Seat Leon Fr Detailing ( Bol Fotoğraf İçerir )

GokhanB

Katılımcı Üye

İsim
Gökhan Bilgin
Arkadaşlar selamlar geçtiğimiz pazar aracıma bir abimizin dükkanında boya düzeltme ve parlatma işlemleri yaptık bende ufak tefek yardım ettim tabi :D

Aracımın durumu çok kötü değildi aslında ilk sahibi sağolsun bütün boya koruma işlemlerini dby detailing'te yaptırmış :) kaput filminde ufak tefek hareler çizikler klasik b sütunu ve far stop kılcak çizikleri o yüzden çokta zorlanmadık açıkçası ( böyle diyorum ama sabah 10'da başlayıp gece 23 gibi bitirdi yıldıray abi :D )

Tabi madem böyle bir uygulama yaptınız neden seramik kaplama yapmadınız dediğinizi tahmin edebiliyorum son zamanlarda oldukça popüler çünkü fakat şöyle bir durum var benim açımdan ayda belki 300 kilometre yapıyor araç onun dışında kalan zamanlarını kapalı otoparkta güneş dahil görmüyor anlayacağınız çok fazla binilmiyor o yüzden seramik kaplamaya o kadar para vermek istemedim ve cilalamayı sevenlerdenim ilk etapta koruma olarak chemical guys butter wet wax kullandık bundan sonra auto finesse temptation kullanacağız daha sonra gözümü autoglym hd wax'a dikmiş durumdayım ondan almayı düşünüyorum. Chemical guys jet seal ürününü hiç kullanmadım açıkçası merakta ediyorum ama son kurlardan dolayı rakamları uçtu gitti elinde olup sonlarına gelmiş olan varsa talip olabilirim :) Kullanan varsa yorumlarıda önemli tabi. Bu işlemlerden sonra aracımı çift kova tekniğiyle valet pro poseidon car wash şampuanla yıkayıp üç dört yıkamada bir auto finesse finale ve atas hydrorep uygulamayı düşünüyorum önemli olan artık boyayı bu şekilde koruyabilmek ve muhafaza etmek :)

Çok uzun yazmışım kontrol edince ben bile sıkıldım :D Zaman ayırıp okuyanlara ve maşallah eksik etmeyenlere teşekkürler iyi forumlar :)

Öncesinde eski leon fr'larımıda paylaşayım dördüncü leonum oldu artık :)

2014 haziran 140 hp manuel fr bunu sıfır almıştık

2015 temmuz ayı 2012 mk2 fr sunroof bixenon opsiyonuyla 11 bin kilometrede almıştık en sevdiğim buydu ufak tefek eklemeler yapmıştım kendimce

2016 mart ayı 150 act dsg fr 18 jant kulakçık seat sound 6.5 ekran opsiyonuyla çok güzel bir arabaydı 

Bursa'da yaşayıp titizim uygulama yaptırmak istiyorum diyenlere kesinlikle tavsiye ederim kendisi honda özel servisinin sahibidir gidip aracınızı gösterip uygulama yaptırabilirsiniz facebook sayfasını paylaşıyorum Honda Birkar Özel Servis Yıldıray Öztürk https://www.facebook.com/Honda-Birkar-Özel-Servis-Yıldıray-Öztürk-164712944355826/?hc_ref=ARSvvadnb-In_X6ELbbPdfgUbo_0IgsjukBso2T8LKy_J7jyURN-ump-WcW34K0_2jk&fref=nf

Geçelim kullandığımız malzemelere eksikler olabilir gözümden kaçan yazmayı unuttuğum

Chemical Guys Citruswash+Gloss Şampuan
Valet Pro Bilberry Jant Temizleyici
Valet Pro Dragons Breath Demir Tozu Temizliği
Wheel Woolies A Kit Jant Fırçaları
Valet Pro All Purpose Cleaner Genel Temizleyici
Meguiars Clay Bar Kil
Meguiars Quik Detailer Kil Kaydırıcı
Valet Pro Leather Soap Deri Temizleyici
Auto Finesse Spritz İç Detay Temizleme ve Koruma
Menzerna 400-2200-4500
Chemical Guys Butter Wet Wax Sıvı Cila
Auto Finesse Temptation Katı Cila
Gyeon Glass Cam Temizleyici
Meguiars Endurance Lastik Parlatıcı
Rupes LHR 21 MARK II DLX Orbital Polisaj Makinesi
Rupes ibrid Nano Orbital Polisaj Makinesi

