Benzincimmm

enes.budak60

Yeni Üye
İsim
ENES
Benzin 5 tl çok derken 7 tl gidiyor bu işi anlıyan var mı 😀

Bu hızla giderse bu günleri mum ışığında ararız. 

Rakamlar gün geçtikçe artınca Ben de 1.4 TSİ düşüncem den vazgeçer oldum.. En kısa zamanda bu zamların bitmesi ve Gönül rahatlığı ile araçlarımızı kullanmayı nasip etsin rabbim.  Aracın mı var derdin var artık ve buna katlanabiliyor olmak müthiş bir dirayet. 

Ne benzin fiyatlarını ne de araba fiyatlarını yerinde tutamıyoruz hocam. Tutamadığımız gibi de zam oranları artarak süreklilik kazandı ne yazıkki. Umarım daha kötü hallere düşmeyiz.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Bence yatırım için altın,ev,arsadan sonra arabalar gelecek böyle giderse.. hani derler ya zamanında 150.000 'ken almadık şimdi oldu 250.000  s=sofor

Moderatör tarafında düzenlendi:
@Nfk Hocam keşke kendi aracımız 2. Elde satılırken alacağımız aracın üstüne de binlerce lira fark girmese. Teoride satarken kar gibi görünüyor ama en basitinden düşünecek olsak ben bugün 2.5 3 yaşındaki arabamı sıfırlayacak olsam aynı özelliklerde bir golf için üste ortalama bayiye 50.000 tl fark vermem gerekecek. Benim aracımın piyasası yükseldi ama yerine koyacağım aracın piyasası uçtu. 2. El az kullanılmış başka araç bakacak olsam keza öyle.

@Nfk anladım hocam daha bugün birkaç bayiyi gezdim ardından arabama daha da bağlandım. Kazasız belasız sürüşler keyifli forumlar.

Devalüasyon'un dibini sıyırdığımız sevgili ülkemiz. Normal şartlarda devalüasyon para unsuru üzerinde olur ama ülkemizde her türlü materyelde devalüasyon var.

1 ocak 2013: 1$=1,78
1 ocak 2014: 1$=2,13
1 ocak 2015: 1$=2,32
1 ocak 2016: 1$=2,91
1 ocak 2017: 1$=3,51
1 ocak 2018: 1$=3,78
10 nisan 2018: 1$=4,11

son 4 ayda %8,5 devalüasyon yaşanmış.
son 1 yılda %17 devalüasyon yaşanmış.
son 3 yılda %77 devalüasyon yaşanmış.
son 5 yılda %130,5 devalüasyon yaşanmış.

devalüasyon, diğer adıyla türk lirasıdır diğer bir adıyla da Türkiye'deki herşeydir.

Capture.PNG

@Nfk Hocam ben onu 2016 aralık ayında yaşadım. Passat Variant almak için Maltepe Erel bayine gittik. anlaştık vs. derken hop bi vergi zammı geldi ne kadar yansıtmamak için uğraştılarsada biz zorlayamadık kendimizi. Şuan aldğım araç fiyatı kadardı o zamanki Passat Variant fiyatı. 

@ycetin 

Hiç birşey olmaz. Sıkmayın canınızı. 

Bu haberin şerefine bu akşam bi 50Tl lik alsam mı diye düşünüyorum  :000043-medium:

"Zam falan bizi bağlamaz hocam ben her sefer 100 liralık alıyorum " :D  

Geri
Üst Alt