Akü Değişimi Arızaları

mutlubey17

Katılımcı Üye

İsim
İsmail
Herkese hayırlı ramazanlar,2013 model mıdlıne aracımızın ilk aküsü geçen yolda gelirken verilen arızalar sonucunda selektör verdi.Gidip ölçtürdüğümde bittiğini gördük yenisini aldık 70’lik AGM varta.Bağladık biz aküyü elektrikçide arızalar gitmedi.Orda bi yerde OBD soketinden bağladılar kabloyla ama program VCDS değildi,kabloda farklıydı BT özelliği olan uzaktan bağlanabilen farklı bir kabloydu orda gözüken arızalarda sadece “denge gibi bişey gözüktü” diğer star-stop hatası fln gözükmedi usulce eve geldim bende.Başka bi güncellenebilen vag kablosuyla bakıcaz 2-3 gün sonra belki gözükür diye gözükürmü ? Yorumlarınızı bekliyorum. Hatanın fotosunuda ekliyim.
Edit:Aracın fren bölümü kısmında direksiyon kutusu ile ilgili arıza kodu gözüküyodu ve silinmiyor,araçta bi arıza yok sadece programda gözüküyor bi sorun oluşurmu? /monthly_2018_05/IMG_4550.JPG.5690c66a1cfa1f5aa2825db332125555.JPG

Sent from my iPhone using GolfTutkusu mobile app powered by Tapatalk

Ekli dosyalar

• IMG_4550.JPG
    IMG_4550.JPG
    244.1 KB · Görüntüleme: 1
Sanayide bi yere bırakmıştım sorunu çözmüşler yeniden kodlama yaptık diyip 100₺ civarı bi ücret aldı.Bu neyin kodlaması ? Ort. Tüketim servis değerleri vs. Sıfırlanmış. Yapılan VAG kodlamarı silinmemiş. Bilgisi olan?

Sanayide bi yere bırakmıştım sorunu çözmüşler yeniden kodlama yaptık diyip 100₺ civarı bi ücret aldı.Bu neyin kodlaması ? Ort. Tüketim servis değerleri vs. Sıfırlanmış. Yapılan VAG kodlamarı silinmemiş. Bilgisi olan?

Akünün üzerindeki kodları ve akü markasının araca tanıtılması gerekiyor yoksa araç akü değiştiğini anlayamıyor ve çeşitli arızalar çıkartıyor start-stop vs gibi 4 yaş ve üzeri araçlarda %16 zubizu indirimi vardı keşke sanayi yerine servise gitseydiniz

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Akünün üzerindeki kodları ve akü markasının araca tanıtılması gerekiyor yoksa araç akü değiştiğini anlayamıyor ve çeşitli arızalar çıkartıyor start-stop vs gibi 4 yaş ve üzeri araçlarda %16 zubizu indirimi vardı keşke sanayi yerine servise gitseydiniz

Akü tanıtıldığında trip ve yakıt tüketim değerleri sıfırlanıyormu? Ben ilçede yaşıyorumda o yüzden servise gitmek zor gelmişti.

Arızaları zaten akü tanıtılmadığı için vermiştir , aküyü tanıtıp arızaları silince tekrar etmemiştir

Bilmiyorum kodladık dedi sadece,trip ve yakıt ort. Silinmişti. Bilmiyorum neyi kodladılar,araç yazılımına müdahale edemezler harelde?

Bilmiyorum kodladık dedi sadece,trip ve yakıt ort. Silinmişti. Bilmiyorum neyi kodladılar,araç yazılımına müdahale edemezler harelde?

Herhalde aküyü söktüler bence tekrar taktılar , ilçedeki bir elektrikçide araç yazılımına müdahale edecek kablo veya teknik bilginin olduğunu sanmıyorum , forumdan bilen arkadaşlar vardır belki akü komple sökülünce hangi bilgilerin silinip silinmediği , en son servise gittiğimde güncelleme gelmişti mesela kendi kodlamalarım kalmıştı fakat trip yol bilgisayarı bilgileri silinmişti böyle birşey yapacaklarını sanmıyorum

Benim bildiğim kadarıyla akü komple sökülünce yani araç elektriksiz kalınca bütün şeylerin bidaha araca tanıtılması gerektiğini biliyorum hatta bu yüzden akü değişimi sırasında başka akü bağlanıp aracın elektriği hiç kesilmez yada araç çalışırken değiştirilir.OBD soketi için kabloları vs. Mevcuttu ancak bilmiyorum tam ne işlem yaptıklarını

Arızalar aküden değilde ABS-ESP sensörlerinden kaynaklı gibi görünüyor. Belki de soketi çıkmıştır onu takmışlardır. Geçmiş olsun. 

Selam Arkadaşlar 

Aracımı her sabah çalıştırdığımda hem zor çalışıyor hemde eklediğim fotoğraftaki sönen ışıklar çalıştırma esnasında tekrar yanıyordu akünün zayıflığına bağladım aslında bunu o ışıkların tekrar yanmasından dolayı farkettim

@fcsrn Eren Hocam birlikte özel bir serviste akü ölçümü yaptırdık zayıf olduğunu ve sıkıntı çıkaracağını söylediler bende hemen bana en yakın olan Özön oto SAMSUN bayisinden randevu alarak bakılmasını istedim 

onlarda gerekli ölçümleri yaparak evet akü de sıkıntı var ve garantiden akünün değişeceğini söyleyip değiştirdiler.

not: yapılan işlem ve değişim dahil 6 saat sürdü . aracım 2016 9. ay üretim dsg tdı 

bilgi olması açısından paylaşıyorum herkese kazasız sürüşler diliyorum ...

IMG_2661.PNG

Geri
Üst Alt