Geçiyorum Fotoğraflara Öncesi Sonrası Olarak

SONRASI

Sol taraf öncesi sağ sonrası

Sol öncesi sağ sonrası

[mention=594]Gökhan Bilgin[/mention]
Hocam dehşet olmuş. Maşallah makina ateş ediyor. Mermiye kafa atar dedikleri cinsten.

Çok güzel bir konuydu zevkle okudum.

Ayrıca plakadaki isim baş harfleri detayı da gözümden kaçmadı.
Çok teşekkürler evet öyle denk geldi plaka aracı ilanda gördüğümde heyecandan plakaya dikkat etmemiştim bile arkadaşım söyledi banada plakada güzel denk gelmiş falan diyince anladım aldığım kişiyede özel değildir inşallah dediğimde yok neden diyince benim isim soyisim dediğimde oda çok şaşırdı kısmetimizde varmış heralde

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Maşallah çok iyi iş çıkmış. Altyapı DBY imzalı olmasa 1-2 gün daha sürermiş titiz birisine teslim edilmiş belli :)  orta direkteki piano black yerlere nasıl bir işlem uygulandı acaba? Kanayan yara resmen orası. Temizletip folyo kaplatmayı düşünüyorum  

Maşallah çok iyi iş çıkmış. Altyapı DBY imzalı olmasa 1-2 gün daha sürermiş titiz birisine teslim edilmiş belli [emoji4] orta direkteki piano black yerlere nasıl bir işlem uygulandı acaba? Kanayan yara resmen orası. Temizletip folyo kaplatmayı düşünüyorum  
Menzerna 400 uygulandı teşekkürler

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Konuyu hortlatıyorum ama evde sıkılıp otururken eski fotoğraflara bakıyordum 6 haziran 2018'de jet seal uygulamışım ama fotoğraf paylaşmamışım onu farkettim uygulama sonrası fotoğraflarınıda paylaşayım :)

Profesyonel fotoğraflar gölgede çekmişim renk biraz daha soluk kalmış ama yansımalardan parlaklık anlaşılıyor

IMG_1584.JPG

IMG_1585.JPG

IMG_1586.JPG

_DSC0015.JPG

_DSC0016.JPG

_DSC0011.JPG

_DSC0012.JPG

_DSC0013.JPG

_DSC0014.JPG

Moderatör tarafında düzenlendi:
Konuyu hortlatıyorum ama evde sıkılıp otururken eski fotoğraflara bakıyordum 6 haziran 2018'de jet seal uygulamışım ama fotoğraf paylaşmamışım onu farkettim uygulama sonrası fotoğraflarınıda paylaşayım :)

Profesyonel fotoğraflar gölgede çekmişim renk biraz daha soluk kalmış ama yansımalardan parlaklık anlaşılıyor

Ekli dosyayı görüntüle 31022

Ekli dosyayı görüntüle 31023

Ekli dosyayı görüntüle 31024
Maşallah hocam, ama müsaade ederseniz ben şu eski Mk2'nizi biraz övmek istiyorum. :D

Normalde otomobilde beyaz rengi sevmem (premium segment sedefli beyaz otomobiller hariç) ama Leon Mk2 ve beyaz gerçekten çok güzel bir ikili.

Mk2 nin tasarımını o kadar beğeniyorum ki Mk3 ilk çıktığında fuarda görmüş ve tasarımda ciddi değişiklikler yaptıkları için resmen sinirlenmiştim. :D  Mk2'nin tertemiz bir tasarımı var bence, hiçbir aşırılık çok.

