Ayna kapağı montajı ve folyo uygulamaları

dediğiniz gibi, bu tür kapaklar maalesef ayna tarafına bakan iç kısmı sarmıyor. Bu yüzden ben de iade etmiştim. En iyi yöntem, orijinal kapağı çıkartıp yenisini takmak olabilir. Ebay'de veya Aliexpress'te arama yaparkan "replacement" veya direct-replace" kelimeleriyle arama yapılınca bahsettiğim ayna kapakları karşınıza çıkyor.

örnek: http://www.ebay.com/itm/Carbon-Fiber-Rear-Mirror-Cover-Direct-Replace-For-VW-Golf7-MK7-VII-TSI-GTI-2014-/161436736743

örnek: http://tr.aliexpress.com/item/High-quality-full-replacement-carbon-fiber-car-mirror-cover-for-2013-2014-vw-golf-7-mk7/32302806029.html?isOrigTitle=true

Bu konuyla ilgili, youtube'da bir abimiz var tarihçesini bilmiyorum ama büyük ihtimal Alamanyalardan Amerika'ya yerleşen bir Alman. Montaj detayları:

Söken abi acımasız şekilde yükleniyor resmen aynaya. İmkanı yok ben yapamam. Ben ufacık bir sey icin itirdigim zaman bir sey olur diye korkuyorum :D

Siyah folyolar ufaktan atmaya başladı.

Bi çılgınlık yapıp kırmızı mı kaplasam aynaları ne dersiniz ? :D

Geçenlerde  Kapı altı aydınlatma projesine girmiştim. kapı açmanın sağlıklı ve güvenilir kolay olması için ekteki resimdeki aletlerden kullandım. tavsiye ederim. kapı sökmesi kolay ama dikkat edilmesi gereken yerler var özellikle kapı döşemesini yukarı öne doğru çekerek  çıkarmak da fayda var aksi halde içteki geçmeli kancalı plastik soket kırılabiliyor ve sizi bayağı uğraştırabiliyor. Elbette vidaların sökümü içinde T30 torax anahtarı da gerekli olacak :)

2306_36485e1d740168ce43f80749bd448f4d427f2d80.jpg

Buda kapı sökme tornavidamız :)

2308_44ca1079400b8ae164516cf159964bfac3c28bfd.jpg

Newerdais dedi:
Aynaları siyah kaplatmıştım daha sonra piano black boyattım,buz temizliği yaparken kaplama kopmuştu.
Hocam tavanı da kaplatın derim harika olacaktır. Bende aynaları boyatmak istiyorum nerede yaptırdınız servis mi yoksa herhangi bir oto boyacısı mı yaptı. Tavanı kaplatacaksanız ruhsata işletmen gerekiyor ceza yememek için bende işletmedim şuana kadar sıkıntı olmadı ama ceza yiyen arkadaşlar tanıyorum.

Sent from my iPhone using Tapatalk

atakom dedi:
bu folyonun r aynası renginde olanından alıp pasifik maviye yapsak bi lapis mavi-gri uyumu yaşanabilir ufaktan.  :mad:
bu uygulamayı yapıp yapmadığınızı merak ettim hocam
nedense krom ve benzeri efektlerin pasifik maviye çok olmayacağını düşünmeye başladım. sanki piano black türevleri daha güzel görünecek gibi. o yüzden şu an için erteledim :)

maniax dedi:
bu folyonun r aynası renginde olanından alıp pasifik maviye yapsak bi lapis mavi-gri uyumu yaşanabilir ufaktan.  :mad:
bu uygulamayı yapıp yapmadığınızı merak ettim hocam
nedense krom ve benzeri efektlerin pasifik maviye çok olmayacağını düşünmeye başladım. sanki piano black türevleri daha güzel görünecek gibi. o yüzden şu an için erteledim :)
maviye yakışan aksesuar rengi bence gridir hocam, bazı araç firmaları mavi araçlarına hep gri rengi kullanır, örneğin lapiz blue vw golf r, estoril blue bmw m135i , malta blue megane gt,  honda type r, vb liste uzayıp gidiyor

Güncel diyeyim  8 ay önce ayna kapaklarımı siyah kaplatmıştım ve çok kötü durumdaydılar tekrar folyo kaplatmak yerine  piano black boyattım. Kesinlikle folyodan daha canlı duruyor :)

Güncel diyeyim  8 ay önce ayna kapaklarımı siyah kaplatmıştım ve çok kötü durumdaydılar tekrar folyo kaplatmak yerine  piano black boyattım. Kesinlikle folyodan daha canlı duruyor :)
Dostum nerede boyattın, ne kadara mâl oldu.  Resim alabilir miyiz :D

Birde işlem ne kadar sürüyor

Geri
Üst Alt