Araç Bakımı ne zaman yapılmalı?

Ferhat

Yeni Üye
İyi akşamlar arkadaşlar.Ben de yeni 2012 1.6 tdi comfortline golf 6 aldım.Acaba kaç bin de bakıma sokmalıyım?En son 77 000 km girmiş.Şimdi 84 500 km de.

Ve neler yapılacak.Kaç paraya mal oluyor.Bir de araçta park sensörü yok şaşırdım.Orjinal serviste mi taktırmalı yoksa özelde daha ucuza mı halloluyor.Bilgi ve tecrübelerinizden faydalanabiliriz.

Aramıza hoşgeldiniz hocam. Yıllık bakım her zaman iyidir. Ben her yıl bakıma sokuyorum manuel aracımı. Özel servis işimi görüyor. İşinin ehli iyi bir özel serviste düzenli bakımlarınızı yaptırabilirsiniz aracınız manuel ise. DSG araçlar için yetkili servis öneriliyor. 

Park sensörü serviste pahalıya gelebilir, o konuda bilgi sahibi arkadaşlarda yardımcı olacaktır. 

@Ferhat  Ben 2.el araç alıyorsam aldığım şahıs ne kadar dürüst olursa olsun kesin bakıma sokuyorum, bakıma soktugum süre de bana bir sonraki yıl yol gösteriyor. Siz de bence bunu yapın.Mekanik aksam sonuçta baktırmakta yarar var.

Park sensörü için servise hiç gitmeyin. 50 tl'lik malzeme için 250 isterler. Optik park sensörleri var onları tercih edin ya da orjinale yakın olanlar var. Dışarda 3/1 fiyatına hem alır hem yaptırırsınız.

Bu arada hayırlı olsun aracınız. :)  

Selamlar,

Öncelikle park sensörü tercihe göre değişmektedir. Orjinal gömme bir park sensörü istiyorsanız. (Ön arkada dahil olup ekrana yansıtmaktadır.)Ender Elektronik'i tavsiye edebilirim. Fiyat konusunda biraz tuzludur ancak kesinlikle değeceğini düşündüğüm için ben yaptırdım. Aşağıdaki link üzerinde ulaşabilirsiniz.

http://enderelektronik.com.tr/oem-parcalar/volkswagen/golf/golf-7-5q/golf-7-park-sensor-set-arka.html - Arka Destekli

http://enderelektronik.com.tr/golf-7-park-sensor-set.html - Ön ve Arka Destekli

Bakım konusunda bundan önceki bakımlar yetkili servisten yaptırıldı ise sorgulatabilirsiniz. Özel serviste bakım yaptıracaksanız Bosch Car iyi bir özel servistir.

Moderatör tarafında düzenlendi:
İyi akşamlar arkadaşlar.Ben de yeni 2012 1.6 tdi comfortline golf 6 aldım.Acaba kaç bin de bakıma sokmalıyım?En son 77 000 km girmiş.Şimdi 84 500 km de.

Ve neler yapılacak.Kaç paraya mal oluyor.Bir de araçta park sensörü yok şaşırdım.Orjinal serviste mi taktırmalı yoksa özelde daha ucuza mı halloluyor.Bilgi ve tecrübelerinizden faydalanabiliriz.
Aramıza Hoşgeldiniz Hocam. Aracınız Hayırlı olsun. Aracın bakımı 15 km veya 1 yıllık  periyotlar  halinde  yapılacak olsa da sizler bir kontrol ettirip Bakımını yenilemeniz de fayda olacaktır. daha önce nerde ne tarz ürünler ile ne zaman bakım yapıldığı bilinmiyorsa mutlaka bakım yaptırmanızı öneriyorum. iyi forumlar dilerim.

Merhaba, bu konu benim de kafamı karıştırıyor. Malum benzinli araçlar için 15.000/1 yıl hangisi önceyse. Çok km yapmıyorum, yılda 10.000 civarı. Aracım 1.2 golf b7, 1 yılı biraz geçsin, en azından 15 aylıkken falan götüreyim diyorum. Aracımın trafiğe çıkışı Ekim 2013, son muayene Mayıs sonu 2017 bu arada. Daha 10.000 km dolmadı bile tam.

Sizce bir problem olur mu?

120 bin ağır bakımdan sonra 15binde bir bakım yapılması gerekiyor mu ?

Geri
Üst Alt