Mekatronik değişimi

Arkadaşlar merhaba 2. El olarak yaklaşık 10 ay önce aldığım 2013 model golf 1.2 dsg aracım var bugün şanzıman arızası uyarısı verdi anladığım kadarıyla mekatronik değişimi gerekiyor seviste nekadara mal olur bilgisi olan var mı

Arkadaşlar merhaba 2. El olarak yaklaşık 10 ay önce aldığım 2013 model golf 1.2 dsg aracım var bugün şanzıman arızası uyarısı verdi anladığım kadarıyla mekatronik değişimi gerekiyor seviste nekadara mal olur bilgisi olan var mı
Araç yetkili servis bakımlı ise iyi niyet kapsamına girecektir. Değilse 3-4 bini bulabilir.

Bu tür arızalar hep korkutuyor beni yani illa çıkacakmı korkusu var daha arabayı S konumuna 2 defa aldım oda denemek için yani bu sorun kullanıma mı bağlı yoksa şans işimi? 

@yusuf dün servise aracı bıraktım bugün aradılar mekatronik değişecekmiş garanti yok toplam 12.000 tl fatura çıkarttılar kampanya varmış 4 yaş üstü aeaçlarda%25 indirim yapıyorlarmış 8400 e düştü ve bu rakamıda 4 taksite böldüler gerçekten çok tuzlu oldu 8 yıl cvt şanzımanlı hondaya bindim hiç sorun yaşamamıştım... İnşallah kimse bu tarz sorunlar yaşamaz herkese kazasız belasız ve de arızasız günler dilerim

Moderatör tarafında düzenlendi:
Dinamit

Soygun

Gasp

8000 tuzlu olmaz mı? Yazık yahu

DSG nin Doğuşa göre açılımı böyle!

(İyi niyetle) yaklaşmayana ? Ateşliyorlar fitili...

Gelde otomatik aracı 2 yıl bitince sanayiye götür iyi niyetten çık.

Dsg almak için hem 15-20 bin fazla verip hemde sıra bekleyenlere sormak lazım.

@Serkanasn  keydimizden otomatik almııyoruz eşim kullandığı için otomatik  şanzıman tercih ediyorum 

@Savatage malesef öyle iyi niyet garantisini devam ettirin 3 ün 5in hesabını yapmayın tavsiyem golfün mekatroniği ayrı dert kavraması ayrı dert turbosu ayrı dert ben çok iyi kullanıyorum ben giç zorlamam demeyin ne olacağı belli olmaz

@Alptigin Bende eşimde manuel kullanıyoruz, bu konuda otomatik kullananları anlayabilmem mümkün değil, alırken 20 bin fazla verip bu şekilde arıza verdiğinde de yaptıracak gücünüz varsa elbette kullanılabilir.

Otomatik kullananlarda manuelcileri anlamıyor!! Tabi..

Vw kampanya yapsa !

1-DSG farkını almıyoruz (manuel fiyatına)

2- On Yıl Dsg Bozulmazlık garantisı

3- 20 yıl hadi bozulursa herşey yine bizden garantisi

4- hadi bi iyilik daha yapalım dsg istemeyene  ZF-- 9 ileri şanzıman takıp teslim ediyoruz golfleri deseler (ZF tedarik anlaşması hani olur yaa??)

Bunların hepsini de sunsalar 

Benin lafım aynen yine şu olur

Bayiye girip bana bi manuel comfort ver gerisi senin olsun!!!

