Yetkili servis mi özel servis mi

Bjkömer

Yeni Üye
İsim
Ömer
Arkadaşlar aracım 2015 tsi dsg şanzıman garanti süresi bitti 30.000 bakımı yapılacak yarın servisten randevu aldım 800 tl hesap çıkardılar özel ustada 250 tl çıktı hangisine gitmeliyim arkadaşlar servise o kadar verme diyor iyi niyet falan kuralı varmış ben aracıma yazılım attım iyi niyete girer mi hep servise gitsem dahi.... bir yanım özel servise git diyor sizin önerileriniz benim için önemli çünkü işi bilen arkadaşlar burda ....

Sent from my iPhone using GolfTutkusu mobile app powered by Tapatalk

Dsg elini kolunu bağlıyor. Manuel olsa dışarda yaptir derdim. Bence bu senede yetkiliye git. Gitmeden orjinal yazılıma geri döndür derim.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Kardeşim bu iyi niyet konusu ne anlamadım ne kadar düşüyorlar ağır bir durumda

Hocam şöyle söyleyim. İş arkadaşımın dsg golfü arıza vermişti malum sorun sebebi ile. İyi niyet garantisi kapsamında çok yüklü bi ödemeden çok cuzi bir miktara aracını yaptırdı. Yanlış hatırlamıyorsam 7-8 bin tl yerine 800 tl gibi bi ödeme yapmıştı. 

Hocam şöyle söyleyim. İş arkadaşımın dsg golfü arıza vermişti malum sorun sebebi ile. İyi niyet garantisi kapsamında çok yüklü bi ödemeden çok cuzi bir miktara aracını yaptırdı. Yanlış hatırlamıyorsam 7-8 bin tl yerine 800 tl gibi bi ödeme yapmıştı. 
Katılıyorum. Aracım yokuşta geri geri çıkarken vs. sektirme oluyordu. Kavramasını değiştirdiler. İyi niyet garantisinden yaklaşık 3 bin lira indirim yapmışlardı.

• Beğen
Tepkiler: Nfk
Manuel için özel servis, DSG için yetkili servis iyidir. Manuel'de özel ve yetkili servis arasında yarı yarıya fiyat farkı var. 

Ben yetkili servis öneririm. Ama özel servis tercih edecekseniz de işini bilen, kaliteli mümkünse orijinal parça kullanan bir yere gidin. Sadece yağ ücreti bile 130 liradan aşağı değil, merak ettim nasıl 250 liraya bakım yapacağını o ustanın. 

Ayrıca otomatik vites aracı servis bakımlı olmadan satmak zor olacağı için daha düşük fiyata satmak zorunda kalabilirsiniz. Bu da özel servis ile yaptığınız kârın daha fazlasını götürür. 

Ben yetkili servis öneririm. Ama özel servis tercih edecekseniz de işini bilen, kaliteli mümkünse orijinal parça kullanan bir yere gidin. Sadece yağ ücreti bile 130 liradan aşağı değil, merak ettim nasıl 250 liraya bakım yapacağını o ustanın. 
Ayrıca otomatik vites aracı servis bakımlı olmadan satmak zor olacağı için daha düşük fiyata satmak zorunda kalabilirsiniz. Bu da özel servis ile yaptığınız kârın daha fazlasını götürür. 
Sadece 40 tl işçilik alıyor tanış olduğu için yağ için 5w /30 dedi tam sentetik diğerlerini tam hatırlamıyorum

yağ ücreti 130 lira mı hocam? iyi bir yağ en az 240 TL :)

@murat644 hocam mobil 1 ESP vw için gerekli koşulları sağlıyor. Benzinli motor için 4 litre yeterli, 130 liraya satılıyor internette. Daha kaliteli olsun derseniz galiba motul, liqui moly gibi markalara bakmak gerek. 

Geri
Üst Alt