Ayna kapağı montajı ve folyo uygulamaları

snoppy dedi:
Yok hocam carbon değil, mat gümüş. foto çekerim arabaya binince. Şöyle bir şey;

1427918784cp.jpg

Yan ayna kapaklarını bu şekilde söküp 3m sprey koruma filmi de uygulanabilir.

Koruma filmi süper olur org. boyaya sürtmelerden kaynaklanan zarar engellenebilir tabiki şiddete bağlı  :mad:

2 gün önce kapakları söktürüp siyah folyo kaplattım. Rahatsızlığımdan ötürü foruma giremiyordum. Akşam detaylı konu açacağım

Onur dedi:
2 gün önce kapakları söktürüp siyah folyo kaplattım. Rahatsızlığımdan ötürü foruma giremiyordum. Akşam detaylı konu açacağım
Geçmiş olsun hocam. Bekliyoruz fotoları.

Merhaba arkadaşlar uzun süredir yapmak istediğim bi eklentiydi. Uygun zaman bulunca uygulamayı gerçekleştirdim.

Önce kaplamayı aracın üstünde yapmaya çalıştık. Kapağın ön kısmı rahatlıkla kaplandı fakat yan tarafta çalışma alanı çok dar olduğunu için hava kabarcıkları kaldı ve hoş bi görüntü olmadı. Madem bi işe giriştik doğru düzgün olsun dedik. Sanayide tanıdık kaportacıda 2 dakikada söktürdüm kapakları. Aslında internette videolar var sökümle ilgili ama tırnak kırarız diye cesaret edemedim. Ama çok basit bi işlem aynayı en alt konuma indirip ince mil tarzı bişeyle bastırmak yetiyor direk atıyor tırnaklar. Kapaklar kaplandıktan sonra kendim taktım zaten.

mPZ3YP.jpg

7kZq0a.jpg

zAq3P9.jpg

WnR0MN.jpg

g5Rq3b.jpg

çok güzel olmuş hocam, piano black boyama gibi görünüyor s=claps

rica etsem yakın bir fotoğrafını da atabilir misiniz?

Bir de folyoyu nerden aldınız? İnternetten aldıysanız link atabilir misiniz?

yusuf dedi:
Beyaza siyah aksesuar çok yakışıyor ya.
Bi de bizim araçların B sütünu parlak siyah. Ayna kapakları ile arasında bir uyum oluşuyor bu şekilde.

9aEFHZ7.png

Onur dedi:
Merhaba arkadaşlar uzun süredir yapmak istediğim bi eklentiydi. Uygun zaman bulunca uygulamayı gerçekleştirdim.

Önce kaplamayı aracın üstünde yapmaya çalıştık. Kapağın ön kısmı rahatlıkla kaplandı fakat yan tarafta çalışma alanı çok dar olduğunu için hava kabarcıkları kaldı ve hoş bi görüntü olmadı. Madem bi işe giriştik doğru düzgün olsun dedik. Sanayide tanıdık kaportacıda 2 dakikada söktürdüm kapakları. Aslında internette videolar var sökümle ilgili ama tırnak kırarız diye cesaret edemedim. Ama çok basit bi işlem aynayı en alt konuma indirip ince mil tarzı bişeyle bastırmak yetiyor direk atıyor tırnaklar. Kapaklar kaplandıktan sonra kendim taktım zaten.

mPZ3YP.jpg

7kZq0a.jpg

zAq3P9.jpg

WnR0MN.jpg

g5Rq3b.jpg
Değerli Onur Hocam;

Katkınız için teşekkür ederim.

Son derece şık ve pratik.

Boyatmada geri döndürülemez.

Ya da yeni kapak almalısınız.

Oysa folyoyu sıkılınca çıkatırsınız. Sürtme vs. esnasında ayna kapağını koruduğu gibi sonrasında da kapatma işlevi görebilir.

Oysa bunu beğenmezseniz veya artık sıkılırsanız söküp atma şansı da var.

@silvershadow

Kesinlikle abi. Sürtmelerde çok işe yarar.

Kapağı boyatma değilde direk siyah renk kapakta alınabilir fiyat uygunsa

bu folyonun r aynası renginde olanından alıp pasifik maviye yapsak bi lapis mavi-gri uyumu yaşanabilir ufaktan.  :mad:

Orijinalden alıntı:  topalkartal
bir süre önce şu linkteki ( http://www.aliexpress.com/snapshot/6217035882.html ) ürünün siparişini vermiştim.

ürün geldi ancak gerçek karbon fiber değildi. plastik, iç kısmında 3m bant bulunan, dışı ise karbon fiber görünümlü parlak baskılıydı.

ürün çok içime sinmedi. bi süre bagajımda gezdirdim. bugün takmaya karar verdim ve fena olmadı. aynalar katlıyken iç kısmı sarmadığı için çok güzel görünmüyor ama. hoşuma gitmezse söker orijinal haliyle devam ederim.

paylaşayım dedim..
rdyqg1.jpg
78QOoa.jpg

PEGR57.jpg
gLbNkb.jpg

9pb6Vr.jpg
q2yg4Q.jpg

G14QPv.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:

Geri
Üst Alt