Bizim Golf lerde alarm yok mu şimdi?

Alpostros

Üye
İsim
Alp
Arkadaşlar merhaba.

Başlıktaki soruyu bayağı bir araştırdım, fakat cevap bulamadım. Beni  aracım Golf 7.5 comfortline ve alarm opsiyonu yok araçta. Fakat sürücü kapısının üstünde kırmızı ışık yanıp sönüyor. Bir arkadaşımla test ettik ben dedim bende alarm yok galiba diye oda olur mu öyle şey Golf bu dedi :D, o kapıyı kitledi dışardan bben içerdeyken ben de kapıyı içerden açmaya çalıştım ve hiçbir şey yok... bizim bu araçlarda alarm yok mudur arkadaşlar? Diğer tüm arabablarda stok olarak geliyor ben hala çözebilmiş değilim.

@Alpostros hocam aracı sipariş ederken opsiyona ekletmessen alarm yok. Ama kodlama ile kilitli iken kapı açılmasında korna ile ikaz veriyor. 

Konuyla ilgili net bilgim yok fakat sonradan kodlamayla yapılabiliyor olması da güzel bence hocam :D   VAG grubu her şeyi parayla satmaya çalıştığı için artık 2000 model standart markaların araçlarında olan özelliğin 2018 model VAG grubunda olmamasına şaşırmıyorum.Vag grubunun güzel yanı da kodlamayla çoğu şeyin yapılabiliyor olması. 

Moderatör tarafında düzenlendi:
Hocam merhabalar, bende alarm fonksiyonu var ama içinde kaos yarattım yinede ötmedi [emoji23]

Araçlarında Opsiyonel Donanım olarak sipariş üzerine Alarm eklenmemiş ise; Alarm Özelliği araçlarımız da bulunmamaktadır. Şoför kapısı Açma kolunun üst kısmında bulunan KIRMIZI yanıp sönen kısım Alarm değildir. Bir nevi Caydırıcı görevi üstleniyor ama :)  

Hocam merhabalar, bende alarm fonksiyonu var ama içinde kaos yarattım yinede ötmedi
emoji23.png
Opsiyon mevcutsa sürücü kapı direğindeki tuştan alarm aktif edilerek iç mekan sensörler yardımıyla izleniyor..

Hocam tam anlayamadım, evet alarm fonksiyonunu almıştım ancak alarm nasıl çalışıyor anlayamadım.
Sürücü kapısının olduğu bölgenin b sutunu direğinde (emniyet kemerinin olduğu bölgenin alt kısmında) alarm tuşu var., o tuş ile alarm iç denetleme sistemini ve çekme alarmını aktif edebiliyorsunuz veya kapatabiliyorsunuz., siz aracın içindeyken alarm aktif olmadıysa sistem ya sizinle beraber aracın anahtarının da iç mekan da olduğunu algıladığından alarm ötmemiştir veya sistem off konumdadır., daha detaylarını kullanım klavuzundan bakabilirsiniz

Hocam bu dediğinizi kullanma kılavuzunda da okudum ancak böyle bir düğme bulamadım, makyajlı kasa olduğundan mı yoksa koymayı unutmuş olabilirler mi [emoji23]

Hocam bu dediğinizi kullanma kılavuzunda da okudum ancak böyle bir düğme bulamadım, makyajlı kasa olduğundan mı yoksa koymayı unutmuş olabilirler mi
emoji23.png
Opsiyon mevcutsa alarm tuşu olması lazım., :)   Faturanıza veya zamanında size verilen teklif formuna bakıp eklettiğiniz alarm opsiyonunun opsiyon kodunun WD1 mi yoksa 7AS mi olduğunu bakıp söyleyebiliseniz yardımcı olmaya çalışayım hocam

Opsiyon mevcutsa alarm tuşu olması lazım., [emoji4]  Faturanıza veya zamanında size verilen teklif formuna bakıp eklettiğiniz alarm opsiyonunun opsiyon kodunun WD1 mi yoksa 7AS mi olduğunu bakıp söyleyebiliseniz yardımcı olmaya çalışayım hocam
WD1 Hocam, keyless entry ile birlikte aldım.

Geri
Üst Alt