Golf 7 tdi su kaybi

Ali Demirbas

Yeni Üye
İsim
Ali
Arkadaşlar merhaba 2012 golf 7 aracında Su eksiltme yaşıyorum.

Yaklaşık 200 km'de ortalama yarim litre su eksiltiyor. Fakat alttan üstten ustaların tespit edebildiği birşey yok.

Kimi diyor ki EGR

kimi diyor ki DEVİRDAİM

kimi diyor ki TURBO SOGUTUCU

kafam allak bullak kime inanacagimi şaşırdım malum deneme yanilma yoluna gidersek parçalar ateş pahasi bu konuda fikri yada Ankara'da onerebilecegi bir usta olan varsa yardımcı olabilir misiniz?

Merhaba öncelikle geçmiş olsun. Forumumuza hoşgeldiniz. Forumda tanışma bölümünde kendinizi tanıtma adına bir mesaj yayınlarsanız seviniriz.

Aracınızın 200 km'de yarım litre su eksiltmesi yüksek bir değer. Su kaybının birçok nedeni var. Radyatörden tutun devirdaim su pompası su kabı ara hortumlar vs... İlk olarak iyi bir servis bulmanız gerekiyor. Bu servis şu nedenle olabilir diyerek parça değiştirip sizden ücret talep eden bir servis olmamalı. Çözüme yönelik çalışmalı. Çözüm karşılığında sizden tek ücret talep etmeli. Malesef bazı ustaların deneme yanılma yöntemiyle sorun çözmeye çalışması hem maliyet hem zaman kaybı olarak dönüyor. Arızayı bulacak olan servisle önceden konuşup net bir arıza tespiti sonrasında gereken işlemi yaptırmanızı tavsiye ederim. Ankara'daki arkadaşlarımız servis konusunda yardımcı olacaklardır.

Keyifli forumlar.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Arkadaşlar merhaba 2012 golf 7 aracında Su eksiltme yaşıyorum.

Yaklaşık 200 km'de ortalama yarim litre su eksiltiyor. Fakat alttan üstten ustaların tespit edebildiği birşey yok.

Kimi diyor ki EGR

kimi diyor ki DEVİRDAİM

kimi diyor ki TURBO SOGUTUCU

kafam allak bullak kime inanacagimi şaşırdım malum deneme yanilma yoluna gidersek parçalar ateş pahasi bu konuda fikri yada Ankara'da onerebilecegi bir usta olan varsa yardımcı olabilir misiniz?
Hocam kesinlikle cvp egr yaklasık 4 bin tl para harcadım ne kdr parça varsa egr hariç hepsi değişti ama su eksiltiyor... Kaça vs yok su egr den buhar olup uçuyor

Hocam geçmiş olsun.Şöyle bir durumla karşılaşmıştım.Babamın palio arabası devamlı su eksiltiyordu.Hatta bir ara araba bendeyken su kalmamış radyatörde hararette artmadı bir uğultu koptu motordan bende hararet göstergesine bakmamışım hiç az daha motoru yakacaktım.Bir kaç usta gezdikten sonra kaçağın radyotöre bağlı aleminyum bir paçrçadan çok çok küçük bir delikten su sızdığı anlaşıldı.

Diyeceğim o ki hocam su eksiltmesi varsa kesin bir kaçak vardır başka yolu yok.

SM-E500H cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Konu biraz eskiymiş umarım düzelmiştir arıza.

Benim aracımda hâlâ sorun devam ediyor en küçük kaçak dahi yok aracı biraz uzun yolda aıkıştırınca su eksilriyor

Hocam EGR den bahsetmiş ama Daha çok Golf 5 lerde daha çok rastlanan bir durumdu

SM-G950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ben de aynı dertten muzdaribim. 2014 TDİ aracım zamanla artan su kaçağı var. Triger set, su tankı, su kütüğü değişti şu an 150 km de su eklemek zorunda kalıyorum

Ben de aynı dertten muzdaribim. 2014 TDİ aracım zamanla artan su kaçağı var. Triger set, su tankı, su kütüğü değişti şu an 150 km de su eklemek zorunda kalıyorum.
Çözümü net belli olmayan sorunlar için servis tek adres bırakın uğraşsınlar bulamazlarsa değişen parçanın ücretini talep edemezler siz dışarıda tek tek bu parçaların altından kalkamazsınız, servise bu kadar da öcü gözüyle bakmamak lazım.

Hocam kesinlikle cvp egr yaklasık 4 bin tl para harcadım ne kdr parça varsa egr hariç hepsi değişti ama su eksiltiyor... Kaça vs yok su egr den buhar olup uçuyor
Hocam merhaba birsey danışacağım aracım 400- 500 km de su eksiltiyor uyarı veriyor gözle görünen bir kaçak yok emme manifoldu dediler değiştirdik ama sonuç alamadık devam ediyor şimdide motor bloğu veya silindir kapağı çatlak deniyor ama hiç bir belirti yok çalışmasında EGR olduğunu nasıl tespit ettiler

Geri
Üst Alt