@Savatage hocam hayattaki tek risk dsg mi???her araçta motor veya beyin arızası olamazmi??tabiki olur...yani dsg almiyorum kafam rahat mantığı bana tuhaf geliyor..anlatmak istediğim dsg almamakla masraftan arizadan kurtulurum düşüncesi bence nacizane görüşüm pek mantıklı değil kaldı ki manüel aractada şanzuman da ariza olabilir kaldiki baskı balata değişimi de belli ücret karşılığı yapılıyor..ariza cikarmayan dsg manüel sanılandan daha az masraflı..saygilar 

@Savatage hocam hayattaki tek risk dsg mi???her araçta motor veya beyin arızası olamazmi??tabiki olur...yani dsg almiyorum kafam rahat mantığı bana tuhaf geliyor..anlatmak istediğim dsg almamakla masraftan arizadan kurtulurum düşüncesi bence nacizane görüşüm pek mantıklı değil kaldı ki manüel aractada şanzuman da ariza olabilir kaldiki baskı balata değişimi de belli ücret karşılığı yapılıyor..ariza cikarmayan dsg manüel sanılandan daha az masraflı..saygilar 
Dsg deki kavramalar sonsuz kullanıma mı sahip ? 

@Ben arıza riski var ? bu yüzden almıyorum demiyorum ki..

Ben manuelciyim, aracı ben kullanırım, vitesi ben atarım , dümeni ben çeviririm. Kaptan benim. 

Otomatik çamaşır makinesi dışında otomatik /dsg/zf/cvt  bana çok uzak şeyler.

Sıkıntı şu ?

Yukarıda 8000 liralık bu masrafı gören hangi Dsg kullanıcısı 2 yıl bitiminde tamam bu kadar yeter,  x3 misli periyodik bakım parası vermem artık diyebilir de sanayideki ustasına gider bakıma? bu resmen zora koşma...

Ben manuelciyim. araç ocak 2018 de alındı . ocak 2020 de garanti bitecek. 1 yılda 30000 yaptım , 30000 bakımına sanayiye kaçtım. daha garantinin bitmesine 9-10 ay var.

evet dsg yok araçta.

hayalet kadran bozuldu diyelim . Garanti dışı servisin biçeceği rakam 5000 'e kadar çıkar ?  bozulmazmı bozulur.

ben risk aldım bozulursa takdiri ilahi !!! (Bu arada bir şey bozulursa gelip burada paylaşırım. alemin akıllısı bi bendim garantiden çıktım ama sonuç böyle olduyu saklayacak değilim. kaldı ki motor mekanik olarak isterse %90 araç dağısın pert olsun . aracı toplayacak 20 yıllık vw ustam var. Ama elektronik yazılım (hayalet kadran mesela ? burada biraz sıkıntı yaşamak mümkün tabi) 

ama dsg alan risk alamaz ! gitmek zorunda yetkili servislere . İtirazımız bunadır. (zorunlu haraç)

@mmartins Tek risk elbette dsg değil ama vw kaynaklarına göre %50 oranında bir arıza istatistiki olan bir mekanik parçadan bahsediyoruz alırken 20 verdiğinizde size verilen her daim arıza yapma potansiyeli olan arıza yapmadığı dönemde de düzgün çalışmayan bir şanzıman, manuelde baskı değişir dsg de ise kavrama ikisi de aynı şey zaten, ama siz bir dsg parasına bir golf 4 bile alabilirsiniz, neyse konu bu değil zaten dsg daha ucuz da olsa almayacak olduğum için konunun arıza riski ile alakası yok aslında, opel bayisini arayıp manuel 1.4 excellence istediğimde otomatik var ve fiyat farkı yok denmişti bende konunun fiyat ile ilgili olmadığını konunun keyf ve araç kullanma zevki ile alakalı olduğunu söylemiştim, araba ihtiyaç değildir kasko sigorta bakım arıza benzin parasını yıllık taksiye binme masrafı olarak ayırırsanız karlı bile çıkarsınız o sebeple ben aracı kullanırken keyif alacağım diyen kişi otomatik dsg zf gtronic vs kullanamaz, tüm dünyada gti ve r manuel seçeneği ile talep görürken bizde hem 20.000 verip hemde büyülenen bir müşteri kitlesi var, bu doğuş bünyesinde müşterileri nasıl ikna ediyorlar bilmiyorum ama allah her tüccara dsg için sıra bekleyen ve 20.000 tl fazla verip arızalı şanzımanı alan müşteri versin.

@ognemir her ikisindede bunların olabileceğini kastettim üstadım genelini tekrar oku istersen

Geri
Üst Alt