Sonradan Mk3'ü de sevdik ama Mk2'nin yeri başka bence. FR ve Copa Plus gerçekten çok şık. Aero tamponlar hangi versiyonda oluyordu? 

Şunun güzelliğine bakın yahu, maşallah. :D   (y)

nlPmVa.jpg

@frknyldrm Teşekkürler hocam :)

Mk2 leon fr'da 2012'de çok fazla renk gelmedi o yüzden seçme şansımız pek yoktu ve ben ikinci el aldığım için hiç şansım yoktu o yüzden renk seçemedim ama seçme şansım olsa kırmızı isterdim tabi :) speed blue rengi vardı mesela asıl efsane odur tabi ama bulmak çok zor belkide hiç yoktur sunroof bixenon olan araba

Ben aldığımda çok düşüktü km'si bende bir kaç ekleme yaparak kullanmıştım fotoğrafta eibach 5 cm yay ve arkalarda 1.5 sm spacer vardı

Aero tamponlar dediğiniz şişik body kitse eğer o hiç birinde standart değildi opsiyon olarak satılıyordu ama o zamanlar çoğu arabayı sıfır halde aero kitle getirip showroom'larda sergilemişlerdi bir kaç fotoğrafınıda ekliyim hatta :)

nLXp81.jpg

vnOV1O.jpg

VvkNqq.jpg

Son fr'ın rengi ve araç gerçekten çok güzeldi, ama LFR apayrıydı be :)   :)  

@mustafacagri Sağolasın :) montsant red diye geçiyordu makyajsızda bu renk bulmak çok zor makyajlıda desire red denen renk çok benziyor Mk2 çok güzel araba gerçekten golf 6'da benzer hisleri yaşatıyor şuan ama mk2 fr duruşu çok farklı gaddar :D

@frknyldrm Teşekkürler hocam :)

Mk2 leon fr'da 2012'de çok fazla renk gelmedi o yüzden seçme şansımız pek yoktu ve ben ikinci el aldığım için hiç şansım yoktu o yüzden renk seçemedim ama seçme şansım olsa kırmızı isterdim tabi :) speed blue rengi vardı mesela asıl efsane odur tabi ama bulmak çok zor belkide hiç yoktur sunroof bixenon olan araba

Ben aldığımda çok düşüktü km'si bende bir kaç ekleme yaparak kullanmıştım fotoğrafta eibach 5 cm yay ve arkalarda 1.5 sm spacer vardı

Aero tamponlar dediğiniz şişik body kitse eğer o hiç birinde standart değildi opsiyon olarak satılıyordu ama o zamanlar çoğu arabayı sıfır halde aero kitle getirip showroom'larda sergilemişlerdi bir kaç fotoğrafınıda ekliyim hatta :)

Ekli dosyayı görüntüle 31051

Ekli dosyayı görüntüle 31052

Ekli dosyayı görüntüle 31053
Eski bir Leon MK3 sahibi olarak efsane kasa MK2 yi bu temizlikte görmek çok mutlu etti, özellikle bagajdaki SCTyi başka bir yerde görmek daha da çok :)  

Elinize sağlık bu arada detailing çalışması çok başarılı olmuş.

@cmsarikaya Teşekkürler sct'nin eski üyesiydim çok aktiftimde forumda buluşmalara vs genelde giderdim fakat Bursa başkanı denen şahıs kendini hun imparatoru sandığı için forumdan üyeliğimi sildirdim ve şuan hiç bir bağım yok sattığım arkadaşta forumda aktifti ama sanıyorum onların gruplarıda dağılmış tekrar teşekkürler :)

@Gökhan Bilgin bende eski SCT üyelerindenim, Bursa sorumlusunu bilmiyorum ama Gaziantepte yaşadığım dönemde, Eskişehirde yaşadığım dönemde çok katıldım buluşmalara şu an da senin gibi aktif değilim bende, eski güzelliği kalmadı. Neyse şimdi golf ün olduğu yerde girmeyelim oralara :)   

Maşallah Güzel iş çıkarmışsınız. Emeğinize sağlık  (y)

Geri
Üst Alt