)

Geri
Üst Alt