Golf 7 Arka Yolcu Klima Izgarası Hk.

ycetin

Katılımcı Üye

İsim
Yasin Çetin
Arkadaşlar Merhaba,

Eklemiş olduğum fotoğrafta görüldüğü üzere arka yolcu klima ızgarasının tırnağı kırılmıştır. Konuyla ilgili çözüm önerileri olan arkadaşlarım varsa desteğinizi rica ederim. Tşkler.

IMG_2696.JPG

Izgara kısmı olduğu gibi çıkmacılarda bulunabilir veya fotodan anladığım kadarıyla paralel ızgaralarda sorun yok gibi duruyor. O çıkan parça kuvvetli bir yapıştırıcıyla yapıştırılabilir.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Sorunun devam ediyorsa Kardeşim
Birebir aynı sorun ben de var yek çare komple ızgaranın parçasını söküp kendi imkanlarınla tamir etmem biraz uğraşırsan zor bir iş değil kendin yapmayı dene

Sent from my iPhone using GolfTutkusu mobile app powered by Tapatalk

Elinizdeki parçanın arkasındaki yönlendirme çubuğu tırnaklı geçme,  kırılmamıştır sağlamdır muhtemelen. 

Kol dayamayı öne itip üst taraftaki noktalarından çekerek Izgaraların bağlı olduğu parça elinizle çekince komple çıkıyor. Internete bakabilirsiniz  

Sonrasında ızgaralar o parçadan ayrılabiliyor. Plastik mühürleri eriterek ikili ızgarayı ana parçadan ayırmak mümkün.

Sonrasında o çıkan parça ve ona bağlı kol içerideki ızgara gönlendiricilerine montanı yapılabiliyor.

Izgarayı tekrar parçaya takıp, yedek plastik mühürleri eriterek sabitleyelirsiniz.

Sonrasında komple parçayı geçirerek yerine monte edebilirsiniz. Vidası yok. Ancak asıl büyük parçayı  monte ederken de sökerken de tırnaklarının kırılmamasına dikkat edilmeli.

Bu tamir için silikon tabancası veya yapıştırıcı gerekebilir.

Internetten videosunu izleyebilirseniz faydası olur.

Serviste komple parça 300 işçilik 100 gibi. Trimden anlayan birisi çok uygun halledebilir.

Aynı sorun bende de oldu. Hem ön paneldeki hem de arka ortadaki kullanım sırasında elimde kaldı. Garanti karşılar mi bunu acaba.

Benzer sorun benım bır oncekı 2016 golfumde olmustu servıse gıttım 1 saatte yerıne taktılr prcayı kırılan prca ıcerde duruyorsa sorun olmuyor 

@Baykotan  bi sıkıntı çıkacağını sanmıyorum daha geçen hafta başka bi araçta aynı sorun vardı servise danıştığım zaman bu durumun çok normal olduğunu müsait bi zamanda değişim yapılacağını söylediler

Konuyu hortlatalım 😄 

@ycetin  hocam ne yaptınız siz halletmişmiydiniz

Bendede aldığımdan beri bu iki yönlendirme çubuğu yok içeride düşmemiş komplede almak istemiyorum bu 2 adet yönlendirme çubuğunu nerden bulabilirim gçren duyan varsa bilgi verirse çok makbule geçer 😄 

IMG_20210107_173758.jpg

@Omer58 @tuncer_2632 hocam video sayesinde ben de tamir etmiştim yapıştırıcı ile. Fakat bir sonraki yıkamada yıkamacı içini silerken tekrar kırılmış. Aliexpress’te var diye gördüm yönlendirici parçadan. İdareten yapıştırmak denenebilir, yoksa parçayı almakta fayda var.

@ycetin  Parça tüm şekilde sökülebiliyor arkasın da plastik perçin tarzı bir yapıştırması var onu da söküp hava kanalını elinize alıyosunuz eğer parça içine düşmüşse orada bir yer de mutlaka görürsünüz onu alıp birbirine yapıştırırsınız sonra silikon yada güçlü bir yapıştırıcı ile tekrar perçinleri yapıştırıp yerine montaj yapabilirsiniz. Aynı durum bende de var söktüm parçası içinde olmadığı için yine olduğu gibi yapıştırıp yerine taktım bir menfez eksik öldürmez ya :)

Geri
Üst Alt