Kasko yaparken araç özellikleri belirtmeye gerek var mı

osmanal51

Üye
İsim
Osman AL
herkese merhabalar kaskom bu hafta sonu bitiyor, önceki aracımın kaskosunu devretmiştim, şimdi yeni aldığım araca kasko yaptıracam, aracım comfort fakat fabrikasyon bi zenon ve cam tavan var, kasko yaptırırken bunları belirtmem lazım mı, nelere dikkat etmem gerek yardımlarınız için teşekkürler.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Fabrika cikisi ise belirtmene gerek yok diye biliyorum. Sonradan yapilanlar ekletilmeli. Sonucta senin arabanin standart dononima ek belgelerin faturada yaziyordur.

Yokmu forumda sigortaci arkadas :)

Merhaba Hocam. Aracınızın şase numarsaından üretim bandından ne şekilde çıktığı bellidir. Extra donanım sonradan eklenmişse ekleme yapmanız yeterlidir. haricinde gerek yoktur. Ayrıca sigortacınız bu konuya hakimdir değilse zaten sigortacınızı değiştirin derim :=) 

Merhaba Hocam. Aracınızın şase numarsaından üretim bandından ne şekilde çıktığı bellidir. Extra donanım sonradan eklenmişse ekleme yapmanız yeterlidir. haricinde gerek yoktur. Ayrıca sigortacınız bu konuya hakimdir değilse zaten sigortacınızı değiştirin derim :=) 
doğru diyorsunuz bu şekilde soyleyim

Sent from my HUAWEI G7-L01 using GolfTutkusu mobile app powered by Tapatalk

Hocam Araç comf. Olduğundan xenon ve cam tavanı kasko policenizde belirtmeniz gerek. Aksi halde Olası bir durumda mağdur olabilirsiniz. Yeni aracınız hayırlı olsun iyi günlerde kullanın. 

@Başkan hocam diyelimki belirtilmedi ve sağ far kazada kırıldı belirtilmediği için halojen mi takarlar? 

@caglar_61 Böyle bir durumda sigorta şirketi ile görüşülür,  onlar halojen far parası öderler, siz farkını ödersiniz ve xenon far takılır.

@caglar_61 Tam benzer olmasa da kendi yaşadığım bir olayı anlatayım. Aracımın geçirdiği küçük bir kaza neticesinde sağ ön lastiğimin kasko tarafından değiştirilmesi gerekti. Aracın ayağındaki lastikler Goodyear olmasına rağmen ben kasko şirketine bana michelin crossclimate almasını teklif ettim. Alınan toplam 4 lastiğin 3 tanesini ben bir tanesini kasko ödedi ve ben de muradıma ermiş oldum. Ben tamamen buradan yola çıkarak fikrimi söyledim. Yanılıyor olabilirim.

@arimayacik hocam lastik konusu aracın donanımından biraz daha farklı gibi....işinin ehli bir sigortacıya bunu sormak lazım

Geri
Üst Alt