Gündüz farı led kodlama

cemoandcemo

Yeni Üye
İsim
cem
merhabalar polo 6cde arkadaşım gündüz farına led ampul takmış ve arıza ışığı yanmış. Dün kodlama yapmaya çalıştım ama bulamadım. Bu konuda nasıl yapılacağına dair bilgisi olan var mı ?

merhabalar polo 6cde arkadaşım gündüz farına led ampul takmış ve arıza ışığı yanmış. Dün kodlama yapmaya çalıştım ama bulamadım. Bu konuda nasıl yapılacağına dair bilgisi olan var mı ?
Merhaba hocam, sorunun çözümü aşağıdaki gibidir. 

Kolay gelsin. 

09 Central Elektrik > Security key 31347 > Adaptasyon 

(1)-Leuchte4TFL LB4-Lasttyp 4 --> 06 - Led Lichtmodul

(1)-Leuchte5 TFL RB32-Lasttyp 5 --> 06 - Led Lichtmodul

Moderatör tarafında düzenlendi:
Merhaba, halojenleri çikarıp led taktım. Ariza ışığı yanmadı. Yani anormal bir şey yok şimdilik. Fakat; herkesin bildigi gibi halojen ampuller çok ısınıyor. Bu taktığımız ledler de ısınıyor ama halojen 10 ısınıyorsa led 2-3 ısınıyor gibi geldi bana. Şimdi; gündüz farının içinde, taktığımız led veya halojen ampulün tam önünde bir kisim var. Taktığım led bu kısma değebilir, sorun olur mu. Resim koymaya çalişacagim aşağıya. Bir de vcds ile gündüz farını led kodlamak ile kodlamamak arasindaki fark nedir. Isı ile ilgili olabilir mi bilemiyorum. Teşekkürler

20181217_095958.jpg

20181217_100310.jpg

@pretoria Dibine kadar değdiğine eminseniz o temas yüzeyine zarar verebilir. Ledler de gerçekten iyi ısınıyor (photon marka led kendi gövde bağlantı yerini eritmişti.)

Türkiyeden aldığım için satıcı farklı bir ürün gönderdi, yuvaya temas ettiği için onu da değiştirtmiştim. Şuan sorun yok.

@isok teşekkür ederim. Taktıklarım bunlar. Değmiyor ama çok yakın. Yerinden oynarlarsa değebilir. Halojen ampule göre biraz daha ağırlar çünkü.IMG-20181215-WA0000.jpg

@isok anladım. Gösterdiklerinizin çapi büyük galiba resimden gördüğüm kadarıyla. Onlar farın yuvasına zor girer sanki.

Birkaç gün dursunlar çıkarırım büyük ihtimalle. Teşekkürler zaman ayırıp cevap verdiğiniz için. Eyv.

@isok anladım. Gösterdiklerinizin çapi büyük galiba resimden gördüğüm kadarıyla. Onlar farın yuvasına zor girer sanki.

Birkaç gün dursunlar çıkarırım büyük ihtimalle. Teşekkürler zaman ayırıp cevap verdiğiniz için. Eyv.
Eveet...

Hala çıkarmadım, kullanmaya devam ediyorum.

Geri
Üst Alt